Evoluční biologie

Evoluční biologie

Podrobná učebnice evoluční biologie je primárně určená posluchačům magisterských a doktorandských kurzů evoluční biologie, molekulární fylogenetiky a evoluční parazitologie. 26 kapitol je věnováno mikroevolučním dějům (kapitoly Evoluce, Dědičnost, Mutace, Selekce, Drift, Genový tok, Evoluční tahy, Polymorfismus, Evoluce DNA, Evoluce genů, Vznik sexuality, Evoluční důsledky sexuality, Koevoluce, Kulturní evoluce, Pohlavní výběr) a makroevolučním dějům (kapitoly Vznik života, Evoluce ontogeneze, Evoluce chování, Evoluce parazitismu, Druhy, Speciace, Extinkce, Fylogenetika, Molekulární fylogenetika, Taxonomie a Makroevoluce) a dvě kapitoly jsou zaměřeny všeobecně (Kritika a obrana evolučních teorií a Historie evoluční biologie). Učebnice obsahuje přes 300 obrázků a je doplněna rozsáhlým seznamem literatury (1500 citací), který z ní činí výbornou referenční příručku....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/34210/evolucni-biologie-34210.jpg 4.619
Literatura naučná, Učebnice a slovníky, Věda
Vydáno:, Academia

Atuin
29.10.2012

Naprosto perfektní kniha přístupná všem kdo se zajímají jen trochu, nebo i více nebo trochu více o evoluční biologii, a protože biologická evoluce se neobejde bez genetiky tak je plna právě takových fenoménů a člověk v ní najde dost podmětů k studiu. Osobně se k ní ráda vracím

Gimli
01.02.2011

Skvělá kniha o biologické evoluci, kde jsou věci vysvětleny velice lidským způsobem. Pracuju v oboru, takže se k ní velmi často vracím a většinou v ní najdu odpovědi nebo alespoň nakopnutí, kudy se v hledání odpovědí ubírat! PS: Mám vydání z roku 2009.