Aya81 Aya81 komentáře u knih

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Čtivá detektivka, zajímavá zápletka i postavy "antihrdinů". Zvláštností je, když od půlky víte, kdo je pachatel. I přes to nepřestane být příběh napínavý. Konec byl ale podle mne trochu překombinovaný.

Dívka v ledu Dívka v ledu Robert Bryndza

Napínavá detektivka (spíš než thriller, jak byl avizováno), dobře napsané, děj měl spád. Určitě fajn kniha třeba na dovolenou nebo na dlouhé zimní večery.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mne příliš nenadchla. Absolutně nesympatická hlavní hrdinka, postrádala jsem napětí, místy až prázdný děj. Nechápu, proč byl kolem toho takový humbuk. Ale dám Paule ještě šanci.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Hodnotím lépe než Dívku ve vlaku, líbil se mi nápad i děj, propojení se starými povídačkami o utopených "čarodějnicích". Rozuzlení jsem ke konci tak trochu čekala, mohlo být malinko obšírnější - příliš useklý konec. Hezká obálka knihy je bonusem.

Modlitba za Owena Meanyho Modlitba za Owena Meanyho John Irving

Irwinga mám moc ráda, ale tato kniha se mi četla hůře než jeho jiná díla. Možná to bylo tím, že jsem ležela s chřipkou a Irwing vyžaduje dost pozornosti, čemuž horečka trochu brání. Ale i tak hodnotím za krásné 4 hvězdy. Irwing je prostě nenapodobitelný a Owen Meany je geniální postava.

16.08.2017 4 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Další skvělá kniha Samuela Bjorka. Ještě napínavější a čtivější než V lese visí anděl. Jen teda pro příště doufám, že se nebude opakovat to zatažení rodiny hlavního vyšetřovatele do děje (víz to nechci v komentáři rozebírat), po třetí už by to bylo už příliš málo uvěřitelné.

16.08.2017 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Nadšení. Čtivé, svižné, napínavé, nepředvídatelné. Milovníkům severských mrazivých krimi rozhodně doporučuji.

16.08.2017 5 z 5

Můj kámoš Ježíš Můj kámoš Ježíš Lars Husum

Na knihu jsem se těšila, ale zklamala mne. Neuvěřitelná slátanina. Marně jsem hledala, tu avizovanou vtipnost. Pozitivně hodnotím jen originální nápad s "nápravou" Nikolaje a to, že konec vlastně nebyl happy end. Ten by si takováto kniha nezasloužila už vůbec.

16.08.2017 2 z 5

Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Calendar Girl 2: Duben, květen, červen Audrey Carlan

Trochu mne zklamal vývoj po prvním díle. Čekala bych nějakou změnu, nějakého skutečného padoucha (červen se tomu jen mírně přiblížil). Naivní. Kdy už Mia narazí na nějakého páchnoucího tlustoprda s malým nádobíčkem, kterej si bude vynucovat příplatek? Nebo kdy už jí někdo pošle do ... s tím neustálým vměšováním se nad rámec její pozice? Chtělo by to trochu oživit, ne jen zůstat u toho harlequinovského scénáře každého měsíce jak přes kopírák. A začíná mně štvát to neustálé omílání již proběhlého. Nicméně budu masochista a přečtu i zbylé díly, čekám, zda se konečně přihodí nějaká "komplikace" a jestli si Miu nakonec zaplatí i její proradný ex a náležitě si ten měsíc "teroru" vychutná.

16.08.2017 2 z 5

Pokud čekáte čtivo na úrovni, budete zklamáni, ale to u knihy s tímto názvem a anotací snad ani nelze. Jako oddychovka není špatná, taková harlequinka na pokračování. Nicméně nereálnost z toho opravdu čiší a někdo by si snad mohl myslet, že pracovat jako luxusní společnice je cesta k tomu, jak si nabrnknout milionáře a udělat hory přátel. To asi těžko. Ale kniha evidentně nemá ambice život společnic přiblížit takový, jaký je, ale prostě jen zasadit červenou knihovnu do trochu neotřelejších kulis.

16.08.2017 3 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Originální styl, mnoho věcí k zamyšlení, hlavní hrdinku milujete i nesnášíte. Jaký si to uděláš, takový to máš, ale když to nedokážeš v životě, tak v pekle už asi těžko.. nebo ne?

Černooké Zuzany Černooké Zuzany Julia Heaberlin

Mě se kniha líbila. Styl psaní mi seděl, střídání minulosti a současnosti mne nijak nemátlo, naopak, zajímavě to skládalo střípky dohromady. Rozuzlení překvapivé. Jen teda mi vadila špatná korektura chyb a myslím, že autorka trochu "odflákla" závěr, tam si to zasloužilo trochu víc propracovat.