Aríka Aríka komentáře u knih

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Čekala jsem oddychovku, ale tato kniha to rozhodně není. Začetla jsem se, přečetla, nemám slov a beru další díl. Rozhodně doporučuji.

Návrh Návrh Elle Kennedy

Na tuhle knihu jsem si brousila zuby už od té doby, co vyšla a myslím si, že oprávněně. Můžu jen doporučit.

Krásná katastrofa Krásná katastrofa Jamie McGuire

Taková slaďárna až jsem si musela vypláchnout oči. Ne, dělám si srandu, slaďárna, ale úžasná. Zamilovala jsem si Travise, ale moc jsem nepochopila myšlenkové pochody Abby (třeba je za pár let pochopím, co já vím). Chvílemi byla kniha na vysokém stupni romantiky a vzápětí byla v depresivní fázi. Jo, určitě doporučuji, není to taková ta romatika na jedno brdo jako většina romatických knih.

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Nemůžu říct, že by to bylo až tak hrozné, nisméně knihu jsem nedočetla. Opravdu jsem se těšila až ji začnu číst, ale chvílemi jsem se ocitla v Selekci (svým způsobem) a rázem jsem spadla do Hunger Games. Nevím, jak jinak to popsat. Kniha byla určitě zajímavá, ale mě nesedla a nesdílím stejné nadšení pro příběh jako ostatní. Určitě znám lepší série a tahle tam nepatří, což mě přijde škoda. Ale doporučuji do ní alespoň nahlédnout, třeba vám kniha sedne :)

30.10.2016 2 z 5

Měsíční píseň Měsíční píseň Patricia Briggs

Myslím, že jsem objevila další zajímavou sérii. Musím říct, že jsem se trochu děsila charakteru hrdinky, protože jméno Mercedes namá každá žena, ale Mercedes je super. Její průvovídky jsou skvělé, a to jak se neustále škádlí s Adamem je vtipné. Zápletka nemá chybu. Určitě doporučuji.

Volání úplňku Volání úplňku Keri Arthur

Kniha byla čtivá, sem tam vtipná a užila jsem si ji. Ale... není to můj šálek kávy (a to sci-fi fantasy miluji).

30.10.2016 4 z 5

Magie mrtvých Magie mrtvých Ilona Andrews

Nejprve jsem knize moc nevěřila, protože začátek byl trochu zmatený. Ovšem, když jsem pochopila oč kráčí kniha mě naprosto pohltila. Zamilovala jsem si Kate a její průpovídky. Během jednoho dne jsem knihu přečetla a vrhla se na druhý díl.

Pýcha a předsudek Pýcha a předsudek Jane Austen

Nemám slov! Knížka se mi zpočátku špatně četla, ale po pár stránkách jsem si zvykla. Od poloviny knížky jsem málem zavedla pravidlo pět stránek/den, protože jsem nechtěla knihu jen tak rychle dočíst. Určitě si knihu přečtěte, protože tohle je základ.

05.08.2016 5 z 5

Nezkrotná Nezkrotná Kristin Cast

za mě zatím nejlepší kniha v sérii :D už se těším na další díl

02.08.2016 5 z 5

Odhalená Odhalená Richelle Mead

Krásný konec, i když....možná bych snesla i pokračování. Původně jsem se do knihy vůbec nechtěla poustět, protože konec byl dle mého názoru jasný už ze třetího dílu, ale je dobře, že jsem se ke čtení dokopala. Chudák Roman. Moc se mi líbilo propojení Setha a Georginy už od jejího smrtelného života. Po této sérii se mi bude stýskat, už teď, když sedím na lavičce u nás v zahradě si říkám: " Tady jsem četla ten druhý díl." a vždycky si tak vzpomenu. Tuhle sérii doporučuji (y)

20.07.2016 5 z 5

Město z popela Město z popela Cassandra Clare (p)

Nejprve jsem z knihy nebyla nijak nadšená, ale postupem času jsem se od ní nemohla odtrhnout a skončila až na poslední straně. Abych pravdu řekla už mě ten Valentýn začíná štvát. jak může pořád unikat... No jo, uvidíme, co nabídne třetí díl.

Stíny Stíny Richelle Mead

Opět rychle přečteno a nějak mi nejdou do hlavy dvě smouly, jsem opravdu zvědavá. Doporučuji.

Žár Žár Richelle Mead

Tenhle díl byl za mě asinejlepší, ale uvidíme. Tipovala jsem spoustu jiných lidí, ale tohle mě nenapadlo. Nevím proč, ale tato série mě přijde daleko ale daleko lepší než Vampýrská akademie. Uvidíme, co mě čeká v pátém dílu.

Sny Sny Richelle Mead

Docela super díl. Jen mě trošiku zarazil Seth, ale najednu stranu dobře pro Georginu. Opět jsem se nenudila, a hned jak jsem dočetla sáhla jsem po čtvrtém dílu.

Mrazivé kousnutí Mrazivé kousnutí Chloe Neill

V pořadí šestá kniha série opět nezklamala. Jak říkám, když mě baví série po přečtení prvních dvou knih, tak ji přěčtu celou, a tady u této série je to nutnost. Jsem ráda za znovu dání se dohromady Ethana a Merit, a že se konečně vyřešil Tate. Kniha měla vše, co by měla mít a napínavost byla až do poslední věty. Jsem zvědavá, kdy vydají konéčně House rules, myslím, že to bude hodně zajímavé. Už zbývá jen čekat na to, kdy uvídím v edičním plánu Fantomprint sedmý díl.

24.06.2016 5 z 5

V lese visí anděl V lese visí anděl Samuel Bjørk (p)

Za celý svůj krátký život jsem přečetla pouhé dvě detektivky (Mráz a V lese visí anděl), ale teď jistojistě vím, že u čísla dva neskončím. Kniha byla do poslední strany napínavá, neustále se něco dělo. Nemám slov, protože jsem z knihy naprosto unešená.

24.06.2016 5 z 5

Vyvolená Vyvolená Kristin Cast

Škola noci je moje nejoblíbenější série hned po Upírech z Chicaga. Kniha byla čtivá, poutavá jako vždy, nicméně vztah Zoey s Erikem, Heathem a Lorenem? Hodně moc kombinací až jsem se někdy ztrácela, jinak děj jako vždy brilantní. No a konec? Upřímně? Jsem za něj ráda, třeba Zoey trochu zmoudří z toho, co se událo.

24.06.2016 4 z 5

Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Jáma a kyvadlo a jiné povídky (27 povídek) Edgar Allan Poe

Jsem fanda hororových knih, tuto knihu bych zařadila jako královnu hororových knih. Povídky jsou psané tak, že občas mate tendence povídku prožívat, což je někdy trochu náročné na psychiku. Pokud jste nečetli tuto knihu tak byste měli.

20.06.2016 5 z 5

Elita Elita Kiera Cass

Upřímně? Tohle byl asi nejslabší díl. Maxon nebo Aspen? Aspen nebo Maxon? A tohle se tam neustále opakovalo. Nebýt útoků rebelů bych měla dojem, že autorce došly nápady :)

29.05.2016 3 z 5

Stínem políbená Stínem políbená Richelle Mead

Jsem zvědavá, co bude dál :o Je mi líto Dimitrije, ale chápu, že by se děj jinak nikam neposunul.

19.05.2016 5 z 5