anndrra anndrra komentáře u knih

Příliv Příliv Lucie Schánělová

Kniha má rozhodně obrovský potenciál a na příběhu je znát, jak moc si Lucka dala záležet na tom, aby do sebe všechno zapadlo. Aby chemie mezi Nicole a Danielem fungovala a erotické scény působily přirozeně, což je u knihy v tomhle žánru vysloveně stěžejní. A opravdu se jí to povedlo!
Jenže (a tohle se mi nepíše snadno, protože autorku jsem si fakt lidsky oblíbila a těšila jsem se, že až knihu s tou krásnou obálkou dočtu, udělím jí mega super velký dobrý hodnocení) je tam spousta drobností, přes které se asi leckdo méně náročný přenese, ovšem knihomol znalý žánru se prostě bude muset zapřít a přehlížet je, pokud se bude stejně jako já chtít dozvědet, jak to s hlavní hrdinkou a Danielem dopadne.
Prvním problémem pro mě byla velikost písma (snesla bych větší). Další průšvih bylo nadbytečné používání slov vše, pouze a stále. A zpočátku jsem si myslela, že mi jen nesedí styl, jenže když dvacetiletá holka mluví v přímé řeči většinu času spisovně jako učebnice, tak to není nejpřirozenější. Takže závěrem, úplně nevím, jak to zhodnotit. Samotný příběh by si kvůli propracovanosti a čtivosti zasloužil 100%, ale text, byť bez pravopisných, ale plný stylistických chyb je tak na 50%. V každém případě, za přečtení to stojí a rozhodně knihu spíš doporučuju ????

27.01.2021 3 z 5

Kriminalistické otazníky Kriminalistické otazníky Ondřej Krotil

Knihu četl manžel - policista, ale vzhledem k tomu, že přelouská tak maximálně 2 knihy ročně, hodnotím v zastoupení. Moc se mu líbily první kapitoly "obyčejných" vražd, ty politické už ho tak neoslovily, ale to je o subjektivním vkusu. Napsané to bylo dobře a opravdu čtivě.

18.10.2020 5 z 5

Dcera ztracených bohů Dcera ztracených bohů Alžběta Komrsková

Fungovalo to. A skvěle.
Přemýšlím, co bych vytkla. Co bych zkritizovala, ale nic mě nenapadá.

Knížka se mi četla dobře, během dvou dnů (a to jsem pracovala) jsem byla na konci. Romance byla uvěřitelná a vztah obou zúčastněných dával smysl. Od jejich prvního setkání je čtenáři prostě jasný, že to mezi nima jiskří. Mytologie je taky povedená. Obálka s přebalem krásná. Příběh dobře a logicky vystavěný.

14.10.2020 5 z 5

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Je úžasná

07.07.2020 5 z 5

Jih proti Severu 1 Jih proti Severu 1 Margaret Mitchell

Scarlett prostě miluju a na problémy budu myslet až zítra

07.07.2020 5 z 5

Ukradený polibek Ukradený polibek L. J. Shen

Začátek byl perfektní. Všechno fungovalo, všechno. Od Francesciny averze vůči senátorovi až po její touhu po Angelovi. Asi tak do konce třetí čtvrtiny jsem četla a četla a četla a nemohla přestat a pak se cosi stalo a začalo to být nudné klišé a já jsem sice četla dál, ale jen proto, že jsem doufala v opětovný návrat skvělých a logických emočních přestřelek. Marně. Nechci spojlerovat a tak to nebudu víc rozvádět. Poslední kapitola byla potom úplně marná. Kdyby autorka skočila rovnou na epilog, asi by ani nechyběla, proto dávám o hvězdu míň. Nicméně celkově jde o hezké odpočinkové počtení se spoustou emocí, erotiky. Líbí se mi i nápad. Postavy jsou fajn, žádná mi vysloveně nelezla krkem.

21.06.2020 4 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Podlý král je o dvě hvězy lepší než Krutý princ. Hltala jsem jedním dechem a musím říct, že přesně takový konec si po všech rozkazech Jude zasloužila. Nicméně už se těším, až se v dalších dílech ukáže, že Cardan to určitě nedělal, aby jí ublížil. ????

