Banny_L Banny_L komentáře u knih

Ostrov mrtvých Ostrov mrtvých P. J. Parrish

Nahání to hrůzu, když si člověk uvědomí, že se to může dít i v této době..

Indigový drak Indigový drak James A. Owen

Krásná a čtivá fantasy pohádka

Podpis čtyř Podpis čtyř Arthur Conan Doyle

Souhlasím..jediné překvapení je ten kokain, jinak..bohužel po dlouhé době jsem se opravdu nudila :(

06.04.2019 3 z 5

Labyrint Labyrint Kate Mosse

Co dodat..doporučují 2 ze 2 sociálních pracovnic :)!
"Pas a pas se va lu'enh"

Záhada hlavolamu Záhada hlavolamu Jaroslav Foglar

Plantážník byl úžasný, ale..pro tyto knížky u mne platí jednou a dost..bohužel :(

Lepší než život Lepší než život Rob Grant

Je to prostě má srdeční a bránicová záležitost :)

03.04.2019 4 z 5

Stínadla se bouří Stínadla se bouří Jaroslav Foglar

Nejni to špatné..ale zrovna né můj šálek kávy :(

Kruh Kruh Kodži Suzuki

Dnes se již k zrcadlu nepřiblížim :)

Saturnin Saturnin Zdeněk Jirotka

Tento humor je mi hodně blízký a postava Saturnina je naprosto dokonalá! Mj. i postavy k filmu byly dle mého vybrány opravdu trefně..

03.04.2019 5 z 5

S názory typu - když vám někdo řekne, že vypadáte špatně, jestli nejste nemocní a když si vsugerujete, že jste, tak do roka máte rakovinu..s tím se teda moc neztotožňuju, ale..jinak jsou tam zajímavé myšlenky..jen si z toho vzít to dobré a řídit se tím..

03.04.2019 4 z 5

Malinkatý kretén Malinkatý kretén Zdena Frýbová

Knížka, ke které se ráda vracím..

Lucky Luk 1. + 2. díl Lucky Luk 1. + 2. díl Lenka Lanczová

Tak dívčími románky si prošlo asi mnoho ze slečen..je to již sice hodně let, ale..tuhle knihu si pamatuju. A to je u mne vs. romány co říct :). Ovšem v dnešní době..ve srovnání..nemůžu dát víc..

03.04.2019 3 z 5

Kůň a jeho chlapec Kůň a jeho chlapec C. S. Lewis (p)

Nemůžu si pomoct..ale chybí mi tam starodávní králové a královny :(

03.04.2019 3 z 5

Nebe nezná vyvolených Nebe nezná vyvolených Erich Maria Remarque (p)

Krásný příběh..

Rosemary má děťátko Rosemary má děťátko Ira Levin

Uff..nedoporučuju před spaním! Poučte se z chyb ostatních :)). Člověka mrazí a cítí strašnou bezmoc.. Úžasně napsané..

Stepfordské paničky Stepfordské paničky Ira Levin

Mám za sebou teprve druhou knížku od Levina, ale..po dlouhé době jsem měla z četby pocit, že ztrácím cit v prstech, třesu se a dělá mi problémy se nadechnout.. Člověk tuší, co by se mohlo stát, jaké by to mohlo mít následky a modlí se, aby to tak nebylo.. Doporučuji!
Stephen King popsal Levina jako „švýcarského hodináře napínavých románů, který z nás ostatních dělá levné stánkové prodejce“.
Promiň Stephene..momentálně mám stejný pocit..

Staré řecké báje a pověsti Staré řecké báje a pověsti Eduard Petiška

Kdo, s kým, proč a jak..asi každý s každým, dalo by se říci. Za Zlaté rouno šel bych světa kraj.. Poněkud to vystihuje současný pohled lidí na svět - aneb pro úspěch a moc jít přes mrtvoly, sekat hlava nehlava, vynalézat lsti a spát s každým, kdo je na ráně..byť by to byla matka.
Omlouvám se, nemohla jsem si pomoci :).
Ne vážně, krásně napsané.. Tuto knížku mám ráda už od školních let..

Historie trestu smrti Historie trestu smrti Martin Monestier

Kniha je opravdu výborná, podrobná (pro nečtivce i s obrázky :))..až to děsí. Jen si představte - 12 sťatých hlav za 13 minut. Odborník na svém místě..

Deník jedné mrchy Deník jedné mrchy Suzanne Hawley

Mně se to vcelku i líbilo..ano, je to blbý..stejně jako většina takových knížek, ale..mezi slepými.. Bohužel musím souhlasit, že vtipné to někomu přijde až poté, co si najde na Maggs přirovnání v reálném životě.

28.03.2019 3 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Konečně přicházím do věku, kdy začínám číst povinnou četbu ze školy :). Před panem překladatelem smekám, ale..je to dlouhé, dlouhé, dlouhé.. Opravdu doporučuji něčím proložit, bo věčný smích Nathana P. Nathana, ruměnec slečny Mitnickové a pleskání do tváří pana Pinského, se občas zajídá.
Ovšem..jinak je to špíčková kniha! Kou kej :).

28.03.2019 4 z 5