anonym02 anonym02 komentáře u knih

Koruna z kostí a zlata Koruna z kostí a zlata Jennifer L. Armentrout

Takže za prvé: za mě největší chyba tuhle sérii prostě srovnávat s knihami od Maas prostě ne, nedělejte to, budete zbytečně zklamání.
Tím nemyslím nic špatného, ale prostě srovnávat tyto hlavní hrdiny s těmi od Maas, nemá smysl. Poppy je bezchybná, Casteel je bezchybný, skoro všichni jsou bezchybní a srovnávat postavy se nevyplácí. Opravdu ne.

Protože když odpustím od toho, že by tyhle knížky měly být Maas č. 2, čte se to strašně hezky! Zajímavý děj, fajn postavy, každá specifická těmi svými rysy a tu romantickou linii příběhu máme barevnější víc než u Maas.
Kdybych to věděla hned ze začátku, možná bych se s knihami ztotožnila dřív, ale tím, že jsem tam stále hledala podobnosti, mi to zabralo o dost víc času.

Kniha jako taková je opravdu skvělá - četla se hezky, děj plynul, postavy (i když už tak bezchybné samozřejmě) se vyvíjely a opět - ten konec?! Autorka je skvělá, má vymyšlený úžasný příběh, a proto si myslím, že srovnávání si nezaslouží. Je to její příběh a její hrdinové. Užijme si je tak.

05.03.2024 5 z 5

Království těla a ohně Království těla a ohně Jennifer L. Armentrout

Ovšem tato kniha byla jiný level než první z této série!
Díkybohu autorka využila potenciál, který nastínila v prvním díle a já se od tohohle dílu nemohla odtrhnout. Konečně nějaká romantická série, kde hlavní hrdinové jednají narovinu a nenechávají si všechny svoje deprese pro sebe. Ta přímočarost mi je neskutečně sympatická a upřímně se moc těším až se pustím do dalšího dílu!

20.02.2024 5 z 5

Z krve a popela Z krve a popela Jennifer L. Armentrout

(SPOILER) Po této knize jsem sáhla, protože byla přirovnávána ke knihám S. J. Maas, ovšem já s tím nemůžu souhlasit.
Prvních 400 stránek jsem si jenom říkala, jak hlavní hrdinka může být tak strašně naivní, hloupá, důvěřivá a až ke konci jsem se srovnala s tím, že je to mladá holka, která opravdu nic nezažila, takže i přesto, že vystupovala jakože všechno ví, nevěděla vůbec nic.
Do těch 400 stránek jsem myslela, že kniha prostě nebude dobrá, ale ten konec to díkybohu zachránil. Stalo se tam tolik zvratů jako v celé knize ne, a jen díky tomu ode mě kniha dostává 4 hvězdičky.
Upřímně doufám, že tenhle díl je jenom takový rozjezdový, čemuž všechno nasvědčuje, a že postupně se bude hlavní hrdinka vyvíjet, protože svět, který autorka vymyslela a příběh, který se začíná vybarvovat, za to stojí.

16.02.2024 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Musím říct, že tento díl se opravdu četl sám!
Zaujal mě o dost víc než ten první a bavilo mě pozorovat, jak se hlavní hrdinka postupně rozvíjela. Snad škoda jen, že je kniha tak krátká, myslím, že by si zasloužila trochu víc rozepsání Ale co se autorce musí nechat je to, že měl příběh spád - neustále se tam něco dělo a možná i proto se četla tak dobře

07.02.2024 5 z 5

Skleněný trůn Skleněný trůn Sarah J. Maas

Už ani nevím, po kolikáté mám knihu přečtenou a po kolikáté ji komentuju.
Po dočtení nejnovější knihy od Maas jsem se rozhodla, že si zkrátím čekání a přečtu si její starší knihy, a i po neskutečných 7 letech, kdy jsem tuto knihu četla poprvé, musím říct prostě jenom WOW!

