Aríka Aríka komentáře u knih

Drakie Drakie Sophie Jordan

Knihu jsem četla zhruba ve třinácti letech a byla jsem z ní nadšená. Stránky mi ubýhaly pod rukama a knihu jsem přečetla během dvou dní, což byl na mě tehdy rekordní čas. No, s věkem se mění názory. Když nyní listuji knihou, tak mi přijde opravdu jednuše napsána, dialogy také nejsou náročné. Možná se složitost textu ztratila v překladu, kdo ví? Nicméně i teď stránky pod rukama ubíhají rychlostí světla, ale to ostatní mě už tolik nenadchlo, možná to bude i tím, že mi draci začali vadit, což samozřejmě můj vlastní boj. Taková předvídatelná romantická fantasy kniha pro malé holčičky, kterou jsem byla, ale už jsem z ní vyrostla.

08.07.2017 1 z 5

Rockový polibek Rockový polibek Kylie Scott

První, druhý i třetí díl mě nadchly, a tak jsem čekala stejnou laťku i od Rockového polibku. No, nedočkala jsem se. o Beníkovi jsme se v předchozích dílech moc nedozvěděli a dá se říst, že ani moc nedozvíme. Je to postava zahelená spousty tajemství. Nikdy jsem nečekala, že mi bude nějaká postva tak nesympatická, a že jí budu chtít dát pěstí, a to nejsem násilník. Buďme upřímní, chudák Lizzy, ale lásce neporučíš. I když mě kniha moc nenadchla, bylo to příjemné zakončení celé série.

Temná Raven Temná Raven Sylvain Reynard

Velice zajímavá kniha. Fantasy, ale uvěřitelná. Knihu jsem našla náhodně a o autorovi jsem zhola nic nevěděla ba ani jsem nečetla Gabrielovu trilogii. První co mě zarazilo, byla er- forma, na kterou jsem se kupodivu ihned zvykla. Další příjemné překvapení přišlo ve hcvíli, když jsem zjistila, že hlavní hrdinka není žádným tintítkem, velice příjemná změna. Styl psaní mě sedl, nemám mu co vytknout. Postavy byly velice skvěle popsané a ani mi žádná z nic nebyla protivná. jako trochu náročnější oddychovku rozhodně doporučuji.

Zápalné oběti Zápalné oběti Laurell K. Hamilton

V pořadí již sedmý díl této skvělé série. Styl psaní se vůbec nezměnil, pořád je stejně čtivý, excelentně popisný a poutavý. Vykreslení postav opět brilantní, Anita si stále drží svojí prořízlou pusu. Ačkoliv jsme v tomto díle neměli moc kontaktu s J-C, tak pořád je mým oblíbencem, co mě ovšem překvapilo, byl Richard. Přestala jsem ho vnímat jako vetřelce, oblíbila jsem si ho a to hlavně díky dobrému popisu. Autorka zde krásně popisuje rozdíly mezi Radou a ostatními upíry...

Polibek Polibek Anna Todd

"Ó, můj Bože!"
To bylo to první, co jsem si řekla po dočtení této knihy a ihned jsem sáhla po druhém dílu. Kniha jsem psána mou oblíbenou ich- formou a celé to vypráví Tessa. Tessa je milá, hodná dívka, která má ve svém životě ráda řád. Hardin, miluju to jméno, je "rozbitý", v této knize má zosobňovat typ "bad boye." Celý potetovaný, se piercingem ve rtu a obočí a s uhrančivýma zelenýma očima. Co se stane, když se ty dva dají dohromady? To se dozvíte jenom tak, že si přečtete tuto knihu.

Božský bastard Božský bastard Christina Lauren

Erotické romány moc nevyhledávám od té doby, co jsem si přečetla Padesát odstínů, ale u této knihy jsem udělala vyjímku. Nechala jsem se zlákat hodnocením na jednom knižním serveru, nelituji toho. kniha je psána mojí oblíbenou ich- formou a je vyprávěna z obou pohledů, jak z pohledu Chloe tak Bennetta. Co říct k postavám? Chloe mi vůbec nevadila a docela jsem s ní v mnoha věcech soucítila a souhlasila, někdy jsem se s ní i zasmála. No, Bennett je trochu jiný soudek. Chloe ho popisuje takovým stylem, že i vy ho vidíte jako bastarda, ale jeho pohled vás naopak uvádí do rozpaků tím, že zase Chloe berete jako tu "špatnou." Zkrátka, je to úžasně napsaná kniha a rozhodně ji doporučuji jako odreagování.

