Babo Babo komentáře u knih

Noční lovec Noční lovec Chris Carter

Další případ vyřešen. Začínám být namlsaná a začínám hledat chybičky. Není jich mnoho,tedy ani se nedá mluvit o chybách,které by moje oko objevilo,spíš vady na kráse.
Snad až přemrštěná genialita Roberta Huntera,problikávající informace z novinových článků,drobnosti nad kterými by se málokdo zamyslel a ejhle pachatel je na světě.
Obdivuju každého,který si vzpomene,že před dvaceti lety potkal někoho a ví,co měl oblečené,jakou měl náladu atd. Já si nepamatuju,co jsem měla před týdnem k obědu.
To jsou ale jen drobnosti,aby se něřeklo,že všemu věřím. Kniha je opět skvělá,má spád
a je zárukou napětí . Takže doporučuji .

03.01.2023 4 z 5

Popravčí Popravčí Chris Carter

Kniha se mi líbila,no zní to poněkud zvráceně,protože doufám,že po světě nechodí až takoví úchylové. Kdo tohle vymýšlí musí mít hodně divokou fantazii .
Líbí se mi,že kniha je opravdu jen o vyšetřování a autor neřeší,až na vyjímky,traumata hlavních hrdinů.
Nemá smysl nějak se rozepisovat,ať si každý čtenář udělá obrázek sám,ale tím,že pokračuji dalším dílem mluví za vše.

30.12.2022 5 z 5

Dvojitý kříž Dvojitý kříž Chris Carter

Skvělá detektivka,sympatičtí vyšetřovatelé .Sama za sebe jsem překvapená,že jsem odhalila vraha.
Určitě budu pokračovat dalšími díly.

19.12.2022 5 z 5

Svědectví Svědectví Stephen King

Uf,tak dočteno. Mám ráda tlusté knihy,proto jsem se těšila,ale asi nikdy nebudu úplný fanda Stephena Kinga. Několikrát jsem váhala jestli pokračovat,ale nakonec jsem dočetla.
Kdybych ale měla vyprávět děj,asi bych to dala jen částečně. Spousta postav,spousta osudů. Dlouhé kapitoly a někdy jsem přemýšlela ,kdo je kdo.
Hororem bych to nenazvala,dokonce ani ne příliš akčním románem. To asi nebylo smyslem . Spíš zdvižený prst,kam může lidstvo dojít . Problémy,které by nastaly po takové apokalypsa. A Temný muž byl jen zhmotněním zla ,aspoň pro mě.

17.12.2022 4 z 5

Pro mě zklamání. Po Vysněném životě...jsem čekala něco podobného,ale bylo to tak nezáživné,že v polovině odkládám.

23.11.2022

Vysněný život Ernesta G. Vysněný život Ernesta G. Jean-Michel Guenassia

Kniha se mi hodně líbila. Atmosféra tančíren a bezstarostného života byl celkem přesvědčivě zobrazený kontrast k druhé světové válce,ale hlavně pozdějšího života v socialistickém Československu. .
Nejzajímavější mi asi přišla skutečnost,že Francouz tak skvěle popsal celou tu mašinérii
státní bezpečnosti.
Líbil se mi i příběh Heleny a Che Guevary.
Prostě doporučuji .

18.11.2022 5 z 5

Oněgin byl Rusák Oněgin byl Rusák Irena Dousková

Kniha se mi líbila nepatrně míň než Hrdý Budžes,ale pořád skvěle napsané. Takhle si to pamatuji .
Těch "srážek" s režimem jsem samozřejmě tolik nezažila,zřejmě proto,že jsem nežila v Praze,ale věřím autorce a děkuji jí za připomínku mých mladých let.
Dnešní mladí žijí úplně jiný život,mají jiné starosti a k mému překvapení mám dojem,že jejich nenávist ke komunistům je mnohem větší než naše,kteří jsme tu dobu zažili.
Možná je to tím,že jsme politiku až tak moc neřešili ,ale prožívali jsme první lásky, úspěch a neúspěch a ne vždy za neúspěch mohl socialismus .
Nebyla v nás nenávist,ale jakési pohrdání a posměch k tomuto nesmyslnému zřízení.
Prostě už to nebyla 50. léta a tehdejší komunisti byli spíš karikaturami těch opravdu zapálených .
Doporučuji k přečtení mým vrstevníkům,ale i mladším ročníkům.

