anysekhel anysekhel komentáře u knih

Tatér z Osvětimi Tatér z Osvětimi Heather Morris

Sepsané pěkně. Dobře se četlo. Ale příliš nenadchne, ideální knihy pro začátečníky kteří do tématiky vstupují a ještě nemají představu jak živé líčení života v táboře může vypadat.

29.01.2022 3 z 5

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

První kniha, kterou jsem četla až po tom, co jsem viděla filmové zpracování. Nádherně odvyprávěný příběh. Téma 2.světové války z jiného úhlu.

10.04.2021 5 z 5

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

Úžasná kniha. Příběh života popsaný s citem a lidsky o hrozné době. Určitě doporučuji.

15.01.2022 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Číst po tolika letech, kdy jsem naposledy četla jako dítě. Úžasné. Ale neřekla bych že by měla být povinnou četbou ve škole. S odstupem času nabere jiný rozměr a dětským okem mě tolik nezaujala, jako když čtu nyní.

18.02.2021 4 z 5

Zrcadlový muž Zrcadlový muž Lars Kepler

Lars Kepler jako vždy výborný. Přečteno skoro jedním dechem.

16.02.2021 5 z 5

Tady byla Britt-Marie Tady byla Britt-Marie Fredrik Backman

Ještě lepší jak Muž jménem Ove. Úžasně popsaná osobnost "Hašteřivé babizny". Moc krásný příběh. Konec mě dojal.

18.02.2021 5 z 5

Kill Creek Kill Creek Scott Thomas

Výborný horor, které mám ráda. Začátek byl na můj vkus zdlouhavý, prostě jsem se nemohla dočkat. Nesčetné množství do detailů popsaných děsivých scén. A ten konec! No pecka. Rozhodně palec nahoru.

13.01.2022 4 z 5

Narrenturm Narrenturm Andrzej Sapkowski

Výběr knihy mimo můj obvyklý zájem.
Od úvodu jednoduchý příběh Reynevana, který řekněme to pěkně, má rád ženy a má "štěstí" být ve špatný čas na špatném místě, tak byť jsem s jeho postojem mnohdy sympaticky soucítila, ale mnohem více se mi líbila postava Šarleje a Samsona Medáka. Jejich pohledy na věc, postoje a přesto drželi slib, že Reynevana ochrání, mi byly bližší.
Po pasážích, kdy jsem si říkala, že už to ani není možné, jsem s nimi velmi soucítila; a uvěznění v Narrenturmu- věži bláznů- mi přišlo jako jedna z nejzajímavějších pasáží vyprávění z celé knihy a až v závěru jsem si uvědomila, že jsem si ani nezkusila vžít do postoje jejich pronásledovatelů.
Přiznám se, nejsem nadšený historik- neporovnávala jsem zmíněné osoby a pravda ,ani do mapy jsem se nepodívala.

22.12.2021 3 z 5

Tři drsné lekce Tři drsné lekce Nikki Sloane

Po všech knihách z této kategorie, které jsem zatím četla musím říct, že knihy Nikki mě naprosto baví a splňují moji představu v této kategorii. Skvělá oddechovka, ale rozhodně to není pro ty, kteří byli paf z 50 odstínů a podobných za mě ucintaných kravin. Možná je to už lepší kategorie porna, ale za mě spokojenost

04.11.2022 5 z 5

Babička pozdravuje a omlouvá se Babička pozdravuje a omlouvá se Fredrik Backman

Nádherná. Vtělit se do dítěte a popsat tak krásně vztah k babičce, rodičům a celému okolí. Nejsou rozvětvená jiná témata na které narážíme každý. Ale svět který dokáže vytvořit babička pro svoji vnučku je překrásný a smutný zároveň.

16.02.2021 4 z 5

Místodržící Místodržící Adam Przechrzta

Druhý díl ještě lepší jak první, aspoň mě se tedy líbil víc. Uuuuž by mohl být třetí. Jsem napnutá jak struna.

29.10.2022 5 z 5

Nejšťastnější muž na Zemi Nejšťastnější muž na Zemi Eddie Jaku (p)

Pěkný příběh. Zase trochu jinak popsané zvěrstva, které byly nedílnou součástí 2.SV.. oceňuji, že popsal kolik lidí se podílelo na tom, že přežil. Ale něco mi v tom přece jen chybělo. Nevím jestli je to tou formou, ale působí to hodně dětinsky. Rozhodně za mě, ale nepůsobí tak šťastně. Přijde mi, že pořád zpětně vyčítá. Ale rozhodně není tak osobitá, jako třeba Mengeleho děvče.

