Arinda Arinda komentáře u knih

Hypotéza lásky Hypotéza lásky Ali Hazelwood

Fantastická kniha, nešlo se od ní odtrhnout. Zatím rozhodně nejlepší kniha, kterou jsem si letos mohla přečíst. Povyk, který se kolem ní odehrával/odehrává je naprosto namístě. Pokud hledáte oddechovku plnou humoru a roztomilých prvků, které Vás donutí se culit jako blázni, tak tohle je přesně ta správná volba. Hypotézu lásky jen tak z hlavy určitě nevyženu, a ráda na ni budu vzpomínat při každém popíjení dýňového frappuccina. :)) #TeamOlive

02.03.2023 5 z 5

Polibek bez duše Polibek bez duše Jennifer L. Armentrout

Naprostá pecka! Velice čtivá kniha se super postavami, dlouho mě takhle něco nepohltilo. Nemůžu se dočkat dalšího dílu! :)

30.06.2022 5 z 5

Dvůr stříbrných plamenů Dvůr stříbrných plamenů Sarah J. Maas

Po dlouhém vyčkávání na překlad do češtiny, jsem se konečně dočkala, jakmile mi kniha přišla, vrhla jsem se na ní plná očekávání. Kniha má dobrých 728 stránek, z toho polovina je zbytečné okecávání a opakované seznamování s tím, co už víme z předchozích dílu. Nesta svádí vnitřní boj, do toho se snaží vytočit každého, kdo ji zrovna přijde na oči. K její smůle, je donucena, začít s výcvikem s Cassianem, který ji ohromně přitahuje, ale než aby si to přiznala, to by raději skočila z okna Větrného domu. Ráda bych dodala, že jsem s Nestou od začátku dvorů nesympatizovala a to, že z ní Maasová udělala postavu, která by se silou mohla rovnat Rhysovi, mě dost nakrklo. Druhá polovina knihy se díky bohu za to víc rozjela, ale i tak se to nedá porovnat s předchozími díly, které byly podstatně lepší.

07.03.2022 3 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

Taky patřím k těm, co knihu dost dlouho odkládali. Cca rok zpět jsem se do ní pokusila začíst, ale nic z toho nebylo. Týden zpět jsem se rozhodla tomu dát druhou šanci, a vůbec toho nelituji. Nejvíc mě bavila romantická linka, děj který byl plný zvratů a překvapení.. moje očekávání to naplnilo a určitě se vrhnu na druhý díl.

01.07.2023 4 z 5

Zvrácená pouta Zvrácená pouta Lexi Ryan

Čekala jsem, že se autorka po prvním dílu ponaučí, a odchýlí se aspoň trochu od toho neskutečného kopírování Maasové a dalších předních YA fantasy autorek. Ale to se nestalo. Děj je předvídatelný, Abriella tou svou věčnou sebelítostí a naivitou neskutečně nudí. Finn je jako taková chabá náhražka Rhyse. Jedinou postavu kterou musím ohodnotit kladně je Misha, který oživil hlavně začátek knihy.

09.02.2023 2 z 5

Stínová hůlka Stínová hůlka Laurie Forest

(SPOILER) Knihu jsem si moc užila! Oproti předchozím dílům se mi zdála přímo přecpaná akcí. Jsem ráda, že Elloren konečně trochu dospěla a naučila se bojovat i když mě mrzí, že nepokročila nijak v ovládnutí své moci. Vztah mezi Lukasem a Elloren mi stále nesedí, ale Lukas mi určitě víc přirostl k srdci. Těším se na pokračování a doufám, že se dočkáme Yvana, který mi tady opravdu chyběl.

09.02.2022 4 z 5

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Třetí díl série Z Krve a Popela nám hned na začátku přináší pořádnou nálož akce, která nejenže čtenáře uhrane, ale také přinese spoustu nových informací i otázek. Bohužel vysoká laťka na začátku zapříčinila následný rychlý spád. Do posledních cca 100 stránek se kniha neskutečně táhne. Autorka se na můj vkus až moc zaměřila na popis okolního světa, a k těm sexuálním scénám, kterých tam bylo požehnaně, se radši ani nevyjadřuji. Nejvíc mě ale mrzí, co provedla s Casteelem.. Z osoby která měla největší potenciál, se stala postava bez osobnosti, co díky Poppy nemyslí hlavou, ale něčím úplně jiným.. Naopak Poppy udělala pokrok, už není ta naivní dívka jako na začátku, a její myšlenkové pochody jsou snesitelnější. Závěr mě zanechal v napětí a očekávání, tak jako u předchozích dílů, takže si poslední díl ještě určitě přečtu.

