astroweb astroweb komentáře u knih

Ukradené životy Ukradené životy Patricia Gibney

Druhá kniha od autorky, stejné čtení, postavy, někdy mi chování hlavní inspektorky připadalo dosti zmatené.

29.03.2023 4 z 5

Bretaňský příboj Bretaňský příboj Jean-Luc Bannalec (p)

Oproti první knize v sérii - velmi, velmi slabé, až nečtivé. Přeskakoval jsem.

20.03.2023 1 z 5

Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Mata Hari: Vycházející slunce Paříže Eva-Maria Bast

Abych pravdu řekl, celou dobu to byl spíš jako bedekr po Evropě, i když detaily o čokoládě, palácích apod., zajímavé byly. Myslel jsem si, asi chybně, že budou spíše popisky její špionské kariéry.

16.03.2023 2 z 5

Andělé smrti Andělé smrti Patricia Gibney

První kniha autorky, kterou jsem přečetl, nikoli pohodové, ale zajímavé a napínavé čtení, i když téma je již několikrát napsané.

13.03.2023 5 z 5

Vražda ve Večernici Vražda ve Večernici Anthony Horowitz

Druhá kniha této série je ještě lepší než první. Opět detektivka v detektivce. Super.

07.03.2023 5 z 5

Vražda v Mallowan Hall Vražda v Mallowan Hall Colleen Cambridge (p)

Velmi příjemné čtení, nebylo to tedy taková pecka jako slibovala reklama a obálka. Mám trochu výhradu k obsazení domu Agathy Christie, protože jsem četl její životopis, pochybuji, že by měla tolik služebnictva jako v panství Downton.

28.02.2023 4 z 5

Ušlechtilá stezka Ušlechtilá stezka Peter May

Trochu jiné čtení od autora, než na jaké jsem byl od něj zvyklý.

24.02.2023 4 z 5

Bretaňské poměry Bretaňské poměry Jean-Luc Bannalec (p)

Velmi příjemné čtení . Komisař Dupin připomíná Maigreta, stejně podobné je prostředí i jeho uvažování a pátrání.

16.02.2023 4 z 5

Mnoho strak věští vraždu Mnoho strak věští vraždu Anthony Horowitz

Trochu jiné čtení od stejného autora, než Dům hedvábí, dokonce z počátku jsem čtení už chtěl vzdát, ale dočetl jsem a skutečně nelitoval, skvělý příběh detektivka v detektivce !

13.02.2023 4 z 5

Tajná služba Tajná služba Daniel Silva

Jeden z nejlepších špionážních autorových románů, které jsem od něj četl a nebylo jich málo.

05.02.2023 5 z 5

Polistopad Polistopad Tomáš Miklica

Byl jsem zvědavý na současnou českou prózu. Byl jsem více než zklamaný.

05.02.2023 2 z 5

Sestřičky Sestřičky Donna Douglas

Příjemná romantická a čtivá chuťovka, dám si pauzu, než se pustím do dalších dílů, ale těším se.

19.01.2023 4 z 5

Stormbreaker Stormbreaker Anthony Horowitz

Přečetl jsem až do konce, začátek byl lepší. Pak už jenom "napínavé" opravdu pro kluky.

11.01.2023 2 z 5

Dům hedvábí Dům hedvábí Anthony Horowitz

Super milé překvapení od nového, pro mě, autora. Skvělé napodobení Doylova stylu a atmosféry Anglie 19. století.

05.01.2023 5 z 5

Bouře Bouře Anne Jacobs

Vím, že doposud se mi líbily všechny díly, ale mám za to, že tenhle byl zatím nejčtivější a nejlepší.

20.12.2022 5 z 5

Píseň mrtvých Píseň mrtvých Graham Masterton

5 hvězdiček je ještě málo. I když některé scény jsou vylíčené více než drsně a naturalisticky, nejsou bezúčelné, navíc soukromý život komisařky je skutečně fascinující. Skvělé čtení !

07.12.2022 5 z 5

Král cizinec (1309 – 1333) Král cizinec (1309 – 1333) Vlastimil Vondruška

Jsem rád, že se autor rozhodl psát další kroniky, jsou pro mě čtivější, než jeho historické detektivky, těším na další pokračování této.

30.11.2022 4 z 5

Lucia Lucia Bernard Minier

Pro mě nejslabší a nejhůře čitelné dílo mého, přitom oblíbeného, autora. Asi jsem zrovna neměl náladu pročítat výkony opět neskonale geniálního zlosyna.

07.11.2022 2 z 5

Za časů odvahy Za časů odvahy Suzanne Kelman

Romantický historický román o špionech za druhé světové války. Dočetl jsem, nebylo to nezajímavé, ale četl jsem něco podobného v lepším provedení.

02.11.2022 4 z 5

Plavba do nenávratna Plavba do nenávratna František Niedl

Autor se opět vyznamenal. Mám rád jeho historické i současně napínavé, píše vždy vtipně a zajímavě.

13.10.2022 5 z 5