20.02.2023 5 z 5

Rod nebes a dechu Rod nebes a dechu Sarah J. Maas

Původně jsem se ke knize vyjadřovat nechtěla, ale po přečtení pár předchozích komentářů prostě alespoň ve zkratce musím.
Vzhledem k tomu, že celá série má údajně být trilogií, neumím si představit, že příštím dílem všechno skončí. Maasová opět dokázala, že je úžasnou spisovatelkou a všechny ty dějové linie, které zvládla nacpat do jedné knihy? Prostě klobouk dolů.
Někomu možná mohly některé pasáže přijít zbytečné, ale myslím si, že právě intimní momenty hlavních hrdinů, které autorka neopomněla barvitě popisovat, dotvářejí celý příběh a nutí čtenáře po celém světě, aby si ho zamilovali. Tento díl na mě zapůsobil o hodně víc než ten první a opravdu obdivuji autorku, jak zvládla vymyslet neskutečně propracovaný svět(y), skloubit romantiku s detektivkou a spoustou napětí.
Za mě dvěma slovy - absolutní pecka.

14.02.2023 5 z 5

Rod země a krve Rod země a krve Sarah J. Maas

Nemůžu si pomoct, musím opakovat to, co tady bylo napsáno už mnohokrát přede mnou.
Sarah J. Maas je prostě Paní Spisovatelka. Všechny její knihy jsou pro mě vždycky obrovským překvapením a já nestačím žasnout nad tím, jak perfektně dokáže jak vymyslet úplně nový svět, tak vytvořit postavy, které vlezou člověku (kurňa) hluboko pod kůži.
A tahle kniha? Jakože sakra wauu... Na to, že autorka nešetří stránkami, jsem si celkem zvykla, ale že hned první rozjezdový díl celé śerie bude opravdu tak skvělý a já nebudu schopná normálně komunikovat s okolním světem, dokud to nedočtu, s tím jsem nepočítala.
Zkrátka se autorka opět předvedla a znovu mi dokázala, že mám důvod, proč se k jejím knihám vracet.
A po dlouhé době můžu konečně zase říct, že se nemůžu dočkat na další díl ze série.

04.01.2021 5 z 5

Nikdynoc Nikdynoc Jay Kristoff

Je pravda, že asi jako většina knih, které jsou v sérii, i tahle měla lehce pomalejší rozjezd a začetla jsem se asi až po nějaké sté straně (zkrátka v momentě, kdy se Mia dostane do Rudé církve). Od tohoto zlomu jsem se ale od knihy nemohla odtrhnout a stránky ubíhaly prostě samy. Až jsem byla opravdu naštvaná, že už je konec.
Naštěstí pro mě - dočetla jsem ji akorát v době, kdy vyšel druhý díl.
Kniha mě nejspíš zaujala právě autorovým neotřelým způsobem psaní a nemohla jsem se dočkat dalšího dílu. Ten specifický autorův styl byl opravdu skvělý a já jen doufala, že se to v dalších dílech nezkazí.
Za mě úplná pecka, pokud chcete vypadnout z tohohle nudnýho světa a alespoň na chvíli být ve světě, kde je možné snad opravdu všecko...

31.10.2020 5 z 5

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Kdybych po knize nemusela sáhnout kvůli povinné četbě, přiznám se, že by to nebylo něco, co bych si dobrovolně vybrala.

Poprvé za celou dobu, co čtu, se mi nestalo, že bych si musela opakovaně číst věty... No, zde bych to bez toho opravdu asi nezvládla. Kniha má krásný námět, avšak čtení jednotlivých veršů bylo opravdu těžké už jen z toho důvodu, že nebyly napsány nijak pravidelně.
Celkově na mě kniha působila docela dost depresivně, což jsem opravdu nečekala.

23.10.2019 4 z 5

Losing it Losing it Cora Carmack

Taková oddechovka. Četlo se to celkem dobře, ale za bestseller bych to asi neoznačila. Je spoustu jiných knih, které si toto označení zaslouží a tahle mi mezi ně ne a ne zapadnout.

