babicka_amalka babicka_amalka komentáře u knih

Kletba svitků Kletba svitků Barbara Wood

námět dobrý, první 3/4 celkem taky, ale pak už to za moc nestálo - celkově mě kniha dost zklamala

19.01.2023 3 z 5

Klášterní madrigal Klášterní madrigal Vlastimil Vondruška

tak nevím, jestli jsem mimo já, nebo se zcela zbláznil autor ;-)
moc se mi líbila sága Křišťálový klíč, epopeje, příběhy Martina ze Stvolna, Oldřicha z Chlumu, Jiřího Adama z Dobronína a konečně i malé Fiorelly;
ale to, co vypadlo z autora v tomto "veledíle", nad tím mi zůstává rozum stát; příběh by ještě šel, ale proč ta prvoplánová vulgarita a neustálé omílání několika linek dokola?
takže za mě - tohle se hodně nepovedlo; pokud to měl být pokus o humor, tak moc nevyšel;

17.01.2023 2 z 5

Augustin Zimmermann Augustin Zimmermann Zuzana Kultánová

nekonečný smutek, zmar a beznaděj - to jsou pocity, jež čtenáře provází celou knihou;
nic tak depresivního jsem už dlouho nečetla - a doufám, že hned tak číst nebudu;
příběh dobrý, jen literární zpracování by si zasloužilo kvalitnějšího autora;

17.01.2023 3 z 5

Láska vandrovní apatykářky Láska vandrovní apatykářky Iny Lorentz

opět dobré čtení, zajímavý pro mě byl i popis fungování různých malých panství a historické souvislosti té doby;
takže se těším na (zatím) dvě další pokračování - snad jim to k nám nebude trvat dlouho ;-)

16.01.2023 4 z 5

Vandrovní apatykářka Vandrovní apatykářka Iny Lorentz

příjemná pohádka s přidanou hodnotou - popisem života a cest vandrovních apatykářů, místopisem, obrázkem života na různých panstvích;
četlo se dobře a těch více než 500 stran bylo najednou pryč, ani se člověk nenadál;

13.01.2023 4 z 5

Mlčet jako hrob Mlčet jako hrob Lone Theils

velmi dobré, i když dvě věci byly jasné od počátku:
1. že za vraždami rozhodně nestojí IS, ale jde o odvedení pozornosti;
2. že zdravotní problémy malé Violky způsobuje její matka;
jsem zvědavá, jaký bude další Nořin příběh a kam se posune právě jednání Brigitty a Violku se podaří jejího zhůvěřilého a psychopatického počínání uchránit;
v originále vyšly už další dva díly ..... ;-)

11.01.2023 4 z 5

Bílý pramen Bílý pramen Klára Teršová

autorka se svezla na vlně dnes tak módních knih s tématem Sudet a pohraničí obecně, jichž se vyrojilo jako hub po dešti; nebylo to úplně špatné, ale naprosto zaměnitelné s jinými s obdobnou tématikou, Aš byla naprosto okrajovým bodem (bohužel, to byla velká škoda - očekávala jsem větší zapojení míst a kraje), mohlo se odehrávat naprosto kdekoliv;
takže ano, ale postrádala jsem jakoukoli "přidanou hodnotu", takový průměr;

08.01.2023 3 z 5

Tajemství letního odpoledne Tajemství letního odpoledne Kate Morton

dost předvídatelné a dost zdlouhavé, ale zase tak špatně se to nečetlo

07.01.2023 3 z 5

Ďáblova čísla Ďáblova čísla Vlastimil Vondruška

přestože má příběh v sérii pořadové číslo 15, chronologicky patří někam k pčátkům , ještě z doby, než se k němu připojili Petr Korec s Rozárkou;
posloucháno jako audiokniha, zklamaná jsem nebyla a těším se na další díly (i když tedy Oldřicha z Chlumu a jeho "případy" mám raději);

04.01.2023 4 z 5

Svatba ve vypůjčených šatech Svatba ve vypůjčených šatech Jan Kostrhun

moc dobře vykreslené postavy i atmosféru tehdejší doby, skvěle doplněné vzpomínkami babičky Domanské;
jen na mě z toho čišel velký smutek a chvílemi i beznaděj;

03.01.2023 4 z 5

Čekárny mého života Čekárny mého života Lenka Reinerová

texty paní Reinerové mám ráda - a ani tyhle mě nezklamaly;

02.01.2023 4 z 5

Císařova hrobka Císařova hrobka Steve Berry

četlo se to dobře, o to nic; ale ta Čína je pro mě tak těžko pochopitelná - jak mentalitou lidí, tak dějinami (což samozřejmě souvisí);

02.01.2023 4 z 5

Křižánek Křižánek Jaroslav Jakubec

škoda času, papíru i peněz za knihu vydaných

18.12.2022 odpad!

Cejch Cejch Zdeněk Šmíd

smutná kniha o nešťastné době, plná beznaděje - přesto je výborná a zdaleka kvalitou převyšuje všechny Šmídovy humorné knihy dohromady;

14.12.2022 5 z 5

Tajemná vražda Tajemná vražda Jude Deveraux (p)

svižné, dobře se četlo

12.12.2022 5 z 5

Hněv nebes Hněv nebes Richard Dübell

Dübellovy knihy mám ráda - a ani tentokrát jsem nebyla vůbec zklamaná (i když leccos bylo předvídatelné, četlo se to moc dobře)

09.12.2022 4 z 5

Lovci vran Lovci vran Lyndsay Faye

posloucháno jako audiokniha - neurazí, nenadchne; takový průměr, ale dalo se;

07.12.2022 3 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

přeslazené jako sirup, dočíst jsem opravdu nedokázala;
jistě to má svoji cílovou skupinu, pro mě to byla ztráta času :-)

07.12.2022 2 z 5

Knihonoš Knihonoš Carsten Henn

za samotný příběh klidně i 7 hvězd :-)
ovšem za styl a zpracování - tam váhám mezi 2 a 3 *; kolik toho jde na vrub autora a kolik na vrub překladatelky, nemůžu posoudit, originál nemám k dispozici; ale je to takové jazykově kostrbaté, text neplyne, ale klopýtá; velká škoda, protože by to jinak mohla být skvělá knížka;

06.12.2022 3 z 5

Ďáblův stůl Ďáblův stůl Lincoln Child

když já na ty zelený mužíčky vůbec nejsem.... těšila jsem se na Noru a spol., ale tyhle konspirační teorie a spekulace jdou zcela mimo mě; tak snad příště ....

01.12.2022 3 z 5