bara-z5649 bara-z5649 komentáře u knih

Schovej mě v dešti Schovej mě v dešti Jojo Moyes

Kámen úrazu je, že je to prvotina a kniha 18 let stará s otřepaným tématem. Jinak skvělá kniha!

13.08.2020 3 z 5

Vzdělaná Vzdělaná Tara Westover

(SPOILER) No tak tohle....
Ano, není to pro každého, jelikož to není žádné fantasy, žádné sáhodlouhé vykreslování postav a prostředí, ale spíše jen konstatování důležitých informací v Tařině životě, které opravdu nejsou jednoduché (ano, nejsou - trvá to dál).
Někdy mi bylo zle, někdy jsem chtěla křičet, někdy k Taře promluvit, a někdy jí obejmout. A všechny tyhle pocity, které mi pár stránek dokázalo vyvolat, jinak hodnotit ani nejde.

24.06.2020 5 z 5

Něco skutečného Něco skutečného Erin Watt

Na začátku mě dost vytáčely všechny hlavní postavy a ty vedlejší jsem měla mnohem radši, ale kolem cca 150 strany se vše změnilo a nastal tam ten zvrat, na který jsem tak dlouho čekala.
Tuhle oddechovou knihu doporučuji!

17.06.2020 4 z 5

Zatmění Zatmění Stephenie Meyer

2. rereading - Klidně bych některé části proškrtala. Na mě to bylo občas opravdu zdlouhavé, ale chápu, že se některé věci museli dořešit.

27.05.2020 3 z 5

Prázdniny v Evropě Prázdniny v Evropě Ladislav Zibura

Skvělá kniha o stopování a o zajímavých místech v Evropě! Dokonce je tu i zmínka, jaká jsou nejlepší místa na dovolenou!

22.04.2020 4 z 5

Dvojčata Dvojčata Saskia Sarginson

Průměrná kniha o dvojčatech, tajemství v rodině a mezi dvojčaty. O přátelství a lásce.
V knize je také nádherně popsaná příroda, což je v knize velké plus.
Jinak jsem se občas ztrácela. Kdo vypráví a co je minulost a co přítomnost.

06.02.2020 3 z 5

Srdcerváči. Kniha 1 Srdcerváči. Kniha 1 Alice Oseman

Úžasná oddechová kniha s roztomilým párem.
Doporučuji hlavně pro odpočinek.

04.02.2020 5 z 5

Strmý pád Strmý pád Bianca Iosivoni

Wau, konec mě dostal a vůbec jsem ho nečekala.
Taky se ni hodně líbila romantická linka, ale štvalo mě, že se některé věci/věty často v knize opakovaly.

31.12.2020 4 z 5

Než jsme se odcizili Než jsme se odcizili Renée Carlino

Tohle byl tak nádherný příběh! Moc a moc se mi líbil. Takový romantický příběh pro předvánoční období se vždycky hodí.

24.11.2020 4 z 5

Navždycky Navždycky Nofreeusernames (p)

Tohle je dokonalost! Je mi 18náct a našla jsem svou nejoblíbenější knihu! Knihu pro všechny životní situace a na všechny období.
Dlouho jsem tohle potřebovala! Konečně mám o půlnoci, co číst ????????

26.10.2020 5 z 5

Pravda o zázracích Pravda o zázracích Atticus (p)

Ano, Atticus se posouvá ve své tvorbě dál, ale asi to není nic pro mě.
Ano, některé básně se mě dotkly, ale ne tak, jak bych čekala a některé básně tam za mě moc nepatřily.

31.07.2020 4 z 5

Probudím se na Šibuji Probudím se na Šibuji Anna Cima

Tahle knížka byla dokonalá! Ale!! Konec byl uspěchaný a úplný konec knihy nebyl úplně uzavřený, proto jsem musela tu jednu hvězdičku strhnout. Jinak to byla pecka!

16.07.2020 4 z 5

Vlaštovka v bublině Vlaštovka v bublině Markéta Lukášková

Moc tuhle knihu doporučuji! Autorku mám moc ráda a tahle kniha si opravdu zaslouží být čtená, stejně, jako předchozí knihy!

06.05.2020 5 z 5

Proč máma pije Proč máma pije Gill Sims

Jako audiokniha je to skvělé! Pobavila jsem se u toho a ,,na dobrou noc" je to super!
Doporučuji!

06.05.2020 5 z 5

Já, Simon Já, Simon Becky Albertalli

Miluju ten příběh a Simon je silný a skvělý kluk, kterého si zamilujete již na začátku knihy!

26.04.2020 5 z 5

Zahrada stínů Zahrada stínů Virginia Cleo Andrews

Celá série vám po tomto díle bude dávat větší smysl.... co se vlastně stalo atd. Ale za mě je to ten nejslabší díl z celé série. Ale opravdu nelituji přečtení.

16.04.2020 4 z 5

Síla vzdoru Síla vzdoru Suzanne Collins

Nádherné zakončení série a skvělý re-reading!

10.03.2020 5 z 5

P.S. Stále Tě miluju P.S. Stále Tě miluju Jenny Han

Skvělá oddechový kniha. Tímto J. H. znovu ukázala, jak skvělá autorka je.

09.02.2020 5 z 5

Gump – pes, který naučil lidi žít Gump – pes, který naučil lidi žít Filip Rožek

Kniha je silná a plná fotek. Dokáže lidem otevřít oči a něco v nich kniha zanechá, ale příběh je malinko slabší a občas jsem tam viděla i prvky Psího poslání.

08.01.2020 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

Harry Potter prostě... ale Sirius...????????

07.01.2020 5 z 5