16.08.2019 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

Krátký, ale za to velmi krásný a poutavý příběh o lásce dvou, v podstatě ještě, dětí, které se potkaly a zamilovaly v nešťastný čas.
Příběh chytil za srdíčko a donutil se zamyslet nad jistými věcmi.

13.08.2019 5 z 5

Království popela Království popela Sarah J. Maas

Celou dobu jsem se těšila na závěrečný díl a na zakončení celé perfektní série. Ale teď, po úplně prvním dočtení poděkování ve svém životě, se nechci srovnat s tím, že je to vážně konec...

Před čtyřmi lety jsem tuto sérii začala číst s nevelkým očekáváním, které se hned po pár stránkách prvního dílu změnilo v hroznou nedočkavost nad dalšími díly a cestami hrdinů, kteří mi neskutečně přirostli k srdci.

Co se samotné knihy týká, opravdu se na ní po celou tu dobu vyplatilo čekat a je to vážně důstojné a skvělé zakončení série, která se mi nikdy neomrzí.
Snad největší knihu svého života jsem měla za necelé čtyři dny přečtenou, a když došlo na závěrečná slova, přemýšlela jsem, jestli tohle někdo někdy dokáže vůbec trumfnout (podle mě je to kniha - série -, která strčí do kapsy i takového Harryho Pottera nebo Hru o trůny ~ jen můj názor).
Všechny postavy mi přirostly k srdci, a když přišlo na některé smrti, ano, jedno (ani to druhé) oko nezůstalo suché.
Hrozně moc bych uvítala pokračování třeba v tom, jak se vede Manon a Dorianovi, Lysandře s Aidionem nebo komukoliv jinému, se správou jejich říší a nebyla bych ani proti, kdyby spisovatelka vymyslela i to, jak se daří hrdinům, kteří padli, v jiném světě (stejně tak bych se opravdu hooodně ráda dozvěděla, jak se vede třeba takové Asterin).

Takže závěrem chci říct, že je to kniha, kterou si prostě MUSÍTE přečíst a doufám, že další knihy od této spisovatelky, které vymyslí, budou také tak skvělé. ❤️❤️

13.08.2019 5 z 5

Epos o Gilgamešovi Epos o Gilgamešovi neznámý - neuveden

Přiznám se, že kdybych knihu neměla v povinné četbě, nejspíš bych po ní dobrovolně nesáhla. Ale navzdory lehčí počáteční nechuti jsem se do knihy začetla, byla příjemně překvapena, a i když by se mělo jednat o nejstarší dochovaný psaný příběh, nakonec se mi četl velmi dobře ^_^

19.07.2019 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Knihu jsem dočetla právě teď a nemám slov.
Nevím, jestli je to poslední díl, ale každopádně budu netrpělivě očekávat informace a s klidem můžu jít spát, protože vím, že zatím to vypadá dobře a konečně zde není otevřený konec. ^_^

14.04.2018 5 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Páni...
PROČ se zase musí čekat skoro půl roku než vyjde další část?!

10.12.2017 5 z 5

Ztracené insignie Ztracené insignie Sandra Regnier

Bože můj!!! Proč vždycky skvělé série končí takhle brzo? :'(

31.10.2017 5 z 5

Ztracení Ztracení Gabriella Poole

Konečně se hlavní hrdinka přestala chovat jako káča a začala trochu používat něco jako mozek XD

16.10.2017 5 z 5

Tajemství Tajemství Anna Todd

No...
Ano, kniha pojednává furt o tom samém, chvílemi mám chuť Tesse hodit něco po hlavě, že s ním zůstává, vzápětí zase Hardinovi, že je to debil, ale o tom tyhle knihy jsou, ne?
Hardin je sice majetnický kretén, ale prošel si toho hodně a Tessa je naivní husa, která má vizi udělat svět a lidi kolem lepší.
Takové jsou povahy hlavních postav, a přesně pro to tyhle knihy čteme, ne?

01.10.2017 4 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Jsem ráda, že jsem po dlouhé době zase narazila na oddychovou knihu.

28.09.2017 5 z 5

Strom věčnosti Strom věčnosti Marie Lu