BaPe895 BaPe895 komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Moc hezky napsaná kniha na velmi smutné téma.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Úžasná kniha pro všechny poetické duše napříč generacemi.

Sagittarius Sagittarius Václav Křivanec

Perfektní česká detektivka ze Šumavy. Od autora jsem četl už dvě předchozí knížky a taky se mi moc líbily. Autor píše čtivě a do všech knížek,které jsou napínavé a poměrně brutální, zařadil na odlehčení jemný humor.

03.12.2023 5 z 5

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Hodně drsná a chmurná kniha,která ve vás rezonuje ještě dlouho po jejím přečtení.

02.09.2023 5 z 5

Poslední nadechnutí Poslední nadechnutí Václav Křivanec

Pro mě velké překvapení!Kniha je napínavá,skvěle se čte a výborně graduje. Určitě si od tohoto,do této doby mně neznàmého, našeho autora přečtu i další.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Velmi pěkná kniha, dobře napsáno,čte se to samo,ale Erika mi není příliš sympatickà. I tak dávám plný počet.

Egypťan Sinuhet Egypťan Sinuhet Mika Waltari

Krásná kniha, ve své době ji četl každý knihomil. Z dnešního pohledu bude ovšem možná působit příliš rozvláčně. Je to ale tempem doby,ne kvalitou knihy

Smrt na Nilu Smrt na Nilu Agatha Christie

Skvělá klasika,jejíž napínavý děj se odehrává v zajímavém exotickém prostředí Egypta. Originální je i hlavní zápletka s rozřešením celého případu.

Mlha nad Shadow Sands Mlha nad Shadow Sands Robert Bryndza

Výborný thriller od mého oblíbeného autora. Velmi zajímavé téma a rozuzlení.

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Húú, při čtení vám bude běhat mráz po zádech. King umí dokonale navodit atmosféru blížícího se a těžko uchopitelného zla.

Skála Skála Peter May

Za mě autorova nejlepší kniha. Musím pochválit dokonalý popis velmi neobvyklého prostředí.

17.11.2023 5 z 5

Poklad byzantského kupce Poklad byzantského kupce Václav Erben

Kapitán Exner ve skvělé české klasice.

02.09.2023 5 z 5

Vetřelec Vetřelec Kristýna Trpková

Všechny detektivky této mladé tuzemské autorky mají nadstandardní úroveň. Přesto mi trochu vadí autorčin styl,a proto ubírám jednu hvězdu. Ale jinak fajn detektivky.

02.09.2023 4 z 5

Dál nechoď! Dál nechoď! Václav Křivanec

Poslední nadechnutí byl skvělý thriller, očekával jsem se zvědavostí druhou autorovu knihu. Přestože je detektivka Dál nechoď z úplně jiného prostředí, je opět úžasně napsaná a napínavá. Těším se na další detektivku od tohoto autora.

05.09.2021 5 z 5

Ďábelské hry Ďábelské hry Angela Marsons

Hezky napsaná kniha,přečtu si i další z této série

19.09.2021 4 z 5

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Styl psaní Ladislava Fuchse je měřeno optikou dnešní doby hodně specifický. V každém případě se jedná o knihu,která nezapadne,stejně jako její filmová podoba s nenapodobitelným Rudolfem Hrušínským v hlavní roli.

15.08.2021 5 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásné,ale moc smutné.

Pes baskervillský Pes baskervillský Arthur Conan Doyle

Nestárnoucí příběh,při jehož čtení jste rádi,že nejste sami na blatech.

Noční brána Noční brána Peter May

Enzo je sice trochu macho, ale tento příběh byl hodně napínavý a moc se mi líbil. Peter May je v současnosti jeden z nejlépe píšících autorů tohoto žánru.

03.12.2023 5 z 5

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Zajímavá kniha tuzemské autorky. I když uznávám,že podobné příběhy zaujmou spíše mladou generaci.

14.10.2023 4 z 5