Arianne Arianne komentáře u knih

Dcera čarodějnice Dcera čarodějnice Paula Brackston

Celkem prijemne pocteni denikovych zapisku jednoho neobycejneho zivota. Tema prirodnich carodejek v ruznych dobovych epochach bylo nesmirne zajimave, co bych ale ocenila ke vic akce,takhle kniha ubihala chvilemi trochu nezazivne a mela jsem problem zustat soustredena.

18.05.2017 3 z 5

Noc s Audrey Hepburnovou Noc s Audrey Hepburnovou Lucy Holliday

Příjemné, milé čtení na deštivý den :-) Nemůžu říct, že by mi to připomínalo Bridget, je to spíš o hledání sebe sama ve světě, kde je kladen neustálý tlak na to, aby byl člověk lepší a lepší. Povedené nenáročné čtení.

05.09.2016 4 z 5

Čtvrtý rozměr lásky Čtvrtý rozměr lásky Meg Cabot

Krasnej konec, uzasnej zaver, happy end jak vysitej a to jsem presne potrebovala, nadhera....skoda jen, ze jsou ty knihy tak kratky, pribeh rychle ubehne a kdyz je konec, je to vzdycky trochu smutny...

04.09.2016 5 z 5

Odpusť mi. Megan Odpusť mi. Megan Abbie Rushton

Nebylo to špatné. Kniha měla velmi zajímavý námět. Megan se utápěla vinou, přesto nám tuto skutečnost autorka nenaservírovala jako nekonečné litování se. Akorát na tak krátnou knihu se tam těch vtahů řeší až příliš. Vzah Megan k mrtvé nejlepší kamarádce, její vztah s matkou, zesnulým dědečkem, bývalými přítelkyněmi, s Lukem a s Jasmine. S nádhernou Jasmine, díky které si Megan konečně uvědomí kým je.
Je to kniha o hledání sebe sama. Zápletka s nehodou byla výborné pozadí, protože když člověk nemůže mluvit, vede jen jakýsi vnitřní dialog, a tak lépe porozumí sám sobě.

25.02.2016 4 z 5

Miláček Miláček Guy de Maupassant

Uff, těžce se četlo, hlavně proto, jak mě pan Duroy neustále doháněl k zuřivosti. Aneb, jak se nechá lidmi krásně manipulovat máte-li příjemný zevnějšek a dokážete v ženě vzbudit pečovací pudy.

11.02.2016 3 z 5

Železná zkouška Železná zkouška Holly Black

Nejak me to nebavilo. Treba jindy pri jine prilezitosti se do knizky zactu znovu a zmenim nazor.

05.01.2016 2 z 5

Mezi dvěma světy Mezi dvěma světy Scott Westerfeld

Zvláštní a úžasná kniha. Nemůžu říct, která část se mi líbila víc. V jedné linii sledujeme mladičkou Darcy, která po přistěhování do New Yorku zjišťuje, že psaní je trvdý job, kde musí mít autor hroší kůži. A že skloubit lásku a práci vyžaduje spoustu úsilí, notnou dávku dospělosti a umění kompromisu.
A pak tu máme TEN román. Kdyby to vyšlo samostatně, nebylo by to nic převratného. Ale jeho prostřednictvím sledujeme, jak Darcy dospívá, začíná si uvědomovat život a mění se z naivní rozmazlené holčičky v pravou newyorskou autorku.
Příběh Lizzie je plný temnoty a naděje, vypráví fantasy o dívce, která se musí během krátké doby vyrovnat se svou novou mocí, prožitým traumatem a etickým dilematem. Celou dobu čekáme, jestli se rozhodne pro život nebo smrt. A z duchařských scén občas běhá člověku mráz po zádech.
Obě dívky jsou si na jednu stranu podobné a zároveň tak odlišné, že nemáme šanci se mezi příběhy ztratit. Svou úlohu zde odvádějí odlišní vypravěči. Kniha nás udržuje v neustálém napětí, jakmile se začteme do jednoho příběhu, už ho střídá další, ale kapitoly nejsou tak dlouhé, abychom zapomněli, na co navazují.
Oba příběhy do sebe krásně zapadají, chvíli jsem dávala přednost jednomu, pak se mi zase víc líbil ten druhý. Rozhodně zajímavý počin a moc krásná kniha.