12.11.2022 4 z 5

Hrdý Budžes Hrdý Budžes Irena Dousková

Tak to mi sedlo. Úsměvné vzpomínání Helenky na roky Husákovy vlády mě přeneslo do let dětství a byl to balzám na moji duši.
Žila jsem v té době a jak to napsat. Prostě jsem si užívala dětství , neřešila problémy dospěláků a ani dnes na tu dobu nevzpomínám se zlobou ze zmařeného života.
Kdo se chce zasmát, ať se do knihy pustí.

09.11.2022 5 z 5

Čas hyeny Čas hyeny Paul Doherty

Knihu jsem nedočetla. Po prvním dílu jsem byla nakonec zklamaná. Popisy vraždění nepřátel a pátrání po zmizelém Achnatonovi mě v polovině knihy přestalo bavit.

09.11.2022

Kacířská léta Kacířská léta Paul Doherty

O Achnatonovi a jeho nové víře v jediného boha jsem už četla,ale myslím,že se autorovi
podařilo zachytit mnohem složitější poměry v Egyptě . Samozřejmě intriky kam se podíváš,boj mezi církví a novým faraonem,mezi jednotlivými členy vládnoucí rodiny.
Krásná Nefertiti je vylíčená jako citlivá manželka,ale i tvrdá vládkyně .
Nechce se mi hledat,co je skutečnost a co jen autorova fantazie. V každém případě kniha se čte dobře a kdo má rád Egypt,nebude zklamaný.

02.11.2022 5 z 5

Marie Antoinetta: Strmý pád Marie Antoinetta: Strmý pád Juliet Grey

Děkuji autorce za čas,který věnovala studiu mnoha stran,které byly napsány o životě Marie Antoinetty . Předkládá čtenářům ucelený pohled na život nejen mladičké dauphinky a následně královny,ale i život u dvora za panování Ludvíka XVI .
Celé rozsáhlé dílo je napsáno z pohledu hlavní postavy. Autorka se snaží být objektivní a tak můžeme sledovat život v radovánkách, dozvídáme se o způsobu oblékání,módních účesech ,zvycích u královského dvora při stolování ,při porodu královských dětí,ale hlavně o docela obyčejných lidských problémech .
Poslední díl nás doslova uvrhne z bezstarostných dní do dnů utrpení,hrůzy,beznaděje a zoufalství .
Prožíváme každičkou chvíli ponížení a můžeme jen nevěřícně kroutit hlavou při popisech zvěrstev a touhy po krvi lidí,kteří kdysi vítali nového krále a novou královnu.
Je těžké po tolika stranách několika větami popsat vše,co je v knize zachyceno a tak nejlépe sednout a pustit se do čtení .

24.10.2022 5 z 5

Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Marie Antoinetta: Raná léta ve Versailles Juliet Grey

Mám ráda historické romány. Přiběh Marie Antoinetty zná jistě spousta lidí i když se o historii příliš nezajímá. Autorka se zaměřila na možný vývoj přerodu "obyčejné" holčičky v budoucí královnu a vzala to pěkně od podlahy. Přes rovnání zubů až po vzdělání .
Samozřejmě nevyhnula se ani intrikám ,ale mám pocit,že to spíš jen naťukla a snažila se z mladého páru budoucích panovníků udělat pár s lidskými problémy , o kterých člověk ani nepřemýšlí.
Pro mě je to zase jiný pohled na historii . Bez válek,bez politiky,prostě takový lidský.

17.10.2022 4 z 5

Pro tvoje dobro Pro tvoje dobro Ellen Marie Wiseman

Zajímavá kniha už svým námětem . Život v cirkusu určitě není nijak romantický a v této knize vlastně není romantického vůbec nic. Kniha na mě působila docela temně . Stále jsem čekala na nějaký ten "sluneční paprsek" ,ale marně.
Život umí být krutý a tak snad Julie najde svoje štěstí,když Lilly ho neměla.

