ariannpHm ariannpHm komentáře u knih

Počátek Počátek Geoff Johns

Super. Jeden z mích nejoblíbenějších komiksů. Zábavné postavy, dobrá zápletka. Na mě ale moc krátké.

Zrození zla Zrození zla Geoff Johns

Neurazí, ale ani nenatchne. Poměrně povedené. 6/10

Spider-Man - Utrpení Spider-Man - Utrpení Todd McFarlane

Název odpovídá tomu, jak jsem si knihu užil. Čtení bylo utrpení! Příběh nic nenabídl.

16.12.2023 odpad!

Harry Potter a vězeň z Azkabanu Harry Potter a vězeň z Azkabanu Joanne Rowling

Fajn knížka. Předchozí díly nemám rád, ale tento se fakt povedl. Je zde spousty věcí, co nejsou ve filmu, je to krásně napsané. Příběh mi poprvé sedl. 3.díl mě mile překvapil. 8/10

16.12.2023 4 z 5

Harry Potter a Tajemná komnata Harry Potter a Tajemná komnata J. K. Rowling (p)

Nejsem moc velký fanoušek HP světa. Kniha ani film mi moc nesedla. Příběh mi nepřišel originální, žádnou postavu jsem si vyloženě neoblíbil. J. K. Rowlingová tomu ale dost dává. Kdyby to nebylo tak pěkně napsané, dál bych o hvězdu méně. 6,5/10

16.12.2023

Černý záblesk Černý záblesk Gege Akutami

Výrazné polepšení od 5.dílu. 6.díl přináší nového záporáka a několik odhalení. Manga se mi moc líbila, přesto mi přijde jedna ze slabších že série. 7,5/10

Návrat krále Návrat krále J. R. R. Tolkien

Meh..... mám s touto knihou celkem problém. Sotva jsem ji dočetl. 1.díl super. 2.díl ujde, ale tohle?! Většině se to bude líbit moc. Dle mě je ale tento díl nejslabší že série. 5/10

16.12.2023 2 z 5

Deň trifidov Deň trifidov John Wyndham (p)

Krásná kniha. Je zde originální zápletka. Nikdy jsem nic podobného nečetl. 8/10

Erik Erik Terry Pratchett

Jedná že slabších Prattchetovo děl. Přesto zabaví na cca den. Kniha je moc krátká a proto mi Erik nepřirostl moc k srdci. Celkově ale povedená kniha plná napětí. 7/10

16.12.2023

Společenstvo prsteňa Společenstvo prsteňa J. R. R. Tolkien

Tohle je nejlepší kniha, co jsem kdy četl! Příběh má hloubku, sympatické postavy, vyhovuje mi pomalejší tempo a popisné psaní Tolkiena. Jediné za co bych strhl 0,0000001 bodů je t, že se v knize moc zpívá.

Dvě věže Dvě věže J. R. R. Tolkien

Moc se mi líbil 1.díl. To pomalé tempo jsem miloval. Tady mi přišlo, jakoby to napsal někdo jiný. Tempo na mě moc rychlé a méně popisné pasáže. Problém je asi jen ve mě. Věřím, že spoustě lidí se bude 2.díl líbit více než 1.díl. Příběh má ale stejně své kvality. Postaví bezva. 7,5/10

Krutost Krutost Kojoharu Gotóge

Hmmm..... z této mangy mám smíšené pocity. Hezký příběh, sympatičtí hrdinové, ale moc mi zde nesedí obrázky. Problém je to ale nejspíš jen můj. Manga se mi četla moc hezky, až na ty obrázky. 8/10

16.12.2023 4 z 5

Přátelské klání s kjótskou sesterskou školou Přátelské klání s kjótskou sesterskou školou Gege Akutami

(SPOILER) 4.díl mě na ten 5. tak nalákali, že jsem byl zklamán. Tohle je zatím nejslabší díl série. Na mě zde bylo moc akce. Příběh se skoro nikam neposunul. Zase jsme se ale dozvěděli více o členech Kjótské školy. Nejvíce mě z nich zaujal Todó a ten týpek, co střílí svojí krev(už nevím, jak se jmenuje). No.... Lehce nadprůměrný díl. 6,5/10

Já tě zabiju! Já tě zabiju! Gege Akutami

(SPOILER) Pecka! Boj vs Mahito poměrně přehledný. Moc se mi líbilo, jak Getó s Mahitem a Jogem kujou pikle. Ke konci už sesterské klání, které mě neskutečně zaujalo a natěšilo na 5.díl. Ztrhl bych body za to, že Gojo neměl tolik prostoru. 9,5/10

Malá ryba a zasloužený trest Malá ryba a zasloužený trest Gege Akutami

(SPOILER) To byla bomba! Moc se mi líbila zápletka s Mahitem. Skvělá nová postava jménem Nanami. Doufám, že rivalita těchto dvou vyhrotí! 10/10

Prokleté lůno Prokleté lůno Gege Akutami

Tento díl je o maličko slabší než ten první. Hvězdy nechám stejné, ale zápletka už mi přišla slabší. Jinak vše ok. Hrdinové super. Moc mi zde přiroste k srdci Satoru Godžo. Zároveň se zde představil pro mě skvělý záporáka Getó. 8,5/10

Rjómen Sukuna Rjómen Sukuna Gege Akutami

První jjk se mi moc líbilo. Má to příběh. Je to vtipné. Hrdinové (většina) přiroste k srdci.
NA druhou stranu, je manga dost chaotická. Místy jsem fakt nevěděl, co se děje. Ale jinak super! 9/10