23.10.2015 5 z 5

Hledání Aljašky Hledání Aljašky John Green

Knížku jsem si vybrala, když jsem si předsevzala, že přečtu aspoň nějakého Greena. A Aljaška se mi podle anotace líbila nejvíc. A tak jsem četla. Ale nějak jsem tu knížku nedokázala. Nedokázala jsem v tom najít to prozření, nedokázala jsem se vžít do žádného z hrdinů ani si nějakého oblíbit, nedokázala jsem překousnout přezdívku "Váleček". Pořád jsem čekala, kdy přijde to "velké Možná", ale až do konce knížky jsem se nedočkala.
Neblo to špatné čtení. Styl byl příjemný, sem tam nějaký vtipný moment a moc se těším na diskuzi ve čtenářském klubu, protože mi snad někdo dokáže říct, o čem že ten "život podle Milese" vlastně je.

15.09.2015 3 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Celkem obyčejná love story, příjemná odpočinková, nijak originální, ale hezky napsaná...

08.07.2015 3 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Trvalo to dlouho...ale jen proto, že jsem mezi povídkami musela znovu přečíst všechny díly Mercy :-) Bylo zajímavé nahlédnout do života vedlejších postav, které se v sérii zdály nedůležité a použité jakoby mimochodem - i ony ale mají svůj vlastní životní příběh, který se nám snaží přiblížit. Díky mé slabosti pro Samuela se mi asi nejvíc líbila povídka Stříbro, pak samozřejmě Alfa a Omega, která je součástí vydání Štvanice. Ale ani ostatní povídky nejsou špatné a scény vystřižené z jednotlivých Mercyiných příběhů krásně dokreslují atmosféru.

06.07.2015 5 z 5

Znamení vlka Znamení vlka M. T. Majar (p)

Příběh byl zajímavý českou hrdinkou v americkém prostředí. Autorka čtenáře nakrásně držela v napětí svými časovými skoky následně vysvětlenými retrospektivou - podobné věci se musí umět a tady to bylo zvládnuto naprosto mistrně. Slovník byl trošku hrubší, ale zatímco v jiných knihách vulgarity nemusím, tady byly použity s citem (pokud se to tak dá vyjádřit) a nikdy přemrštěně. Zkrátka jsem neměla pocit, že autorka chrlí sprostá slova jen proto, aby je použila, ale proto, aby jimi něco vyjádřila.
Plus za to, že nesklouzla k erotickému románu, přestože sex je v knize důležitou součástí všech hrdinů.
A další plusko za to, že smečka fungovala, přesně jak měla. Jako vlci.
Za mě velmi povedené...

21.06.2015 4 z 5

Mihotavé stíny Mihotavé stíny Patricia Briggs

Tak jsem si udělala radost povídkami o vedlejších postavách ze světa Mercy Thompson...a asi tak u 4 povídky jsem to vzdala a pustila se znovu do série (ne celé, řekla jsem si. že od Zkřížených hnátů to bude stačit). I když autorka každou povídku uvádí a řekne nám, do jakého období je zasazená, zjistila jsem, že si události v Mercyině příběhu moc nepamatuju. Takže nejdřív a potom :-)

04.05.2015 5 z 5

Catherine Catherine April Lindner

Celkem příjemné čtení, dlouho jsem váhala, obávala jsem se, co s Větrnou hůrkou autorka provedla, ale musím říct, že se s nejednoduchým tématem poprala velice statečně. Retrospektiva formou deníku je výborný prostředek jak se dostat do doby dávno minulé a propojení dějových linií je krásně přirozené.
Rozhodně stojí za přečtení.

07.04.2015 4 z 5

Černá labuť vzlétá Černá labuť vzlétá Lee Carroll

Nádherná obálka. Úžasný nápad. Bohužel autor nevyždímal veškerý potenciál. Prastará legenda, postupné odhalování vlastního původu, to vše je naprosto dokonalé téma. Ale zpracování je takové unylé, děj běží, aniž by nás pohltil, jsou tam zajímavé napínavé momenty, ale sblížení a vyvíjející se vztah Garet a Willa se odehrával jen tak na okraji, podání bylo dost odfláknuté a osudovost jejich spojení jen naznačena.
Veliká škoda. Kdyby někdo zkusil napsat fanfikci, věřím,že se mu to podaří mnohem líp.