08.10.2022 5 z 5

Na východ od ráje Na východ od ráje John Steinbeck

Ti ,kteří určovali povinnou četbu,se občas i trefili .Vlastně ani nevím,proč jsem doposud žádnou knihu od Steinbecka nečetla. Viděla jsem film s Jamesem Deanem a než jsem knihu začala číst musela jsem přemýšlet,kterého z bratrů hrál. A protože jsem si pamatovala jen nějaký střípek, došla jsem na to až po přečtení knihy.
Určitě si přečtu i další knihu,líbil se mi i styl psaní ,takže doporučuji .

05.10.2022 5 z 5

Past Past Magda Váňová

Kniha se opět čte dobře,ale je už příliš překombinovaná a jen málo uvěřitelná a proto jednu hvězdičku ubírám. Je to škoda,ale tentokrát jsem nevěřila ani jedné z postav .

23.09.2022 4 z 5

Sestra a sestřička Sestra a sestřička Magda Váňová

Další skvělá kniha paní Váňové. Psychologicky propracované postavy .
Vidím,že kniha může být velmi čtivá i bez krve a těžko uvěřitelné akce . Přesně takové knihy mám ráda a bohužel jich moc není.
Postavy nejsou černobílé a až na malé vyjímky je děj naprosto uvěřitelný .

19.09.2022 5 z 5

Herečka Herečka Magda Váňová

Je to 4. kniha od paní Váňové a opět spokojenost. Profese herečky je sice vyjímečná,ale starosti mohou a většinou jsou naprosto stejné jako třeba u kuchařky nebo učitelky.
Problémy partnerské, rodičovské ,existenční. A Žofie Beladová si jich užila mírou vrchovatou,přesto si myslím,že vše bylo uvěřitelné ,samozřejmě až na některé náhody v závěru. To ale jistě autorka chtěla uzavřít osudy jednotlivých postav.
Pro mě naprosto neopomenutelná atmosféra let socialismu,kdy jsem vyrůstala a přesně tak si to pamatuji.
Nedostatkové zboží v jakémkoliv sortimentu ,nemožnost cestovat ,problémy s bydlením. Takhle to bylo a lidi to většinově braly jako fakt. Nehroutily se z toho,měly radost když se jim podařilo něco získat pod pultem.
Za toto autorce děkuji,byl to pro mě návrat do dětství a mládí a i když vím,že člověk si pamatuje jen to dobré a to špatné vytěsní ,nevzpomínám na tu dobu s hořkostí .

11.09.2022 5 z 5

Spící panna Spící panna Jeffery Deaver

Od autora jsem kdysi přečetla několik knih a byla jsem spokojená. Jsem spokojená i s touto. Nevadila mi rozvleklost,ale ty kotrmelce na konci. Vím,že je to autorův styl ,takže mě to zase tak moc nepřekvapilo,ale přijde mi zbytečné za každou cenu všechno zpřevracet ,aby téměř nic nebylo ,jak se jeví.
Nejsem psycholog,ale některé myšlenkové pochody mi přišly nepravděpodobné. Jinak ale doporučuji,kniha se čte dobře.Jeffery Deaver je prostě profík.

07.09.2022 4 z 5

Jantarová komnata Jantarová komnata Heinz Günter Konsalik

Kniha byl zajímavá,dobře se četla,jen ten konec se mi zdál tak nějak navíc. Jantarová komnata je jistě jedna z mnoha záhad minulého století. Škoda,že se nedovím,jestli ji opravdu někdo někdy najde.

31.08.2022 4 z 5

Cizinec z moře Cizinec z moře Winston Graham

Tak dočtený 8.díl a co dál ? Nechápu vydavatelství,které začne vydávat dvanáctidílnou ságu a po 8. dílu se rozhodno skončit. Malý zájem ? Je to dostatečné vysvětlení ? V knihkupectvích leží stovky knih,které se nekupují .
Samozřejmě chápu,že vydavatelství musí zvažovat ,co vydat,ale u ságy si myslím,že to není šťastné řešení.
Je ale pravda,že mě překvapuje,že tak málo čtenářů po knize sáhlo.
Je to příjemné a zajímavé čtení. Že by malá reklama ?
Nevím,ale doufám,že se nakonec najde někdo,kdo vydá i zbývající díly.

21.08.2022 4 z 5