Malá ryba a zasloužený trest

Malá ryba a zasloužený trest https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/495847/bmid_mala-ryba-a-zaslouzeny-trest-5Va-495847.jpg 4 46 4

Před Fušigurem a Kugisaki se zničehonic objevila dvojice studentů ze zaklínačské střední v Kjótu, Mai Zen'in a Aoi Tódó. Fušiguro je nyní postaven před nečekanou otázku, jaký typ žen se mu líbí. Jak se s ní vypořádá? Itadori se mezitím v rámci svého praktického výcviku vydává prozkoumat místo, kde řádil prokletý duch. Ale ani v jeho případě nebudou věci takové, jak by se mohly na první pohled zdát.... celý text

ariannpHm
16.12.2023 5 z 5

(SPOILER) To byla bomba! Moc se mi líbila zápletka s Mahitem. Skvělá nová postava jménem Nanami. Doufám, že rivalita těchto dvou vyhrotí! 10/10

Atlantis
11.07.2023 3 z 5

Na půjčení z knihovny dobré, ale nekupoval bych. Dialogy na sebe podivně nenavazují, děj skáče jako ratlík, ale svět samotný je zajímavý, scény znetvořených těl mě baví, ale jinak je to těžký průměr.

Lenny33
05.02.2023 4 z 5

Po celkem nudném 2. dílu si tady autor napravil reputaci akčním zajímavým dějem a novými postavami.

fvalek
10.08.2022 4 z 5

Přestože je to dobrá manga a začínám světu zaklínačů rozumět, stále ještě u mě nedošlo k takovému tomu přelomu, kdy si to šíleně zamiluju. Zpočátku mi to možná přišlo lepší, protože Yuji byl zajímavá sympatická postava a Sukuna zase zajímavý prvek. Noví spolužáci byli taky zajímaví, jenže pak tam začalo raketově přibývat postav a najednou se přestalo řešit, co se Sukunou, co s Yujim na akademii, co ten a tamten. Celý tenhle díl tak najednou byl všemu předchozímu cizí. Yuji je najednou na misi, místo aby si zvykal a učil se základy, prváci jsou někde v trapu a poznáváme zase úplně nové zaklínače.

Ono to už tak zvláštně začíná... Přijdou dva nějací studenti a ptají se našich druháků, jaké mají rádi ženské. Pak se servou a najednou se řeší problém s vraždou v kině, kterou nepochopitelně dostává na starosti Yuji, který podle mě zdaleka nemá žádné zkušenosti. No a pak najednou souboj zaklínače první třídy a kletby zvláštní třídy, která je zase úplně něco nového v době, kdy jsme ještě nedostali úplně pořádně vysvětleny všeobecné základy o kletbách. Megumi a Nobara se v podstatě vůbec neobjeví, což mi bylo líto. Toge, Maki a Panda taky jen okrajově. Ve třetím díle ybch si možná ještě dal záležet na tom doseznámit čtenáře s postavami a vybudovat nějaké vztahy, protože ty s nimi zatím vůbec nemám.

Jinak ale klasicky dobré, kletby jsou zajímavé, Kento je zajímavý, nový hrozba je zajímavá. Sice bylo otravné sledovat příběh toho nového kluka, které má na starost Yuji, ale finále to docela vylepšilo. Takový standard, manga se drží nějaké kvality, ale očekávám konečně nějaké propojení různých dějových linek. :)

Gege Akutami
japonská, 1992
2022  86%Rjómen Sukuna
2022  85%Prokleté lůno
2022  86%Malá ryba a zasloužený trest
2022  90%Oslnivá temnota
2022  90%Já tě zabiju!

Kniha Malá ryba a zasloužený trest je v