Arianne Arianne komentáře u knih

Červená, bílá a královsky modrá Červená, bílá a královsky modrá Casey McQuiston

Milé a dojemné čtení místy možná trochu naivní, ale to je u knížek někdy potřeba. Široká paleta postav, z nichž každá byla svá a nádherně skutečná, mě moc bavila. Rozhodně stojí za přečtení, alespoň jednou, ale spíše vícekrát.

15.08.2020 4 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Možná kdyby z toho udělala klasickou romantiku bez všeho toho vlhnutí, šoustání, zlobivých holčiček a pocení, bylo by to lepší. Nejsem nijak prudérní, ale zde mě to kdoví proč rušilo. Ale kniha je celkem zábavná, nenáročná, prostě na léto...

08.08.2020 3 z 5

Obchůdek na rohu Obchůdek na rohu Nicola May

Dvě hvězdičky dávám za to, že jsem to dočetla. Ale bylo to celkem špatné. Hlavni hrdinka nesympaticka. Autorka se obstojně popsala s opisy, ale jakmile přišla nějaká akce nabrala rychlost a přeskákala dej mílovými kroky. O zápletkách se toho dá napsat spoustu, asi aby nebyla kniha moc jednostranně zaměřená, najdeme jich zde hned několik. A u všech se dočkáme překotného rozuzlení s klišoidními konci. Jako u Srdcovek člověk nečeká žádnou přehnanou úroveň, ale ani tak nemohu doporučit.

28.07.2020 2 z 5

Spolubydlící Spolubydlící Beth O’Leary

Trvalo mi to, ale kolem půle jsem se začetla a pak už to šlo samo. Milý příběh o dvou zvláštních lidech, kteří by se asi nepotkali, kdyby se jim v životě vše nezhroutilo. Krásně a osobitě napsáno.

17.07.2020 4 z 5

Řecký sen Řecký sen Samantha Tonge

Od letní romance člověk nečeká nic moc hlubokomyslného, ale u téhle jsem se vyloženě nudila. Dost kostrbaté, prvoplánové a nucené.

12.07.2020 2 z 5

Černá čarodějka Černá čarodějka Laurie Forest

Uf, tohle jsem dočetla jen s velkým sebezapřením. Čekala jsem fantasy. Nejen postavami, ale především akcí. Tři hvězdy dávám za zajímavý nápad. Také za řešení rasové otázky a vzájemné tolerance, které je dnes velmi aktuální.
Jinak jsem se ale nudila. Pořád jsem čekala, že se NĚCO stane. Nechci příliš prozrazovat, ale Ellorenina naivita mě neskutečně rozčilovala, pořád jsem si říkala "tak už, teď už se její moc projeví" a nic. V závěru jsme se nějaké zábavy dočkali, ale těch X stovek stránek před tím bylo utrpení.
Jestli vyjde další díl, přečtu si ho už jen ze zvědavosti, zda se konečně NĚCO stane. Jestli nevyjde, určitě to přežiju.

19.05.2020 3 z 5

Zbožňuju Havaj Zbožňuju Havaj Lindsey Kelk

Pořád je to zábavné, čím dál více ztřeštěné a čím dál víc naprosto mimo realitu. Ale čtení hezky odsýpá a zřejmě už bude kniha opravdu poslední. Více bych možná ocenila vydání těch dvou knih, na které se v Čechách nějak nedostalo.

04.05.2020 3 z 5

Čtyři mrtvé královny Čtyři mrtvé královny Astrid Scholte

Jako detektivkou bych to úplně nenazývala. Ale najdeme zde zajímavě vystavěný svět, pěkně vykreslené postavy a slušnou zápletku. Rozhodně stála za přečtení. Oceňuji i absenci pokračování.

30.04.2020 4 z 5

Zlodějská přísaha Zlodějská přísaha Mary E. Pearson

To byla pane jízda, přečteno téměř na jeden zátah. Pearsová umí výborně vylíčit atmosféru, to balancování na ostří nože, kdy stačí jediný chybný krok, jedna špatně vypočítaná vteřina a vše skončí v pekle. Krásný příběh, plný lásky a krutosti, nenávisti i loajality.

08.03.2020 5 z 5

Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Ani mámy nejsou stejné: Jak si mateřství užít, ne ho jenom přežít Šárka Miková

Touhle knihou jsem měla začít. Doplňuje předchozí a ač je podnadpis podle mého názoru trochu nešťastný,nejedna se o typ knížky "15 kroků k dokonalému štěstí". V mateřství se máme tendenci tak trochu ztrácet na úkor svých milovaných a je dobré připomenout si kdo jsme a co potřebuje proto, abychom byli v pohodě. Protože klidná a vyrovnaná máma znamená klidné a vyrovnané dítě. Velmi jsme ocenila podrobnější rozbor toho, co pro který typ znamená stres, jaké jsou důsledky stresové reakce a jak se z toho začarovaného kruhu vymotat. A že se nemusím cítit špatně, když nejsem tak akční jako jiná maminka, protože být akční prostě nemám v povaze :-)

26.02.2020 4 z 5

Vražedný chlad Vražedný chlad Louise Penny

Tohle jsem si moc užila. Knížka odsýpá mílovými kroky, inspektor je vždy krok před čtenářem a ten nemůže odtrhnout oči, aby s ním mohl srovnat krok. Celou dobu jsem tajně doufala, že vrahem není ten, kdo si myslím. Do dalšího dílu bych se určitě s chutí vrhla i bez tajemného dění na pozadí kolem agenty Nicholové. Také vás tak rozčiluje, když si zahraniční autoři pletou Čechoslováky s Rusy?