17.02.2022 2 z 5

Adept Adept Adam Przechrzta

Moc příjemná scifi kniha. Zajímavé nadpřirozené postavy pohybující se "běžně"mezi lidmi. K tomu problémy lidí, kdy se každý snaží urvat svoji moc. Úmysly a důvody chování a jednání jsou vykresleny později, ale to příliš nevadí. Děj má poměrně svižné tempo. Jsem zvědavá na druhý díl.

20.06.2022 4 z 5

Mé lži Mé lži Heather Gudenkauf

Zajímavá kniha. Thriller jak má být. Postavy popsané dobře.

10.04.2022 4 z 5

Leon Leon Roman Bureš

Koupila jsem v knihkupectví, protože byla cena nízká a zaujala mě obálka. Část knihy mi připadal jako jeden z dílů seriálu Spartakus, který mám ráda. Zbytek knihy byl docela čtivý a je to vcelku zdařilé dílo.
Slovníček, který by dával význam cizím slovům by byl fajn, ale člověk si logicky odvodí o čem se mluví.

17.04.2022 3 z 5

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Docela dobrá detektivka. Dobře se četla. Nejzajímavější postava Tilly. Washington mi přišel takový zvláštní. Soucítění s vrahem bylo takové paradoxní.

28.03.2022 2 z 5

Geiger Geiger Gustaf Skördeman

Desítky let života Agnety a její rodiny změní jeden telefonát. Thriller, který je plný zvratů, kdy špion může být kdokoliv.
Ze všech postav mě docela mrzelo, že není lépe popsaná postava Martina.
Neoblomné hledání pravdy Sary, která s každým novým zjištěním kope hlouběji do minulosti a zjistí, že ta minulost je také její, mnohem výraznějším způsobem, než by si na začátku vůbec pomyslela.
Knížku jsem si koupila na základě náhodného výběru. A nebylo to vůbec zlé.
Vedlejším tématem jsou rodičovské vztahy, jak bychom jednali, kdyby nám v době dospívání rodiče řekli více? A nebo je lepší, že neřekli?
Jak se každý srovná s tím, když na sobě zpozoruje větší podobnost se svými rodiči..
Rozhodně zajímavě sepsáno.

06.02.2022 3 z 5

Všem statečným se odpouští Všem statečným se odpouští Chris Cleave

První třetina mě příliš nebavila, asi tím, že je jiná než knihy, které jsem na téma 2.s.v. četla. Zdánlivě zdlouhavé popisy hlavních postav a všeho okolo, které ale v druhé části získají správný celek, aby si člověk ten charakter, postoj člověka uměl představit. Ach- jak to škrobené anglické pojetí života mi drásalo nervy.
Od začátku jsem, ale bezhlavě "žrala" postavu Mary, která si jde životem doslova po svém a navzdory všem a všemu -v rámci svých možností činí svět lepším místem. Člověk by jí šel hned pomoct.
Část se Zacharym pokrývá stále aktuální téma barvy kůže. Ukončení jeho postavy se mi nelíbilo
Postava Toma vykreslena z prvu lehkomyslně a později můžeme sledovat výrazný dopad na psychiku, uvažování, když člověk uvízne někde mezi. Finále postavy je na takové - 'smutné ach. Ale díky, že tak!'
Hilda - s dovolením rozmazlená slečinka, která nebere nikdy nic vážně, a v další části by ji člověk chvílemi umačkal a občas dal pár facek, protože v tom svém svéhlavém postoji je originálního, nervy drásající,ale přesto odvážné, a nesmírně statečné.
Mary - popisována jako velmi atraktivní, která by si kdekoho mohla otočit kolem prstu a pouze brát; přesto z původní z pozice "no, jen se podívej", se z ní stane tzv. Žena činu a bojovnice. A část s posledním výdechem, naprosto smířená s tím co se stalo. - popadnete dech, zavřete oči a řeknete si, ale to ne..
Alistair - gentleman každým coulem, skvělý přítel -s ním člověk soucítí,aniž by třeba chtěl. Takoví muži se už,ale nerodí napadne vás. Vývoj jeho postavy mi byl občas otravný- už od výbuchu prvního granátu, ani vlastně nevím proč. A nakonec mu člověk fandí.. kdo by si to byl představil.
Konec knihy nebyl úplně nejlepší

22.01.2022 3 z 5

O čem se nemluví O čem se nemluví Jess Lourey

Poutavě sepsané. Dobře se četlo

16.01.2022 2 z 5

Cena za krále Cena za krále Peter Ransley

Moje poměrně oblíbená doba historie, ale příběh dost krkolomný. Některé postavy by stály za bližší podrobnosti. Vztahy hodně jednostranné, buď a nebo, a nic mezitím.

09.09.2022 3 z 5