Naverbovaná

Svědectví matky, jejíž dcera jako nezletilá konvertovala k islámu a utekla do Sýrie. Jak dojde k tomu, že dívka vyrůstající ve spořádané středostavovské rodině, obklopená láskyplným prostředím a výborná studentka dobré soukromé školy, se nechá pobláznit militantním islamistou, přestoupí na jeho víru a odejde do země, kde panují primitivní podmínky? Přesně to se stalo matce nezletilé dívky. Když její dcera uteče z domova, snaží se matka všemi dostupnými prostředky včetně pomoci Interpolu dostat dceru nazpět. Po dvou letech marné snahy dívku přesvědčit, aby se vrátila domů, a neúspěšných pokusech alespoň se s ní sejít na neutrální půdě v Turecku, se matka smíří s tím, že ani ji, ani vnuka už nikdy neuvidí. Rozhodne se alespoň celou anabázi zveřejnit, aby varovala další rodiče....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/29_/291710/naverbovana-iHo-291710.jpg 3.836

Embrigadée (2015)

Literatura faktu, Náboženství, Biografie a memoáry
Vydáno:, Ikar (ČR)

VladkaBU

... velmi čtivý příběh o bezmocnosti rodičů, jejichž dítě se rozhodne konvertovat, a rázně si jde za svým cílem. A asi ani nevíme, kolik takových dětí a rodičů je.

JIVaJaH

Jediné, co bych si přála vzhledem k událostem v knize? Aby si svůj nerozum odtrpěli jen ti, kteří konvertují, odejdou ze svého rodného státu. Je to možná kruté, ale když i přes spoustu špatných příběhů se někdo nechá zfanatizovat touto utopií!? Ať matky a otcové...netrpí za své děti!
Kniha závažná a čtivá.

yetti74
29.01.2017

Kniha se mi líbila. Skutečný a poučný příběh o tom, jak je možné úplně normální holce "vypláchnout" mozek. Je to tedy hrozné a bezmoc rodičů musí být hrozná. V každém případě by mě zajímalo, jak žije dívka v současnosti (zda tedy vůbec žije.) Opravdu by mě to dost zajímalo.

Illaa
13.09.2016

Toto téma je velmi silné a dojemné. Mám ráda příběhy podle skutečné události. Asi nikdo nepochopíme chování Ley, upřímně lituji rodičů.

Autor knihy

Valérie De Boisrolin