Atuin Atuin komentáře u knih

Ztracená moře uprostřed Evropy Ztracená moře uprostřed Evropy Vojtěch Turek

Opět další zajímnavý kousek pro ty který není žádná minulost daleká.Pěkně představena prvohorní moře tam kde by je dnešní člověk asi nečekal.

05.11.2012 5 z 5

Červený Bedrník - I. díl: Červený Bedrník Červený Bedrník - I. díl: Červený Bedrník Emma Orczy

Jsem celou sérii naprosto nadšena a jsem ráda že jsem ji v mohla komplentně odkoupit, protože jak příběhem tak jazykem mě zcela uchvátila. Je to psané čistě, v liniích které nejsou zahlceny zbytečnostmi a celkový dojem je prostě úchvatný.

02.11.2012 5 z 5

Staré dobré kusy Staré dobré kusy Gardner Dozois

K téhle povídkové řadě nelze říct zhola nic špatného, prostě vynikající tvorba,ani u jedné povídky jsem se necítila ošizeně,každý mi dá jistě za pravdu když řeknu je to prostě pěkně našlapané.

02.11.2012 5 z 5

Oheň na Měsíci Oheň na Měsíci Norman Mailer

Kniha se mi dostala do ruky v podstatě náhodou, možná bych sama neměla odvahu po Mailerovi sáhnout, ale jsem jen ráda že jsem to udělala, nejen pro její originalitu.

01.11.2012 5 z 5

Antonius a Kleopatra Antonius a Kleopatra Colleen McCullough

Po přečtení mi bylo velmi líto že se tím celá sága uzavírá a že se autorka nepustila alespoň do prvního století císařství, to by bylo v jejím podání zakonitě nejen barvité ale nesmírně bohaté.

Sága rodu Forsytů Sága rodu Forsytů John Galsworthy

To je moje velká srdeční záležitost, třeba mezihra na konci O malém Johnovi je naprosto úžasná. Nic se mi od Johna Galsworthyho tak nelíbí. Možná se zdá že je to porce, ale naní tam vetknuto nic nadbytečného, nic navíc, takové vyprávění je prostě náderné tím co všechno říká a že toho říká hodně,navíc psané takovým jazykem který je doslova pocta číst.

30.10.2012 5 z 5

Vzpomínáš si? Vzpomínáš si? Sophie Kinsella (p)

Jsem ráda že mě tato knížka neminula :),prtože kdyby mě minula dost by mě to mrzelo,byl to bezvadný oddechový zážitek

30.10.2012 4 z 5

Člověk, který se stal Bohem Člověk, který se stal Bohem Gerald Messadié

S přečtením nebude mít opravdu potíže nikdo, příběh poukazuje na život Ježíše a jde takovými cestami jakými uzná sám čtenář, kniha je pochopitelná pro všechny kdo neberou Ježíše jen jako obraz.

30.10.2012 5 z 5

Angelika a Nový svet Angelika a Nový svet Anne Golon (p)

V tomto díle úžasné série od manželů Golonových mě Angelika a nejen ona úplně dostala, byl to opravdu zážitek, protože jsem měla pocit jakobych začala vše prožívat znovu, jako by se Angelika znovu narodila.

List od Nimrala a jiné příběhy List od Nimrala a jiné příběhy J. R. R. Tolkien

Ano, k takovým dílům není potřeba snad ani komentář, chceteli Toliena" poznat", přečtěte si jeho povídky ve výše uvedené knize a budete mu nejen rozumět.

Quo vadis Quo vadis Henryk Sienkiewicz

Od prvních stránky do poslední je to příběh tak silný že já pokaždé když to čtu přeji si pro některé hrdiny jiný osud.

29.10.2012

Není římského lidu Není římského lidu Jarmila Loukotková

To je taková srdeční záležitost, další z mnoha a je to asi tím jak emotivně je ta kniha napsaná, hrajue prostě na takové ty struny že nelze se do ní v podstatě nezamilovat.

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Takhle bych chtěla umět napsat knihu, neuvěřitelné podprahové tahy se slovy která vždy padnou přesně tam kam mají aniž by ztratila balanc, Skvělá kniha.

Fyzika nemožného Fyzika nemožného Michio Kaku

Kniha, která naprosto s přehledem a bez skrupulí shrnuje takové skutečnosti, které jsou pro mnohé k smíchu, ovšem je třeba mít na paměti že často se o takových otázkách nehovoří v horizontu takové budoucnosti jakou si mi představujeme, a kniha bez obalu říká na co jsme vybaveni a na co zdaleka ne, a to velmi čtivě.

Evoluční biologie Evoluční biologie Jaroslav Flegr

Naprosto perfektní kniha přístupná všem kdo se zajímají jen trochu, nebo i více nebo trochu více o evoluční biologii, a protože biologická evoluce se neobejde bez genetiky tak je plna právě takových fenoménů a člověk v ní najde dost podmětů k studiu. Osobně se k ní ráda vracím

Nikdo není ostrov Nikdo není ostrov Johannes Mario Simmel

Překrásná kniha. Propastně bolestná, něčím jakoby až cizí a nečím neuvěřitelně blízká, rozhodně patří mezi ty které vás už po několika stránkách ujistí že vás pustí až na konci.

Mandolína kapitána Corelliho Mandolína kapitána Corelliho Louis De Bernières

Úžasná knížka,já začala poslouchat sice ne Mandolínu, ale kytaru- Pat Metheny -, nevím totiž zda se s madolínou dá ještě něco sehnat. Ale jinak kniha opravdu nádherná. Pravda konec mě maličko překvapil,zdálo se totiž jako by autor za tím chtěl prostě co nejrychleji zamést a zrospačitěl nad sám sebou proto nedávám plný počet, ovšem jinak ta smavost a půvaby úprostřed ironie nejrůznější přechodů od posatvy k postavě,bylo úžasné.Pelagie jen s úžasem dívky hledí jak se může vše změnit, jak může vše utéct samo před sebou i od ní a schoulit se natolik, že zbydou jen vzpomínky na oni mandolínu a kapitána, který ji nikdy tak docela neopustil.

29.10.2012 4 z 5

Opatství Northanger Opatství Northanger Jane Austen

Další velice originální a nápaditá kniha,nedá se jí upřít tolik snad jen že byla tenká:)

Mansfieldské panství Mansfieldské panství Jane Austen

Má druhá nejoblíbenější kniha od Jane Austen a mám stejný problém jako Eseter pochopit proč si tak nesnadno nachází cestu k srdcím, protože to je naprostý unikát se všemi citovými,dramatickými i životními proporcemi na jaké lze u J. Austen narazit. Za další v podaní nezhýčkaném a nesebelítostivém, což už dnes člověk nevidí, tady se člověk ještě dostává do propastných hlubin které se dnes líčí - až na vyjímky -velmi zploštěle. Velmi si této knihy cením.

Rozum a cit Rozum a cit Jane Austen

Má nejoblíbenější kniha od J. Austen a další moje velká srdeční záležitost.