Arcisit Arcisit komentáře u knih

Píseň krve Píseň krve Anthony Ryan

Zase něco pro chlapy co opravdu stojí za to přečíst. Děj zajímavý a čtivě psaný od začátku do konce.

A když tu čtu komenty některých ženštin, napadá mě jen jediná odpověď: táhněte megery k vaším odstínům šedi a stmívání!

11.02.2016 5 z 5

Terror Terror Dan Simmons

Horor to není, spíš popis útrap jedné polární expedice-plavby. Fantaskní zvíře je sice příjemnou perličkou i ta se ale po čase okouká a pak už se to celé jenom vleče a vleče a .......když člověk dojde konečně na konec, tak se nestačí divit jak hloupě to celé končí.....

25.07.2012 3 z 5

Pan Kaplan má stále třídu rád Pan Kaplan má stále třídu rád Leo Rosten

Je to jako u Saturnina, podle mě je velký rozdíl mezi knihou humornou a úsměvnou.U humorné knihy by se měl člověk smát a ne jen se občas usmát jako u těchto dvou.Bohužel kniha byla zbytečně moc dlouhá a tím i ztrácela dech a vařilo se z vody.

22.04.2013 3 z 5

Něco z Noční strany Něco z Noční strany Simon R. Green

Jedním slovem nuda.
Když bych to chtěl rozvést na víc slov, tak mi to hrozně připomínalo Harryho Pottera, každý se hlavního hrdiny bojí, všichni vykřikují jak je to neporazitelný borec, autor na něj pěje oslavné ódy na každém řádku.
Když dojde na lámání chleba tak hrdinu tahá z průseru někdo další.On má jen dar jasnozřivosti a jakési mentální energie.
Konec je obšlehnut z Kingova Osvícení, abych jenom nekritizoval, tak kniha měla i pár světlých momentů a některé nápady byly i docela originální.
Na tak krátkou knihu bych čekal, že se nebudu nudit vůbec, bohužel jsem se nudil třičtvrtě knihy...

14.05.2013 2 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Nevím proč, ale pro mě předvídatelná kniha, od začátku jsem odhadl co se děje a bohužel tím se to i celé dost táhlo. Konec zbytečně rádoby dramatický. Asi bych měl přiznat, že jsem to četl po Bobiverzu tato scifi je o dva řády výše a možná proto na mě tahle kniha velký dojem neudělala, vyloženě špatná není, ale bůhví co také ne...

14.02.2022 3 z 5

Demonata Demonata Darren Shan (p)

I když je to teen drama tak se to dalo číst díky tomu, že je to opravdu knížka na pár stránek se člověk ani nenudil.
Komentáře typu brutální, děsivé, morbidní mě nutí k úsměvu :-D

28.07.2016 4 z 5

Pán věže Pán věže Anthony Ryan

I když ve dvojce už schází ten element řádu a bratrství i tak je to furt nadprůměrná kniha, takže pokud se vám jednička líbila určitě se vrhněte na dvojku.

25.02.2016 5 z 5

Hyperion Hyperion Dan Simmons

Zvláštní kniha, zvláštní scifi.
Vlastně je to spíš směs povídek spojená občas dost podivně do jedné linky, pár příběhů vyloženě nudných, špatné to jako celek nebylo, ale nic z čeho by se člověk posadil na prdel ;)

27.05.2014 4 z 5

Legendární příšery a skutečná zvířata Legendární příšery a skutečná zvířata Jaroslav Mareš

Jedna z těch lepších knih na toto téma

04.03.2013 5 z 5

Sama čepel Sama čepel Joe Abercrombie

Po přečtení téhle knihy, jsem se začal vážně rozhodovat, zda nesnížím všem ostatním Fantasy knihám co jsem četl hodnocení.
Tohle je prostě vysoko nad vším, snad jen některé Kulhánkovy knihy se s tím můžou měřit.
Vřele doporučuju všem co už jsou znudení tuctovou Fantasy.

