AnnaDewitt AnnaDewitt komentáře u knih

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Naprostý klenot české literatury, který jsem přečetla již na střední škole v rámci povinné četby. Skvělé "psycho". Rozhodně doporučuji také skvělý film, ke kterému Fuks psal scénář.

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

Malý princ je krásná pohádka, ke které jsem se dastala až na prahu dospělosti, kdy bezstarostnost dětství byla nenávratně pryč. Téma knížky je v dnešní uspěchané době stále aktuální: co že je v životě skutečně důležité?

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Pomalý začátek, ale čte se dobře. Jakmile se knížka rozjede, je vynikající!

Kytice Kytice Karel Jaromír Erben

Krásná kniha, která stejně jako Máj trpí nálepkou "povinná četba". Rozhodně stojí za přečtení.

Máj Máj Karel Hynek Mácha

Slavná povinná četba. Krásná slavná povinná četba! Jestli vám alespoň nevadí číst poezii, je to knížka pro vás.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Knížku jsem přečetla za dva dny. Líbí se mi, že je tam velmi málo postav, ale až do konce nevíte, kdo je vlastně pachatel.

Šílené výčitky Šílené výčitky Liane Moriarty

Dobrá knížka, ale mohla být mnohem, mnohem kratší.

13.12.2018 4 z 5

Poslední výročí Poslední výročí Liane Moriarty

Musím říct, že se mi kniha líbila ze všech autorčiných děl, co jsem zatím přečetla (4), nejvíc. Příběhy postav jsou docela zajímavé.

Příběh kriminálního rady Příběh kriminálního rady Ladislav Fuks

Po spalovači mrtvol moje druhá kniha od Fukse. Dle mého názoru je naprosto skvělá. Přivedla mě k ní stejnojmenná televizní inscenace, která bohužel není tak skvělá jako tato kniha a hlavní dějový zvrat v ní dává mnohem menší smysl, než zde. Jedná se o méně náročnou "fuksovinu".

Myši Natálie Mooshabrové Myši Natálie Mooshabrové Ladislav Fuks

Uf, tak jsem to dočetla. Moje třetí od Fukse a jeho styl je velice znát. Některé prvky mi ale přišly trochu nadužívané. Kdyby byla knížka poloviční, dám plný počet. Rozhodně doporučuji si od Fukse přečíst nejdříve něco jiného, tohle je těžká kniha. Asi už si ji znova nepřečtu, ale jsem ráda, že jsem na toto pozoruhodné dílo narazila.

13.12.2018 4 z 5

Sedmilhářky Sedmilhářky Liane Moriarty

Mnohem víc se mi líbil seriál, s některými postavami jsem se v knize nedokázala sžít.

Dívka, která si hrála s ohněm Dívka, která si hrála s ohněm Stieg Larsson

Na rozdíl od prvního dílu, který byl zajímavou detektivkou, tady mi přišlo, že trochu došlo k posunu žánru a nebyla jsem už tak zvědavá na konec.

Do vody Do vody Paula Hawkins

Mně se knížka líbila, ale Dívka ve vlaku byla prostě lepší. Tady jsou některé zvraty takové divné, knížka se ale čte dobře.

Manželovo tajemství Manželovo tajemství Liane Moriarty

Není to špatné čtení, ale také nijak vynikající. Autorka má lepší knížky.