24.02.2020 5 z 5

Introvertka v hlučném světě Introvertka v hlučném světě Deborah Tung

Krásná, místy léčivá kniha pro všechny NF typy temperamentu. Nová kamarádka, na kterou se vždy budu moci obrátit, když budu potřebovat dobít baterky nebo čelit špatnému dni.

25.01.2020 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Milé, nenáročné, čtivé psané. Na konci jsem se sice samou sladkostí málem rozpustila, ale někdy je taková kniha přesně to, co člověk potřebuje

14.01.2020 4 z 5

Život zn.: Hygge Život zn.: Hygge Rosie Blake

Příjemné počtení na dlouhé večery, ale něco tomu chybělo. Spousta svíček, dek, procházek, krásně vykreslení prostředí hračkářství. Ale dle mého na úkor postav a jejich vzájemných vztahů, v tomto ohledu zůstalo mnoho nevysloveného.

05.01.2020 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Přesně ten typ knížek, které stojí za to číst. Žádná prvoplanová romantika (i když tato zápletka byla jasná téměř od začátku). Ale krásně popsané prostředí, že máte hned chuť na dané místo vyrazit. Postavy nenásilně projdou pozitivním přerodem - o tom je radost číst, protože kdo někdy neuvázl v nějakém stereotypu. Hned mám chuť přestavět byt, vypít u toho spoustu kávy a jít si koupit novou lampu a polštáře... A samozřejmě svíčky :-)

01.01.2020 5 z 5

Renegáti Renegáti Marissa Meyer

Za mě dobré čtení. Vzít x-meny a zasadit je do vlastního světa s vlastními pravidly chtělo odvahu a myslím, že se s tím autorka vypořádala statečně. Jasně, hnidopich by našel díry ve společnosti, která je i není postapokalyptická, nebo jejich pravidlech, ale proč si kazit dobrý příběh. Čtení pěkně ubíhalo, napětí tak akorát, romantika jen zlehka a nijak prvoplanová spadlá z nebe, ale uvěřitelná. A pod povrchem řešíme otázku, do jaké míry jsou pojmy dobra a zla subjektivní a co znamená svoboda. Doufám, že další díly se ponesou v podobném duchu.

29.12.2019 4 z 5

Jeden temný trůn Jeden temný trůn Kendare Blake

Obstojné pokračování zajímavého příběhu. Dej nikde nevázne ani nenudí díky prostoru, kterého se dostává tolika vedlejším postavám, zároveň jich ale není tolik, aby v tom byl chaos. I tyto postavy mají svůj vlastní vývoj a osud. Bohužel postrádám nějaký smysl a logiku ve věcech politických, tam se chvíli jedna nějak, chvíli jinak, jakoby neexistoval žádný řád. V ničem. Prostě se jen tak na základě něčeho rozhodne o popravdě tady nebo támhle, ale nedává to smysl. Konec byl celkem překvapivý, jsem zvědavá, co přinese další díl.

17.12.2019 4 z 5

Vánoční tábor Vánoční tábor Karen Schaler

Přeslazená, předvídatelná romantika prošpikovaná všemi klišé, co se jich najde. K tomu přimícháno co nejvíce vánočních dekorací, cukroví, ohně v krbu a psa, aby se tedy navodila atmosféra. Zpočátku na mě všechno působilo dost křečovitě, ale pak jsem se začetla a protože jsem nemusela mít strach z konce, byla jsem zvědavá, jestli v rámci všech klišé padne i ona zásadní věta "All I want for Christmas is you"...

14.12.2019 3 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

V době adventu pro mě už tradice. Další příběh o shledání dvou duší, který ani nemá vyznívat nějak reálně, ale přenést nás na chvíli do kouzelné doby Vánoc, kde se dějí zázraky. Trochu slabší než předchozí vánoční romance, ale i tak jsem se pobavila a příjemně naladila na nadcházející svátky.

08.12.2019 4 z 5

Tři temné koruny Tři temné koruny Kendare Blake

Za mě moc dobré. Ne tolik, abych použila všech superlativů své slovní zásoby, ale má to spád, střídání vypravěčů je velmi osvěžující, pořád jsme v napětí. Líbí sei, že svět to není nijak složitý, čtenář se v něm velmi rychle zorientuje. A těma tří čarodějek, tří sester, z nichž může přežít a vládnout jen jedna, je zdařilá kombinace. Dlouho jsem kolem této knihy kroužila a nebyla si jistá, jestli ji chci číst, ale pak přišla ta správná nota a nelituju.

04.11.2019 4 z 5