Arte Arte komentáře u knih

Harry Potter a Kámen mudrců Harry Potter a Kámen mudrců J. K. Rowling (p)

Harryho celou ságu miluji tím více, čím jsem starší. Svět, který autorka vykresluje umným a čtivým způsobem je skutečně magický ( :D )!!! Už x let čekám na svůj dopis a stále nic - moje sova se asi někde zatoulala. Příběh je za mě nápaditý, svět originální, knihy jsou i vtipné a s postupujícími díly přibývá i vážnějších témat k zamyšlení (např. téma ztráty blízké osoby atd.). Jedině mohu doporučit, ať už dětem, puberťákům či dospělým. Kniha je také dobrá pro začátečníky angličtiny, kdy první kniha užívá dostatečně jednoduchý jazyk a pro mě byla důvodem, proč jsem si zprvu zamilovala angličtinu.

21.11.2020

Mezi elfy proti své vůli Mezi elfy proti své vůli Sandra Regnier

Průměrná Young adult dívčí fantasy. Nijak převratná, ale příjemné počtení.

07.03.2018 3 z 5

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Můj neoblíbenější díl ze série Pána prstenů. Výborný konec, při kterém zadržujete dech a když knihu dočtete, jste rádi, že víte, jak hrdinové skončili, ale cítíte nesmírný smutek, že už jste to dočetli. Tedy alespoň tak jsem to měla já.

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Kniha se mi nečetla jednoduše, téma je velice tíživé, každopádně doporučuji lidem, co na to mají žaludek a chtějí se o událostech v Kwandžu dozvědět více. Protože kniha je rozdělená do kapitol podle pohledu jednotlivým postav, člověk se dozvídá o událostech z různých pohledů. Skrz celou knihu jsem měla zmatek ve jménech, které mi znějí velice podobně , a kvůli zvláštnímu stylu textu v první kapitole jsem si nebyla jistá, zda knihu dočtu - ale dočetla jsem a jsem ráda.
Doporučení: Přečtěte si doslov na začátku, kde jsou stručně shrnuté události, které se stali a které vedli k povstání.

14.02.2020 4 z 5

Matka Matka Karel Čapek

Úžasné dílo. Čte se velmi lehce a příjemně, jde-li tohle říci o takto negativním tématu. Na konci hry jsem se neubránila slzám. Obdivuji, jak dokonale Čapek vystihl emoce ženy, která ztrácí své děti. Je to dílo, které mě naprosto dostalo.

23.02.2018 5 z 5

Dnem i nocí Dnem i nocí Gwen Hayes

Tato kniha mě naprosto dostala. Byla mým prvním setkáním s tématikou "andělé/démoni" a naprosto mě zlákala na cestu tohoto tématu. Příběh je krásny, čtivý a napínavý. Opravdu doporučuji, pokud je někdo také příznivcem těchto témat.

Divergence Divergence Veronica Roth

Kniha vcelku dobrá, ale námět stejný jako tolikrát. 3/4 knihy jsem čekala, než se hlavní hrdinové políbí a to byl víceméně hlavní důvod, proč jsem četla dál. Určitě někomu tato kniha může vyhovovat, ale pro mě to nebylo ono.

23.06.2017 1 z 5

Svůdné zlo Svůdné zlo Wendy Higgins

Napínavá teen fantasy s mou oblíbenou tématikou "andělé a démoni." Krásně se četla, bylo v ní napětí a nápad mi připadal také zajímavý. Výborná odpočinková četba.

Jana Eyrová / Jane Eyre Jana Eyrová / Jane Eyre Michelle Smith

Z dnešního pohledu již starší dílo. Když jsem ho četla poprvé, nelíbilo se mi to - bylo mi ale asi 12 let a nemohla jsem docenit jeho kvality. Dnes, když jsem knihu přečetla znovu, mohu říci, že mě až překvapilo, s jakým nadšením jsem knihu četla.
Autorka dovedla úžasně vylíčit povahu Jany a já, jako čtenář, jsem mohla tím lépe chápat její činy.
Přestože napovrch může působit Jana Eyrová jako chladná, v mém srdci vydobyla své místo.

Společenstvo Prstenu Společenstvo Prstenu J. R. R. Tolkien

Pán prstenů jako sága je perfektní dílo. První díl mě zaujal nejméně z této trilogie, ale i v něm se ukrývá mnoho poučení. Tato kniha má mnoho co nabídnout a zvídavému oku neujdou skryté významy.