09.05.2020 5 z 5

Polibek Polibek Anna Todd

Stáhla jsem si ukázku na zkoušku a nemohla jsem přestat. Přestože děj i zápletka připomínají Fifty shades, nevadilo mi to. Naopak, protože pokud by z toho souboje měla jedna z knih vyjít jako vítězná, bylo by to After. Rozhodně doporučuji přečíst, ačkoliv poslední díl, mě maličko zklamal, ty první zaslouží 5 hvězd

10.10.2019 5 z 5

Nikdy, nikdy Nikdy, nikdy Colleen Hoover

Jsem spokojená. Chemie mezi hrdiny fungovala, pointa byla nápaditá. A pobavil mě konec. Nicméně jsem zvyklá číst fantasy a k téhle knize se prostě musí přistupovat jako k magickému realismu. Není to realita. Je to pohádka, ale krásná

28.05.2024 5 z 5

Má temná Vanessa Má temná Vanessa Kate Elizabeth Russell

Já upřímně nevím. Téma je to zajímavé, ale to zpracování mě moc nenadchlo. Některé věci se zbytečně opakovaly pořád a pořád. Místy se to trochu vleklo, stále jsem čekala nějaké to vyvrcholení, které nepřicházelo. Vanessa má trauma, které si odmítá přiznat, všichni, kteří tvrdí, že ji milují od ní dávají ruce pryč. Nechají se zahnat a odradit prvním neúspěchem a vždycky jí vlastně ještě navrch utvrdí v tom, jak bezcenná a marná ta holka je...Myslím, že pan profesor nebyl ten největší problém, který měla. Daleko horší byla absence kohokoli blízkého. Je škoda, že vedlejší postavy byly ploché a nedotažené. A vlastně ani u Vanessy si nejsem jistá tím, že ji znám. Jakoby autorka pořád klouzala po povrchu a když se konečně objeví možnost něčeho hlubšího, raději odvede pozornost šokujícím pyžamem s jahůdkama. Za sebe hodnotím jako lepší průměr, protože v tomto žánru a se vším hypem, který kolem knihy byl, jsem čekala víc.

03.05.2024 3 z 5

Loď plná nevěst Loď plná nevěst Jojo Moyes

Začátek mě vyloženě nebavil a nazlobil mě o to víc, že autorce posloužil především k tomu, aby se čtenářem mohla na konci knihy sehrát typicky klišoidní šarádu. Bez té by kniha byla o tu jednu hvězdu lepší, protože to ostatní bylo jako obvykle dokonale promyšlené, hluboké a báječné.

13.01.2024 3 z 5

Skandální titulky Skandální titulky L. J. Shen

Dobře se to četlo. Shen umí psát, ale bylo to takové nedostačující. Na můj vkus tam bylo možná zbytečně moc sexu, který navíc nepůsobil přirozeně. Ze všeho nejvíc mi to připomínalo 50 odstínů šedi v bleděmodré barvě. Už jsem od autorky četla lepší, nicméně svému účelu to posloužilo. Potřebovala jsem si vyčistit hlavu a u čtení zbytečně nepřemýšlet.

19.09.2023 3 z 5

Ztracená láska Ztracená láska Tess M. Puffrová

To je asi poprvé, kdy píšu k něčemu úplně první komentář :-) A teď už ke knize. Anna mě jako obvykle štvala, ale výrazně méně než dřív. Ovšem Mad, ten mě tentokrát vytáčel místy až k nepříčetnosti. Zvratů bylo v knize opravdu víc než dost a na rovinu říkám, že nálepka 18+ je zcela opodstatněná. Závěr to byl rozhodně famózní a jsem ráda, že mi kniha dorazila tak akorát, abych na ni měla čas, protože každé odložení mě stálo hodně přemlouvání. Mám v hlavě spoustu toho, co bych ještě chtěla napsat, ale nenapadá mě jak to napsat, aniž bych spojlerovala. Knihu a celou sérii rozhodně doporučuji.

