Cena za krále

Cena za krále https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220287/bmid_cena-za-krale-3qv-220287.jpg 4 12 5

Tom Neave série

< 2. díl

Cromwellovo požehnání. Anglie, rok 1647: Parlament zvítězil v občanské válce, ale nemůže vládnout bez krále. Karel I., toho času v domácím vězení, to moc dobře ví, a kuje pikle, aby využil rozepří mezi svými nepřáteli. Thomas, mladý major v armádě Olivera Cromwella, se mezitím dozvídá, že je dědicem velkého panství rodu Stonehousů. Většinu svého života strávil jako obyčejný Tom Neave, vyděděný levoboček vlivného roajalisty. Střety Cromwella a krále jsou stále nebezpečnější a Tom musí vyšlapávat nelehkou cestu mezi milovanou ženou a nepřátelským otcem…... celý text

Literatura světová , Romány , Historické romány

Vydáno: , BB art

Cromwell´s Blessing , 2012

anysekhel
anysekhel
09.09.2022 3 z 5

Moje poměrně oblíbená doba historie, ale příběh dost krkolomný. Některé postavy by stály za bližší podrobnosti. Vztahy hodně jednostranné, buď a nebo, a nic mezitím.

Madelisi
Madelisi
02.08.2020 3 z 5

Po začtení se to dalo. Bohužel politickému dění je podřízeno všechno ostatní. Občas se postavy stanou svědkem něčeho, u čehož netuším, jak se k tomu nachomýtly. Nám jsou tu asi jedno strany v anglické občanské válce.

Postavy mají toho dost k nabídnutí, ale zde jsem si asi poprvé vedla seznam tu nesnáším, toho nesnáším,... Bez poskvrnky Scogman a částečně hlavní Tom Neave.

Francois17
Francois17
11.01.2019 4 z 5

Bylo to hodně krkolomné, přece jen o něco horší než první díl. Třetí díl už bohužel u nás nevyšel. Škoda.

lampernaqui
lampernaqui
09.02.2017 3 z 5

Asi jsem nedával při hodinách dějepisu moc pozor a musím se tedy přiznat, že z této doby jsem v hlavě moc informací neměl. Proto jsem se nutně ztrácel v příběhu, kde bylo politikaření (které mám jinak rád) hlavním tahounem. Jedna frakce podobné té druhé, támhle pro krále, támhle Cromwell. Jinak popis doby dobrý, nerozhodný hrdina taky.

klokan.1905
klokan.1905
31.01.2016 4 z 5

Ten začátek mi přišel takový rychlý (najednou měl Tom dvě děti)... Politické pletky až tak moc nemusím, ale doba kolem Karla I. byla popsaná hezky, včetně smrti Karla I. ... Konec knihy a zase uběhla hromada let... S koncem knihy si asi nechává autor místo na pokračování? Tom má dva syny... tak uvidíme... ;-) možná si ještě počteme, jak se bude odvíjet vše dál...

Anglie 17. století historické romány

Peter Ransley
britská, 1931
2013  65%Dítě moru
2014  73%Cena za krále

Kniha Cena za krále je v