Araso Araso komentáře u knih

Žítkovské bohyně Žítkovské bohyně Kateřina Tučková

Fascinující příběh kde autorka podrobně mapuje historii žítkovských bohyní. Příběh je založen na pravdivých - leč pochopitelně pozměněných - podkladech. Skládám hold autorce - sepsání tohoto románu muselo být neuvěřitelně časově náročné. Velmi kvalitně zpracované dílo.

27.01.2023 5 z 5

Muzeum prazvláštních věcí Muzeum prazvláštních věcí Alice Hoffman

Kniha se mi dostala do rukou náhodou... příliš jsem neočekávala, ale jak jsem se zmýlila. Začátek byl trošku těžkopádný. Chvíli mi trvalo, než jsem se do knihy začetla, ale pak jsem ji celý víkend nepustila z ruky do chvíle, než jsem ji zavřela přečtenou.
Příběh je o zvrácenosti... o kráse rozdílnosti a o lásce dvou mladých lidí. Příběh se odehrává v právě se rozvíjejícím Manhattanu v roce 1911. Tento rok byl pro New York plný hrůzostrašných událostí, které se odehrávají na pozadí této knihy. Jestli budete jen trochu zvědaví, zadáte tyto události do vyhledávače Google a vyskočí na Vás opravdu děsivé fotografie, které Vás nenechají být lhostejnými.
PS: doporučuji mít před čtením této knihy přečtenou Janu Eayrovou.

15.01.2023 4 z 5

Jako zabít ptáčka Jako zabít ptáčka Harper Lee

Jedinečná kniha. Zprvu jsem si říkala, že snad čtu Děti z Bullerbynu???...., ale s každou další kapitolou jsem zjišťovala, že se mi dostalo do ruky dílo vskutku jedinečné.
Příběh se odehrává v 30. letech minulého století v Alabamě, kdy se doba začala opravdu měnit, kdy se vykalo rodičům, svět byl spoutaný prapodivnými zvyky a také předsudky.
Toto dílo patří mezi knihy ke kterým se člověk s úsměvem vrací. Nezbývá jen napsat - přečtěte si ji!

23.12.2022 5 z 5

Mlčící pacientka Mlčící pacientka Alex Michaelides

Půl knihy očekáváte zda začne mluvit nebo ne... a pak se to celé protrhne. Spousta myšlenek a velmi zajímavě propletený děj.
Za vteřinu dvanáct mě to ťuklo! Ano.. takhle to bylo. Ono to bylo samozřejmě ještě trochu jinak, ale bylo to dobré. Dobrá a čtivá kniha.

21.12.2022 3 z 5

Prvok, Šampón, Tečka a Karel Prvok, Šampón, Tečka a Karel Patrik Hartl

Docela dost jsem přemýšlela jestli dát knize tři nebo čtyři hvězdičky, nakonec jsem dala tři, neboť jsem si řekla, že k této knize bych se už asi nikdy nevrátila. Humorná kniha? Možná.. vlastně tam je hodně věcí k zamyšlení, neboť střední věk je někdy dost trýznivý a téměř každého něco v tomto věku dožene a o tom kniha je - užít si střední věk a neuhnat se :-)

18.12.2022 3 z 5

Prokletý kraj Prokletý kraj Michaela Klevisová

Super rychlé oddechové čtení a je to především tím, že autorka dokázala výborně zaujmout. Příběh se odehrává v zapadlé vesničce na Šumavě. Každý kdo žil někdy na vesnici, ví, jak jsou osudy tamějších lidí provázány a to mnohdy mnoho desetiletí zpátky. Pěkný příběh, který má spád. Skvělá oddechovka.

15.12.2022 4 z 5

Naverbovaná Naverbovaná Valérie De Boisrolin

Mám rozporuplné pocity po přečtení této knihy. Je psaná poutavě, zhltla jsem ji za den a něco. Pořád mi zůstává rozum stát nad tím, jak jsou mladí lidé ovlivnitelní a jak se otočí k lásce rodičů zády... navzdory... Jsem ráda, že v naší České republice je popisovaná hrozba minimální. Tedy, doufám, že se nemýlím. Docela by mě zajímalo, jak tento příběh pokračuje dál.