ON Y VA! 2 - učebnice ON Y VA! 2 - učebnice Jitka Taišlová

S prvním dílem této učebnice jsem začínala v 7. třídě a následně v prvním ročníku na střední začínala druhým dílem. tento díl je dobře zpracovám. V každé lekci, konkrétně v části D, je něco o Francii, což je určitě skvělá věc, při virtuálním ponávání. Člověk se dozví i něco o Belgii, také velmi záživné. Jediné, co mě trochu vadilo, bylo, že v některých lekci bylo gramatiky pomálu, ale v některých lekcích ji bylo přehršle. Ale dalo se z ní učit, doporučuji.

07.07.2017 5 z 5

Město z kostí Město z kostí Cassandra Clare (p)

Knihu jsem začala číst na popud filmu a následně seriálu, který patří mezi mé oblíbené. Při prvním otevřením knihy jsem přečetla sotva první stranu a opět ji zase zavřela. Ano, kniha je psána v er- formě, což mě u někerých knih mnohdy odradí. nicméně, po nějaké době, řekněmě v řádech dnů, jsem se ke knize opět dostala a doslova jsem se začetla. A zamilovala se. Do Jace. Vykreslení postav je báječné. Situace jsou barvitě a pěkně popsány, nejsou ani moc dlouhé ani moc krátké, ale tak akorát. Doporučuji.

Nebezpečná láska Nebezpečná láska Kateřina Petrusová

Musím říct, že knihy od novodobých českých autorů moc nečtu, respektive j emoc nemusím. Nicméně, tato knížka je opravdu něco. Je psána v ich- formě, což je pro mě velké plus, je to román s detektivními prvky a postava, do které se hlavní hrdinka zamiluje je chlap, který se po něhodě mentálně vrátil do dětských let, a navíc pochází z rodiny mafiánů. Hlavní hrdinka samozřejmě přijde sama na to, že pracuje pro mafiány. No, co k tomu víc dodat, doporučuji a ještě jednou doporučuji.

06.07.2017 5 z 5

Provinilé slasti Provinilé slasti Laurell K. Hamilton

Na knihu jsem narazila náhodně, protože moji Upíři z Chicaga neměli vydaný sedmý díl. tato kniha je směsí hororu, romantiky, sci-fi a fantasy a všeho dalšího, prostě na to, co si vzpomenete, to tam je. Styl psaní je úžasný a to myslím vážně, protože málo se mi stává u fantasy knížek, že při čtení mě příběh připadá reálný. Zamilovala jsem si Jeana- Cladea a hlavně jeho průpovídky ve francouzštině (francouzštinu mám jako druhý jazyk). Anita, co k ní říct? Prostě a jednuše dokonale vymyšlená postava.

06.07.2017 5 z 5

Řbitov zviřátek Řbitov zviřátek Stephen King

Tato kniha mě naprosto uchvátila. Od stylu psaní po charaktery postav jí nemám co vytknout. Je to klasický King a jsem ráda, že jsem si tuto knihu přečetla. Určitě doporučuji, není to kniha, kdybyste se na začátku hned báli, ale postupem času se malé strachové pavučinky namotají do jedné obrovské a vy se potom se začínáte bát ani nevíte, kdy to začalo, ale bojíte se. Není to poslední dílo, které od tohoto autora čtu.

26.06.2017 5 z 5

Bouřlivák Bouřlivák Samantha Towle

U této knihy jsem měla problém se začíst, byla zdlouhavá. Příběh mě sice bavil, ale i tak mě kniha nepřirostla k srdci, znám lepší romány s tímto tématem, např. Stage Dive.