20.11.2022 5 z 5

Miluj mě jakkoli Miluj mě jakkoli Jennifer Probst

Zpočátku mě to vůbec nebavilo a dokonce jsem uvažovala o tom, že knihu odložím. Obvykle dávám knize 100 stran, tady jsem vydržela o něco víc. Trvalo hrozně dlouho, než mezi postavami vznikla potřebná chemie, což bude tím, kolik jich tam je. Nenechte se totiž mýlit, autorka sice napsala love story o dvou lidech, která funguje i samostatně, ale naházela kolem tolik drobečků, které vedou k dalším postavám, kterým jistě věnuje zbytek série, že na ty hlavní postavy zbývá na začátku až zoufale málo času. Doufám, že s pokračovaním to bude lepší, mám totiž koupený ještě jeden díl.

03.09.2022 2 z 5

Ďáblovo zlato Ďáblovo zlato Vojtěch Záleský

(SPOILER) Jsem taky ženská a mně se to líbilo. V Čechách zase tolik knih s podobnou tématikou nevychází, nota bene od českých autorů a částečně z českého prostředí. Možná je moje hodnocení trochu ovlivněné i tím, že mám Svojšín doslova za humny, ale spíš ne. Ona to nebyla vlastně vysloveně gangsterka, ale spíš komorní příběh dvou bratrů, kteří k sobě ztratili cestu. Osobně jsem si mnohem víc oblíbila Tonyho, ve srovnání s Adamem se mi jeho jednání zdálo v rámci možností mnohem "čistší", o to víc mně mrzelo, jak příběh dopadl.

13.06.2022 5 z 5

Poslední slib Poslední slib Kathryn Hughes

Nebylo to špatné, ale místy se to nějak táhlo a musela jsem se do čtení nutit. Co je super, že to bylo zcela uvěřitelné. Co je horší, že mi žádná postava nepřirostla k srdci.

29.05.2022 4 z 5

Všechno, co dáme Všechno, co dáme Kerry Lonsdale

V tomhle příběhu bylo až moc náhod na to, aby byl uvěřitelný. On už první díl byl dost přitažený za vlasy a "smrděl" telenovelou, ale díky čtivosti jsem mu to odpustila. Dvojku jsem zhltla stejně tak, přestože i tam byly trochu díry, ale trojka snad za ten čas ani nestála. Autorka by možná udělala líp, kdyby Ianův osud přiřkla někomu úplně novému, protože neustálé zmíňky a vysvětlování toho, co se dělo, zbytečně brzdily tempo a tříštily pozornost čtenáře. Hodnocení tak 2,5 hvězdy

22.04.2022 3 z 5

Poupátka Poupátka Hana Lehečková

Ufff. Téma je jaké je. Nakonec mě asi nejvíc rozčilovala matka Františky. Vlastně víc než Mirek, protože kdyby ta matka dívce věnovala aspoň trochu pozornosti, nehledala by jí jinde. Nicméně styl a zpracování knihy se mi nelíbil. První hvězdu strhnu na formát. Proč to není kniha o běžné a mnohem praktičtější velikosti? A pak mi nesedl styl. Polovinu textu bych možná i seškrtala. Jenže to by toho pak asi moc nezbylo. A konec ... Konec je o tom, že žádný není, takže další hvězda dolů. Zbývají tedy dvě.

30.03.2022 2 z 5

Ďábel nosí černou Ďábel nosí černou L. J. Shen

Musím říct, že autorka se zlepšuje. Jediné co mi hrozně vadí jsou ty přeslazené americké konce, kdy hlavním postavám tleská polovina města a celé rodiny. Jako fakt bych chtěla, aby přede mnou můj syn někdy mluvil o tom, že ho jeho nastávající nezměkčuje všude...

04.03.2022 4 z 5

Rozmazlená princezna Rozmazlená princezna L. J. Shen

(SPOILER) Nemám asi problém s postavami. Daria byla vykreslená dobře, Penn taky, S Viou to bylo horší, ale ok, moc prostoru neměla. Nicméně mi přišlo, že příběh měl určité časové nelogičnosti. Občas jsem četla, něco se dělo a já byla zmatená, vůbec jsem se nechytala, jako by mi něco utíkalo. A ten konec? WTF. Proti šťastným koncům nic nemám, ale tohle bylo moooc. Nemluvě o tom, že se to za mě až moc natahovalo. Od autorky už jsem četla lepší

01.03.2022 3 z 5