03.04.2015 3 z 5

Prozřetelnost Prozřetelnost Jamie McGuire

Tak, musím říct, že jsem nakonec opravdu byla zklamaná. Dvě hvězdičky dávám proto, že autorka psát umí a i kniha se čte pěkně.
Jenže...
Kdybych chtěla číst Twilight, četla bych Twilight. Už je to dlouho, co jsem tuto upíří ságu přelouskala. Ale ani odstup těch několika let nezabránil, abych při čtení Prozřetelnosti nepoznávala situace, dialogy... Nechci moc spamovat, ale Jared se osvědčil jakožto Edward, který si uloupí zakázanou lásku a neustále přemítá, co je správné a co ne. Nina byla stejná jako Bella, neustále omílala, jak pro něj není dost dobrá, snad byla ještě o fous ufňukanější. A pak tu byl nápadník, jehož láska nebyla opětována v takové míře, ale přesto byl neustále mučen přítomností objektu svého zájmu jakožto nejlepší kamarádky. Jaredova sestra je věrnou kopií krásné a nebezpečné Rosalie, jeho matka zas citlivé a starostlivé Esme.
Neoriginalita mě hrozně rozčilovala (jako věty typu:"neopustím tě, dokud sama nebudeš chtít" - "Já tě budu chtít vždycky"...to už na mě bylo moc), přitom napsané je to opravdu dobře. Námět andělů strážných, jejich zakázaných vztahů s lidmi a válka mezi nebem a peklem je výborné téma. Škoda jen, že namísto vlastního příběhu je z toho ne příliš podařená fanfiction.
Jediné plus, že Stmívání, Nový měsíc i Zatmění byly vmáčknuty do jedné inteligentně tlusté knihy. Doufám, že pokračování už bude o něčem jiném.

16.02.2015 2 z 5

Vampýrská akademie Vampýrská akademie Richelle Mead

Když jsem knihu četla poprvé, byla jsem z ní nadšená. Teď jsem ji vzala do ruky poté, co jsem přelouskala Pokrevní pouta a nechtělo se mi se světem dhampýrů rozloučit.
Ale oproti Sydney je Rose jako hlavní hrdinka nedospělá a místy afektovaná. Autorka z ní chtěla zřejmě udělat takovou drsňačku, až jí to úplně nevěřím.
Nicméně příběh je to poutavý, romantiky není nikdy dost a v knize je podána způsobem, ze kterého se člověku nedělá špatně :-)

12.02.2015 3 z 5

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Opět svižně napsaná kniha s citem a humorem autorce vlastním. Nicméně narozdíl od předešlých knih jsem si v této s Angelou moc nerozuměla, přišlo mi, že řeší víceméně hlouposti a v těch důležitějších věcem má poněkud jinak postavené priority, než momentálně já. A protože na řešení problémů je postaven celý příběh, chvílemi jsem se nudila, chvílemi jsem na ni byla hrozně naštvaná. Ale pro věrnost autorce jsem ochotná to přehlédnout a soustředit se na dojemný a veskrze pozitivní konec - konec dobrý, všechno dobré :-)

15.11.2014 4 z 5

Královna Tearlingu Královna Tearlingu Erika Johansen

Výborný příběh plný odvahy a rozhodnosti. Přiznávám, že jsem po knize sáhla kvůli krásné obálce a měla jsem strach, co se z toho vyklube. Ale v žádném případě nejde o žádnou verzi pohádkového příběhu, který bych čekala. Naopak, z každého slova vystupuje majestát a odvaha. Kelsea ví, že jako žena, na jejíž hlavu byla vypsána odměna, nemá moc šancí uplatnit se ve vysoké politické hře, kterou rozehrála před lety její matka. Neskrývá své ženské slabosti, ale snaží se je proměnit v sílu, s níž je třeba počítat. A tak naplno využívá všeho, co se naučila a doufá, že to bude stačit. Zprvu jde o čistou pořebu přežít, postupem času si ale začne uvědomovat odpovědnost a plné důsledky, jaké by její smrt měla. A tak pomalu přestává bojovat sama za sebe a bojuje za všechny lidi v království.
Nádherný fantazy román s prvky magie a dystopie rozhodně stojí za přečtení.

02.11.2014 5 z 5

Hra o trůny Hra o trůny George R. R. Martin

Chvílema se to trochu vleklo a jednání některých postav mi přišlo místy nesmyslné, ale je to do detailu promyšlený středověký svět s nádechem veškeré jeho romantické mystiky, jakou si umíme představit a ty stovky stran za to rozhodně stojí.

20.07.2014 4 z 5

Prorok Prorok Amanda Stevens

Dokonalý závěr, ale potom, kolik času člověk strávil s Amelií Grayovou, už ani nic jiného říct nelze. na všech rovinách příběhu se vracíme zpět k prvnímu dílu. A ačkoli se celý příběh odehrával v duchu posunout se a oprostit, zde se před námi rozkrývá temná minulost všech figurek. Nikdo z nich se nemůže posunout, dokud se nedořeší staré křivdy, viníci nebudou odhaleni a obětem nebude umožněno postoupit. Teprve potom se svého očištění dostane i živým.

11.05.2014 5 z 5