09.12.2022 4 z 5

Mnich Mnich Matthew Gregory Lewis

Tahle kniha byla má výzva a určitě jsem neudělala chybu. Příběh to je opravdu hororově romantický. Nechybí láska až za hrob, intriky, démoni, mniši, tajuplné krypty... a také překrásné básně. Nevím jak ostatní čtenáře, ale mě konec příběhu překvapil... byl pro mě neočekávaný. Smekám před autorem. Knihu napsal v pouhých 25 letech.

07.12.2022 4 z 5

Tahle kniha vezme dech jak muži, tak ženě. Neuvěřitelné co se tam všechno dělo. Ve škole nás učili evropské dějiny... ale o detailech toho co se dělo v 1. polovině 20 stol. na druhé straně zeměkoule jsem do přečtení této knihy neměla ani tušení...

06.12.2022 5 z 5

Edward: Tajemství krále z Auramaly Edward: Tajemství krále z Auramaly Ivan Fowler

Velmi zajímavý příběh krále o kterém se zrovna moc nemluví. Příběh byl plný tajemství, odhalování a také středověké špionáže.

06.12.2022 4 z 5

Severská rapsodie Severská rapsodie Jiří Hanibal

V knize je Bedřich Smetana vykreslen jako muž, který je tápající... nejistý... a ve všech ohledech lidský. Kniha je příběhem jeho života a věru to nebyl život pohádkový. Jsem moc ráda, že se mi kniha dostala do ruky. Severská rapsodie byla pro mě zážitkem.

06.12.2022 5 z 5

Tři hodiny v ZOO Tři hodiny v ZOO Gin Phillips

Katastrofa! Nečíst!

17.10.2022 odpad!

Hypnotizér Hypnotizér Lars Kepler

Má druhotina od Keplera... první byl Písečný muž a ten mě tedy bavil mnohem více... tohle bylo zklamání. Začátek knihy měl slibný nástup, ale pak následovala zdlouhavá prostřední část, kdy se autor vracel do minulosti hypnotizéra... tato retrospektiva byla přespříliš rozpitvaná, předvídavá a nudná. Některé události se mi zdály opravdu nelogické a postavené na hlavu. Některé postavy měly kriminální minulost, přesto se o jejich kriminalitě dozvěděl policejní inspektor až od psychiatra... divné, ne? Přitom postavu lustrovali v registrech atd...
Konec knihy vypadal slibně, ale pak opět další nesrovnalosti v ději - nebo úplné blbosti. Každý trochu technicky vzdělaný nebo přemýšlivý člověk ví, že kdovíjak dlouho odstavený autobus v krutých mrazech asi těžko hned na první brnknutí chytne...a to nemluvím o případně zmrzlé naftě a tak dále...
Knihu ke čtení nedoporučuji. Kdybych neměla knihu rozečtenou na dovolené, asi bych jí v třetině odložila.

04.09.2022 2 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha mě bavila, byla napínavá a měla spád. Děj se neodehrával úplně předvídatelně. Často jsem přemýšlela nad tím, kam bude děj směřovat a ne vždy jsem se trefila. Konec mi přišel trochu uspěchaný a jedna z klíčových postav se chovala v jedné zasadni situaci dost nezodpovědně a také na to doplatila. Myslim, že v realitě by nemohla být tak lehkomyslná... to mě teda překvapilo... Dle mého to byla jediná chyba... byly to takové okamžiky kdy si říkáte "proč to dělá???" nebo "proč tam leze???"...
Přesto za mě dobrá detektivka.

03.09.2022 4 z 5

Jed pro kralevice Jed pro kralevice Jaromír Jindra

Knihu jsem dočetla, ale nebavila mě. Dvě dějové linie, které spolu nesouvisí... děj nerozvitý... lehce odhanutelný kudy se bude odehrávat. Škoda, že se autor nezabýval pouze jedním příběhem, který by rozvinul.

14.08.2022 2 z 5

Poslední den Poslední den William R. Forstchen

První díl naprostá paráda... druhý díl byl dobrý, ale stále skvěle čtivý. Třetí díl... jedním slovem "nuda". Příběh se vyvíjel logickým směrem, ale neustálé vracení se do vzpomínek z prvního dílu mě vyloženě štvalo a rušilo a dále mě nudilo to neustálé lavírování nad tím co se bude dít dál...

01.08.2022 2 z 5