30.10.2012 5 z 5

Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Oheň nad Hlubinou I: Pád Straumli Vernor Steffen Vinge

Docela originální scifíčko, které určitě stojí za přečtení. Má od všeho trochu, ale u nás to vydavatel zbytečně rozdělil do dvou knih, byť v originálu je to kniha jedna. Takže pozor pokud nemáte druhý díl můžete být potom lehce nasra.... :-)

27.05.2016 4 z 5

Bílá růže Bílá růže Glen Cook

Pomalý nástup knihy mě z počátku sváděl označit tenhle díl jako neslabší z celé trilogie. Není tomu tak, po dočtení člověk zjistí, že je to prostě jen zase trošku něco jiného.

14.09.2014 4 z 5

Černá legie Černá legie Glen Cook

Opravdu zvláštní kniha, ze začátku spíš brak, ale postupem času se do toho člověk začte a najednou je konec

13.02.2014 4 z 5

Brigády duchů Brigády duchů John Scalzi

Kniha není zdaleka tak špatná jak se tu o ní někteří vyjadřují. Mě se líbila dokonce víc než první díl takže s chutí do toho

08.09.2013 5 z 5

Kabinet kuriozit Kabinet kuriozit Lincoln Child

Problém této knihy je v nedostatečně popsané hlavní postavě agenta Pendergasta.Ať se člověk snaží sebevíc tak si k němu nedokáže najít cestu.Od autorů se dozví akorát, že je to vysoký, hubený a pobledlý agent FBI, má jižanský přízvuk, spoustu peněz a jezdí v Rolls Royceu.Trošku málo na jakékoli sympatie.Další věc co mi dost vadila je nejspíš záměrně ignorovaná existence mobilů, kdy se o nich v knížce autoři zmiňují opravdu jen na okraj a jen když se jim to hodí.Běda aby tak někdo pomyslel na užití mobilu v nějaké krizové situaci, např. když je uvězněn v domě ze kterého se nemůže dostat ven. :-)

13.03.2013 3 z 5

Rozvaliny Gorlanu Rozvaliny Gorlanu John Flanagan

!Kniha je pro děti!

Kdyby bylo někde upozornění, že je to četba pro děti tak bych to asi ani nezačal číst.V mládí by moje hodnocení bylo pravděpodobně o hvězdičku výš, ale pro dospělého člověka je to nudnější kniha v porovnání s kvalitnější a dospělejší konkurencí.

16.12.2012 3 z 5

Pevnost Pevnost Francis Paul Wilson

Slibný začátek s nudným koncem....rozhodně žádná pecka

21.08.2012 3 z 5

Král Krysa Král Krysa James Clavell

Ze začátku lehce nadprůměrní kniha, ale konec to vše pozvedl na jinou rovinu.
Moc pěkná kniha!

04.08.2012 5 z 5

Xenocida Xenocida Orson Scott Card

Hrozná kniha!
Plno logických nesmyslů, utahané, autor do Scifi žánru motá víru a zmrzačení lidí, ve kterém se pak vyloženě rochňá a čtenáře utápí v nudě.

23.06.2012 1 z 5

Přechod Přechod Justin Cronin

Autor na nás udělal tak trochu podraz, a tak od půlky knihy naši hrdinové na které jsme si zvykli, a čekali jsme, že se dozvíme jak to s nimi dopadne, přestanou existovat, namísto nich se objevují náctiletý fakani co střílí z luků :-)

Nebýt toho faktu, že nejsem standardní čtenář a čtu více knih najednou ve stejný čas, asi bych knihu také nedočetl jako několik lidí přede mnou. Dal jsem si tedy pauzu, odskočil si jinam a pak se postupně vracel k hrdinům co mně v podstatě vůbec nezajímali.

Kniha je zbytečně dlouhá pár postav si určitě oblíbíte, ale spousta z nich vás nebudou pro změnu zajímat vůbec. Dost aktérů si bylo i docela podobných.
Když sečtu klady a zápory za mně 3 hvězdy.

01.09.2015 3 z 5