Hobit (alebo Cesta tam a späť) Hobit (alebo Cesta tam a späť) J. R. R. Tolkien

Nádherný pohádkový příběh, který je svým dějem jak zajímavý pro děti, tak i pro dospělé. Je to náročnější četba, ostatně jako všechny Tolkienovy knihy, ale stojí rozhodně za to. Je to kniha, ke které se s radostí vracím a věřím, že má v historii literatury své pevné místo.

23.06.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Kniha a obecně celá sága mě nadchla a četla jsem ji jedním dechem. Téma "andělé a démoni" miluji a tato série předčila všechna má očekávání. Rozhodně ji v budoucnu hodlám přečíst i v originále.

Osudný polibek Osudný polibek Maggie Stiefvater

Zvláštní kniha, trochu děsivá, napínavá. Poslouchala jsem ji v angličtině na spotify. Měla jsem chvílema problém se orientovat v ději - "tajemství" se tam odhalují postupně a já si v tu chvíli nebyla jistá, jestli jsem danou informaci (třeba kdo je kdo) zapomněla, přeslechla, nebo informace ještě nebyla sdělena a má to čtenáře napínat. Děj se zpočátku trochu táhl, v půlce se to ale příjemně rozjelo.

22.10.2020 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha je typická červená knihovna, která zpopularizovala moderní erotickou literaturu a používání různých erotických pomůcek. Nejedná se o náročnou literaturu, ale pokud člověk hledá něco z této kategorie, rozuměno milostnou erotickou literaturu, kniha se pak bude myslím hodně líbit. Hodnotím to tedy z pohledu, kdy nehledám náročnou literaturu, ale právě červenou knihovnu (Budete-li hledat rozmanitou slovní zásobu a hlubší myšlenky, kniha by u vás nejspíše neprošla).

18.11.2019 4 z 5

Jak být úspěšný – Cílevědomost Jak být úspěšný – Cílevědomost Ulrich Pramann

Kniha je tenká, malá a ideální na nošení třeba v kabelce - díky tomu ji člověk může číst kdykoliv a kdekoliv. Je plná rad a otázek, které člověka mohou navést na cestu k úspěchu, bude-li se jimi řídit. Spoustu z nich člověk už zná, některá třeba ne, nikdy ale neuškodí si je připomenout nebo je "slyšet" od někoho jiného. Mohu doporučit.

18.11.2019 5 z 5

Dračí proroctví Dračí proroctví Sandra Regnier

Tento díl mě zaujal již více než díl první - kdyby to bylo možné, dala bych mu 3,5 *. Děj se podle mě zlepšil - přibyla akce a zápletky - a více mi přiblížil magický svět, ve kterém se celý příběh odehrává. Jsem zvědavá, jak se autorka vypořádala se všemi možnostmi a jak dopadne poslední díl.

12.03.2018 3 z 5

Dva krůčky po mokrém písku Dva krůčky po mokrém písku Anne-Dauphine Julliand

Kniha která není pro slabé povahy. Většinu knihy jsem probrečela, až jsem přes slzy na text neviděla. Je to dech beroucí příběh, který vás dojme a pomůže vám vcítit se do role rodiče, kterému umírá jeho milované dítě. Opět ale opakuji, není to pro slabé povahy. Já to nedočetla, protože to na mě bylo moc, ale ani to mi nabrání dát knize 5/5 hvězdiček. Pokud máte odvahu, doporučuji!

Kladivo na čarodějnice Kladivo na čarodějnice Václav Kaplický

Tuto klasiku jsem začala číst jako povinnou četbu k maturitě. Předpokládala jsem, že ji nějak přelouskám a tím se jí konečně zbavím. Příjemně mě překvapilo, když jsem zjistila, jak je kniha čtivá a (pokud to jde o takovémto tématu říci) zábavná.

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Z počátku se mi kniha četla velmi špatně. Příběh mě sice uchvátil, ale nebyla jsem zvyklá na styl spisovatele a na jeho slovní obraty. I proto se mi kniha nečetla nejlépe, ale překousala jsem jí a užila si to. V dalších dílech jsem už problémy se čtením neměla, protože jsem si Martinův styl psaní zvykla. Série je napínavá, nápaditá a nepostrádá napětí. Jen co bohužel knize snižuje na mojí zainteresovanosti je, že musím na další díly čekat tak neskutečně dlouho. Doporučuji přečíst až budou všechny díly vydané (pokud to autor stihne).

Vyvolení Vyvolení Gabriella Poole

Celou dobu jsem čekala téma upírů a to, že se zde nevyskytovalo mě příjemně překvapilo. Nápad je super, kniha je čtivá, ale zařadila bych ji do kategorie "jednou super, ale znovu už to nepřečtu."

23.06.2017 3 z 5