17.02.2017 3 z 5

Krvavé koleno Krvavé koleno Laurell K. Hamilton

Autorka opět nezklamala. Kniha byla plná akce a to se mi líbilo. V tomto díle dala autorka "přednost" Jeanu-Claudeovi, což mě mile potěšilo. Moc se mi líbilo přidání dalších nadpřirozených tvorů. Určitě doporučuji nejen tento díl, ale i celou sérii.

11.02.2017 5 z 5

Bouřková fronta Bouřková fronta Jim Butcher

Knihu jsem nejprve hltala, a potom přišel zlom (asi v jedné třetině). Kniha mi poté strašně pomalu ubíhala až jsem se nakonec musela donutit k přečtení. Nápad skvělý, hlavní hrdina normální člověk, teda skoro, ale styl psaní mi opravdu nesedl.

03.02.2017 3 z 5

Dvůr trnů a růží Dvůr trnů a růží Sarah J. Maas

Četla jsem skleněný trůn, no nic moc. Četla jsem Dvůr trnů a růží a...také nic moc. Upřímně nevím, co si o knize mám myslet, ano zápletka a to všechno okolo je jistě velice originální, ale víly? Prosím, víly ne, nedávejte mi do příběhu jako hlavní postavy víly. Nemám samozřejmě nic proti vílám, vílí zemi, ale nic z toho mi nepřirostlo k srdci. Jo, kniha byla vcelku čtivá a zajímavá, ale kamárádky asi také nebudeme. Nu což, knihu doporučuji přečíst, zvláště pokud vám vílí národy nikterak nevadí, ale já si zůstanu u svého.

03.02.2017 2 z 5

Omyl Omyl Elle Kennedy

Kniha se mi líbila, i když Garrett mi prostě přirostl k srdci více než Logan, ale kniha také měla svoje kouzlo. Určitě doporučuji.

03.02.2017 5 z 5

Pokud zůstaneš Pokud zůstaneš Courtney Cole

Tuhle knížku jsem začala číst, protože jsem potřebovala pauzu od svého obvyklého žánru, říkala jsem si nic hrozného ho to být nemůže, vždyť je to román, ale věřte nevěřte i román mě dokázal zklamat. povětšinou se mi romány líbí, ale tohle bylo moc...přeslazené, bezdějové a nudné. Pořádně žádný děj, hlavními postavami je kluk, který užívá drogy, je zbohaté rodiny atd., druhou postavou je křehounká dívenka mající pouze sestru, jelikož její rodiče zemřeli při autonehodě. A hádejte, co obě postavy spojuje, ano, oba ztratili alespoň jednoho z rodičů. Chlapec nikdy nikoho nemilova kromě své matky a do Mily se zamiluje. Zápletka naprosto průhledná, víte jak příběh skončí (ono u románů to není těžké uhodnout, většinou).
Jediné plus má u mě autorka za styl psaní, protože stránky vám ubíhají opravu rychle, ale to je asi jediné plus.
Ovšem pokud si chcete knihu přečíst, zkuste to, třeba budete mít jiný názor :)

03.02.2017 1 z 5

Rocková hvězda Rocková hvězda Kylie Scott

Ao, je to román, i když s trošku jiným vzorcem, protože zde začínáme de facto od konce. Moc se mi líbilo zasazení prostředí. Rocková skupina, jo, myslím, že to tu ještě nebylo. Moc doporučuji.

09.01.2017 5 z 5

Cirkus prokletých Cirkus prokletých Laurell K. Hamilton

Další poutavý díl, který byl naprosto dokonalý, ale trochu mně vadila Anitina tvrdohlavost, a také Jean-Claudeova trpělivost, no, Richarda raději komentovat nebudu. Prostě mi na něm připadá něco podezřelého, ale časem uvidíme. Příběh byl velice zajímavý, ale opět bych narážela na Anito, co se týče znamení. Ovšem jinak knihu doporučuji, stejně jako celou sérii.

09.01.2017 4 z 5

Temný anděl Temný anděl Meredith Ann Pierce

Knížku jsem četla čtyřmi lety a nadchla mě, nicméně, když se na knihu podívám dnes už tak nadšená nejsem. Kniha je psána jednoduše, dialogy jsou také značně prosté, ale příběh má nápad a své kouzlo. Doporučuji jako takovou neobvyklou oddychovou pohádku.

02.11.2016 2 z 5