apelttom apelttom komentáře u knih

Muž na stezce Muž na stezce Miroslav Žamboch

Koniáše nelze nemilovat. Jasně, jeho příbehy jsou neuvěřitelné a reálně by měl být už tak dvacetkrát pod drnem, ale ta jeho nezdolnost, zásadovost, odhodlanost a gentlemanství z něj dělají jednoho z nejsympatičtějších hrdinů vůbec. Pevně doufám, že se s panem Ošklivákem ještě uvidíme!

12.12.2019 3 z 5

Betasamec Betasamec Milan Dohnal

Je to fajn zábava. Nebere se to moc vážně, je to lehce přepálené, ale přesto jsou v příběhu vidět narážky a indicie, že hlavní hrdina není klasický hospodský buran. Je to vlastně milá společenská kritika, která nenuceně nastavuje zrcadlo a pouze klade otázky, aniž by znala odpověď. Možná by jich měli pár koupit do openspejsů.

06.12.2019 3 z 5

Jak zhypnotizovat Marii Jak zhypnotizovat Marii Richard David Bach

Překrásná, filozofická knížka, která v sobě ukrývá mnohem víc, než se na první pohled zdá. Jedna z těch, které přečtete a pak na ni ještě hodně dlouho myslíte. A ve volních chvílích rozmlouváte se svým vyšším já ;-)

16.11.2019 4 z 5

Divadelní román / Mistr a Markétka Divadelní román / Mistr a Markétka Michail Bulgakov

Tohle je tak trošku zvláštní kniha. Hravá, neotřelá a napínavá, ale zároveň i roztahaná, schizofrenní... Z každé kapitoly čouhají pětihvězdičkové kvality, ale přesto se mi nějak nedaří knihu na 5 hvězd hodnotit. Dal bych 4 a půl kvůli pár desítkám stran, které by mi nechyběly, ale byly tam. Jinak závěr byl ovšem šestihvězdičkový.

19.10.2019

Romeo, Julie a tma Romeo, Julie a tma Jan Otčenášek

Málokterá knížka je tak dobrá, že vás z ní bolí srdce, když ji čtete. Tahle patří mezi ně. Kdo alespoň jednou, skutečně někoho miloval, slzu nebo dvě uroní.

27.06.2019 5 z 5

Vyvolený Vyvolený Marianne Curley

Marianne Curley umí docela dobře psát, takže děj odsýpá, ale někdy je to tak strašně dětské, nedomyšlené a naivní, že se na tu knížku musím mračit. Přesto je to fajn odpočinková literatura.

03.06.2019 3 z 5

Děti Duny Děti Duny Frank Herbert

Dá se, ale jednička to vážně není.

05.11.2018 3 z 5

S kouzelným světem Harryho Pottera má knížka společné pramálo. Nějak se to ale přelouskat dá.

05.11.2018 1 z 5

Spasitel Duny Spasitel Duny Frank Herbert

Velký krok vedle. Myšlenky zajímavé, ale dohromady to prostě nefunguje. Dočíst knížku do konce je s každou stránkou težší a těžší.

20.08.2018 3 z 5

Hlasy a hvězdy Hlasy a hvězdy Vilma Kadlečková

Čekal jsem rozuzlení, ale daleko jsme se nedostali. Tak snad v příštím díle. Chytlavé je to pořád stejně.

26.06.2018 4 z 5

Vidění Vidění Vilma Kadlečková

Bomba. Celkově je příběh pomalejší a mnohem rozvláčnější než v předchozích knihách. Ale není to špatně. Namísto sprintu k cíli se série nadechla a rozšířila záběr do stran. Úplně skoro cítím, jak si chystá půdu pro finální knížku. Doufám, že mě nezklame! Jdu si koupit räwë.

06.06.2018 5 z 5

Pád do temnot Pád do temnot Vilma Kadlečková

Vyváženější než dvojka. Děj je napínavý a stránky ubývají nevídaným tempem. Perfektní počtení. Rovnou jdu kupovat čtyřku.

28.05.2018 5 z 5

Led pod kůží Led pod kůží Vilma Kadlečková

Už to není tak nové a úchvatné, jako jednička, ale zápletka je pořád stejně chytlavá a knížka se čte sama. Nové postavy už mi nesedí tolik jako ty staré (krom Lucasovy sestry), ale to je věc názoru. Dočetl jsem a rovnou si koupil 3. díl.

24.05.2018 4 z 5

Jantarové oči Jantarové oči Vilma Kadlečková

Tohle je úplně luxusní knížka. Můžu jedině doporučit.

15.05.2018 5 z 5

Devět princů Amberu Devět princů Amberu Roger Zelazny

Chtěl jsem si ji číst tak do půlnoci, ale spát jsem šel až ve tři ráno. Je to super knížka.

13.05.2018 5 z 5

Jméno růže Jméno růže Umberto Eco

Skvělá kniha. Napůl detektivka a napůl ilustrace poměrů společnosti v pozdním středověku. Příště bych ji ovšem četl s latinským překladačem v mobilu.

12.05.2018 4 z 5