Arella Arella komentáře u knih

Rybí krev Rybí krev Jiří Hájíček

Vynikající. Hájíček je mistr vypravěč a atmosféra, kterou umí ve svých knihách vystavit je ohromující a naprosto uvěřitelná. Děkuji za takového českého řemeslníka!

31.12.2019 5 z 5

Zůstaň se mnou Zůstaň se mnou Ayobami Adebayo

Výborná kniha. První část byla taková rozvláčná, ùplně jiná než ostatní, díky pro mně novému prostředí, zvykům, společenskému uspořádání a spoustě dalších prvků. Začetla jsem se a kniha dostala spád až do roztrhání mého čtenářského srdce. Děkuji

13.11.2019 5 z 5

Clona Clona Samuel Bjørk (p)

Na odpočinek prima, ale pro mně zatím nejslabší autorův detektivní díl. Zápletka zajímava, akorat se mi zdálo, že se autor dost babrá v omáčce kolem a rozzuzlení mi přišlo překombinované. Každopádně zůstávám fanda a budu doufat v lepší další knihu. Děkuji!

05.11.2019 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Ryze česká autorka, ryze české téma, krásný jazyk český. Pani Mornštajnová umí a nesmírně mě baví. Děkuji.

27.10.2019 5 z 5

Davidovy hvězdy Davidovy hvězdy Kristina Ohlsson

Výborná oddychovka. Jako fanda severské krimi jsem byla velmi spokojená. Příběh zajímavý, zápletka uvěřitelná, autorčin styl mi zcela vyhovoval. Určitě tohle nebyla poslední kniha od této autorky. Děkuji!

08.10.2019 5 z 5

Hotýlek Hotýlek Alena Mornštajnová

Výborná kniha. Vypravěčský um paní Mornštajnové mě moc baví.

17.09.2019 4 z 5

Jacobova obhajoba Jacobova obhajoba William Landay

Ač jsem vůbec netušila, do čeho "lezu", kniha mě vtáhla od prvních stránek. Výborné prázdninové čtení nutící k zamyšlení minimálně ve směru "co ty naše děti na těch internetech dělají". Hvězdu dolů dávám za pár korektorských chyb a také, že si umím představit trochu lépe vyexponovanou zápletku, hlavně co se soudního přelíčení týče. Ovšem závěr knihy byl vynikající! Děkuji!

10.08.2019 4 z 5

Labyrint pohybu Labyrint pohybu Pavel Kolář

Výborná kniha. Obdivuji novinářku za fundované dotazy a orientaci v problematice. Velice se mi líbily dle mého 'zdravé' názory ať už na výchovu či problematiku stárnutí a smrti. Obdivuji nesmírný přehled pana profesore, že se nezaměřuje jen na jedinou oblast působení, má horizontální znalosti a jako zdravotníkovi je mi nesmírně sympatická multidisciplinárnost, mezioborová spolupráce a myšlenka zdravotnického týmu, ve kterém je každý platným členem, ať už je větší praktik, či výzkumník. Děkuji!

22.07.2019 5 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Krása. Román pozvolna plynul a i tak velmi upoutal mou pozornost od prvních stránek. V knize se objevil nejeden hrdina, více úhlů pohledu na problematiku soužití různých etnik na jednom území. Atmosféra mně pohltila a mé čtenářské srdce plesá!

03.07.2019 5 z 5

Selský baroko Selský baroko Jiří Hájíček

Opravdu výborná kniha. Nechápu, jaktože tak dlouho unikal Jiří Hájíček mé pozornosti. Jazykově byla kniha vynikající, vždy jsem se po pár slovechh vnořila do děje a nevmímala jsem stránky knihy, ale před očima mi probíhaly jednotlivé obrazy děje. Postupné odkrývání příběhu mě obzvlášť bavilo. Obsahově si autor vybral silne téma, 50.léta, JZD, do toho láska, zrada, a zase z toho vychází, že nic není černobílé, nic nemusí být jak se zdá a každý má svou pravdu a úhel pohledu. Moc děkuji za čtenářský zážitek a těším se na další Hajíčkův kousek.

02.06.2019 5 z 5

Sama sebou Sama sebou Jojo Moyes

Taková hodně dovolenková záležitost. Kdybych ležela na pláži, otáčela sebe a strany knihy, byl by vesmír v naprostém pořádku.

29.05.2019 4 z 5

Gangy Gangy Ed McBain

Čekala jsem detektivku, což tedy tato kniha nesplňuje, ale i tak jsem si čtení a vypravěčský um McBeina užila.

19.03.2019 4 z 5

Sundej mi měsíc Sundej mi měsíc Gregory Hughes

Tohle bylo pěkné. Nejsem asi úplně cílová skupina, ale sedlo mi to jak hrnec na prdel a moc se mi příběh líbil. Pěkným jazykem napsaný příběh o dvou dětech, plný dobrodružství a hodných lidí. O hlavní hrdiny jsem se strachovala a moc jsem jim fandila. I ukončení knihy bylo krásné, i když ne úplně veselé.

11.03.2019 5 z 5

Pohlednice smrti Pohlednice smrti James Patterson

Detektivky, ty ja ráda, ale zhyčkaná severskýma autorama jsem byla trošku zklamaná. Váhala jsem mezi 3 a 4 hvězdama a za tu prvoplánovou love story dávám nakonec 3.

02.03.2019 3 z 5

A proto skáču A proto skáču Naoki Higašida

Velmi zajímavý vhled do duše autistického chlapce.

22.02.2019 4 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

Tohle není dobré. Jak říkal Patrik, jsou to ryby ulovené na mělčině a to mě nebaví.

21.02.2019 2 z 5

Všem sráčům navzdory aneb Válka, o které nechcete nic vědět Všem sráčům navzdory aneb Válka, o které nechcete nic vědět Jan Urban

Nelehké čtení o válce, o které se moc nemluví, v hodinách dějepisu se k ní nedostane, přičemž byla "kousek" odtud a týkala se nás víc, než by někteří, zejména přední představitelé naší země, chtěli. Zrovna tahle kniha je myslím určená k vícero přečtení, takže já ji na chvíli uložím do knihovny a vrátím se k ní, abych jí mohla příště zase o něco lépe porozumět.

27.01.2019 5 z 5

My proti vám My proti vám Fredrik Backman

Výborná! Backmanův vypravěčský um se s každou další knihou zlepšuje a nadále je stylisticky velmi osobitý, což jen podtrhuje jeho jedinečnost. Asi 2 třetiny jsem byla v napětí, rezonoval se mnou i nějaký vnitřní třes, jak tohle všechno dopadne, kam tohle může až zajít. Nakonec se mi ulevilo, i když ne pro všechny hrdiny byl konec knihy šťastný. Kniha My proti vám ve mně utvrdila můj optimistický pohled na svět a naději, že všechno zlé je pro něco dobré a s každým koncem něco noveho začíná! Díky pane spisovateli!

11.01.2019 5 z 5

O dívce Grace O dívce Grace Anthony Doerr

Nedočteno, vzdávám se. Nudí mě to, musím se do čtení nutit. Knihu jsem odložila, že se k ní vrátím, ale nevrátím. Mám tak dlouhý seznam jistě báječných knih, že odmítám trávit svůj volný čas čtením knihy, která mě neba! Tak!

16.12.2018 1 z 5

Medvědín Medvědín Fredrik Backman

Tak tohle bylo výborné. Začátek pozvolný, ale v okamžiku kdy se to rozjelo to stalo za to. Musím napsat Ježíškovi o další!

04.12.2018 5 z 5