14.08.2023 4 z 5

Pokrevní cejch Pokrevní cejch Tracy Deonn

Po prvním dílu Mýtonošů jsem se nemohla dočkat pokračování, a po skoro dvou letém čekání ho tu konečně máme. Musím říct, že jsem měla velký problém se u knihy udržet, do teď mě to dost mrzí, jelikož první díl mi doslova vyrazil dech. Bree mě od počátku svých chováním trochu vyváděla z míry. Není tou typickou hlavní hrdinkou, která si svou osobností hned všechny získá. Osobně jsem měla problém s ní v některých situacích sympatizovat. Téma rasismu a diskriminace se tu opět bohatě objevovalo (na mé poměry až moc). V knize to působilo tak, že všichni běloši kromě blízkých přátel hlavní hrdinky jsou vlastně rasisti. Nedej bohu, když se někdo špatně podíval jejím směrem. Oceňuji, že se autorka rozhodla zakomponovat toto téma, vzhledem k tomu, že se jedná stále o aktuální problém ve světě, ale mohla trochu ubrat. Milostný trojúhelník je tu velice zapeklitý, i když tam romantiky tolika nebyla, což je velká škoda. Jsem zvědavá jak se s tím autorka popere, a kdo bude nakonec ten vyvolený. Svět magie/démonů je tu hezky zpracovaný, líbí se mi námět Artušových legend, který se promítá i do dnešní doby. Celkově bych knihu hodnotila jako průměrnou YA fantasy, jelikož to ani dost zvláštní konec nezachránil. Přestože tento díl ve mně nevyvolal až tak velké nadšení, budu doufat, že to závěrečný díl vynahradí.

21.09.2023 3 z 5

Královna rebelů Královna rebelů Lynette Noni

Přečteno jedním dechem! Originální příběh, který se odehrává v prostředí věznice. Už od začátku, jsem byla velice překvapená, jak se kniha dobře čte. Co jsem, ale postrádala bylo více ,,akce”, na to kde se to odehrávalo, bych ji očekávala častěji. Hlavní postava Kiva, nebyla typickou hrdinkou, na kterou jsme zvyklí. Působila jako uzavřený člověk, který ani zdaleka neříká všechno, proto jsem všem jejím důvodům, proč vzala trest za královnu rebelů, úplně nevěřila. Poslední stránka, tím pádem nebyla tolika šokující, jako pro většinu čtenářů.
Cesta Kivy nám teprve začala, nemohu se dočkat pokračování, které doufám, bude ještě lepší než to předchozí. :)

16.03.2022 4 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

Milá oddechovka, neodolala jsem a hned si musela běžet pro další dva díly.

12.04.2023 3 z 5

Spolu na věky Spolu na věky Shanna Miles

Bohužel, kniha pro mě byla jeden velký zmatek, který nezaujal ani nepobavil. Sice není moc obsáhlá, ale zdálo se mi, jako bych jí četla celou věčnost a neodnesla si z toho vůbec nic.

26.07.2022 odpad!

Temná kněžka Temná kněžka Margaret Rogerson

Zajímavý námět .. ve velmi nudném podání. Ke čtení jsem se musela vyloženě nutit. Posledních 50 stránek, mi dodalo naději, že kniha nebyla úplný propadák.. každopádně po rozruchu, který se kolem této knihy udál, jsem měla až moc vysoká očekávání.

20.06.2022 3 z 5

Útok titánů 10 Útok titánů 10 Hadžime Isajama

Desátý díl mě totálně odrovnal. Rovnou několik tajemství vyplynulo na povrch, ale v důsledku toho se naskýtá dvakrát více otázek. Ani vteřinku, jsem se nenudila. Už se těším, až si přečtu další díl. :))

30.03.2022 5 z 5

Rudá tygřice Rudá tygřice Amélie Wen Zhao

Rudá tygřice je zpět a je odhodlána získat svou zemi. K tomu však potřebuje najít nové spojence, proto se rozhodne požádat Bregonské Království o pomoc. Nedlouho po příjezdu však zjišťuje, že situace v Bregonu je mnohem vážnější, než si kdy mohla představit.

Příběh je plný zvratů, intrik a máme tady i špetku té romantiky. Těch posledních několik stránek, mě ale popravdě dost zklamalo. Protože, namísto toho, aby mě to navnadilo na poslední závěrečný díl, docílilo to spíše opaku, což mě moc mrzí. Přesto mám v plánu třetímu dílu dát šanci, a budu doufat v lepší vývoj. :)

25.03.2022 2 z 5