Ann98 Ann98 komentáře u knih

Pomsta Pomsta Zuzana Francková

Už ze začátku na mě Simona působila divným dojmem. Byla to pěkná pomstychtivá potvora. Ani za nic se mi nelíbilo její chování. Údajně je příběh napsán na základě skutečného případu. To je jediné, co knížku dělá zajímavou. Je to přesně ten typ knížky, co neurazí ani nenadchne a nemám potřebu ji číst znovu.

01.12.2017 5 z 5

Vítězství nadosah Vítězství nadosah Zuzana Francková

Kniha mě zaujala. Byla fajn a určitě ji doporučuji k přečtení. Četla jsem lepší knížky na podobné téma, ale i zde můžou dívky pochopit, jak málo stačí, aby nás touha po štíhlosti vehnala do osidel zákeřné bulimie a anorexie. Jen stěží se dá vyskočit z rozjetého vlaku.

01.12.2017 5 z 5

Zlatá klec Zlatá klec Zuzana Francková

Hezké čtení. Krátký dívčí román o poměrně složitém životním období mladé ženy, která se po zklamání ze svého prvního vážného milostného vztahu z upřímné a nezištné lásky provdala za mnohem staršího bohatého muže. Lucie postupně zjišťuje, že život s tímto mužem neodpovídá jejím původním představám a počáteční okouzlení se vytrácí. Chtělo by to pokračování, tentokrát jen o Lucii a Davidovi.

30.11.2017 5 z 5

Ferda - z deníčku štěnětě Ferda - z deníčku štěnětě Zuzana Francková

Povedené. Humorná knížka plná veselých příhod, které provádí každé malé štěně. Přečteno za jediný večer.

30.11.2017 4 z 5

Letím ke hvězdám Letím ke hvězdám Zuzana Francková

Celkem dobrá knížka. Příběh vypráví o tom, jak se z obyčejné dívky Ireny (poté, co vyhraje pěveckou soutěž) stane slavná zpěvačka, a co to všechno obnáší. Ten konec mi přišel akorát neskutečný, Irena je bez peněz, vrátí se k rodičům, se kterými se usmíří. Až moc idylicky to končí. Ale jinak fajn čtení na dlouhé večery.

30.11.2017 5 z 5

Odvrácená tvář lásky Odvrácená tvář lásky Zuzana Francková

Celkem zajímavá knížka. Kniha nevypráví jenom příběh Simony, vypráví příběh její matky, která má vážnou nemoc, příběh otce, který opustil svou rodinu, příběh Davida, který udělal obrovskou chybu a přišel tak o Simonu. Za chyby se hold platí.

29.11.2017 5 z 5

Život jako pohádka Život jako pohádka Zuzana Francková

Moc pěkná knížka. Přečteno jedním dechem, poslední část příběhu Vendulky Záveské určitě nezklamala. S Vendulkou jsem soucítila, konečně v životě našla svoje štěstí a jistotu a zase ji nakonec nebylo přáno. Stalo se to nejhorší, co ji mohlo potkat. Rozhodně doporučuji přečíst všechny čtyři díly.

29.11.2017 2 z 5

Život naruby Život naruby Zuzana Francková

Doporučuji, opravdu stojí za přečtení. Vím, že chtěla kvůli své malé dcerce udržet úplnou rodinu, ale odpustit nevěru Honzovi určitě neměla. Nevěřila jsem, že začne "sekat" latinu. A měla jsem pravdu, Vendulka se zase ocitla tam, kde byla. Robert byl pravým opakem jejího manžela, doufala jsem, že tento vztah jí konečně vynahradí dosavadní smůlu.

29.11.2017 3 z 5

Recept na štěstí Recept na štěstí Zuzana Francková

Fajn oddychovka. Hlavní hrdinka už je v takovém věku, kdy touží po rodinném životě, ale udělá obrovskou chybu, když otěhotní a provdá se za svou první lásku. Honza nebyl ten pravý, který by ji měl rád a byl by ji oporou a hlavou rodiny. Myslím, že Vendulka si také uvědomila, že udělala obrovskou chybu a snažila se to všechno zase napravit. Ani tentokrát se s ní život nemazlil.

29.11.2017 4 z 5

Střípky štěstí Střípky štěstí Zuzana Francková

Zajímavý příběh. I když je dětství obvykle považováno za nejkrásnější a nejbezstarostnější dobu v lidském životě, pro Vendulku to neplatí. Bylo mi jí líto, na všechno byla sama, rodiče "neměla", musela se s nepřízní osudu poprat sama. Umístění v dětském domově pro ni bylo určitě vysvobozením.

29.11.2017 5 z 5

Ivana Ivana Zuzana Francková

Moje nejoblíbenější kniha od této autorky. Je to první kniha, kde jsem se setkala s problémem šikany. Jedná se o velmi aktuální téma dnešní doby, ať se dnes podíváme kamkoliv, všude se s tímto problémem setkáme. Kniha se opravdu povedla! Určitě stojí za přečtení.

16.11.2017 5 z 5

Právo na štěstí Právo na štěstí Zuzana Francková

Stoprocentně lepší než předchozí díl. Patří mezi mé top knížky od této autorky. Myslím, že tento psychologicky laděný příběh upoutá nejenom mladé čtenářky, ale možná i jejich maminky. Marcela dokázala po první nešťastné lásce vybudovat nový život v manželství s jiným partnerem. Proto nechápu, proč se na konci znovu vrátila k Vaškovi? Být na jejím místě, snažím se zapomenout na oba dva.

16.11.2017 4 z 5

Právo na lásku Právo na lásku Zuzana Francková

Je to takový slabší nadprůměr. Výběr tématu nic moc. Hlavní hrdinka Marcela možná nebyla dokonalá, ale vše ji vycházelo (prosadila si školu, potkala fajn kluka, začla pracovat na své postavě, ..). V životě to takto nefunguje. Nějak jsem se nedokázala do její role vžít. To zauzlení na konci mě celkem překvapilo, nečekala jsem, že by byl Vašek něčeho takového schopen a rozhodně to od něj byl podraz. Nemyslím si, že zrovna tato knížka měla mít pokračování, jsou tu jiní adepti, kteří by to potřebovali víc.

16.11.2017 5 z 5

Říkají mi Betty Říkají mi Betty Zuzana Francková

Bylo zajímavé vidět svět psíma očima. Tak zvláštně to knížku oživilo. Knížka je určitě pro milovníky psů, styl psaní je čtivý a jednoduchý, je zde plno úsměvných scének. Podle mě se jedná o jednu z nejlepších knížek o kníračce Betty.

15.11.2017 4 z 5

Trampoty s láskou Trampoty s láskou Zuzana Francková

Ano, bylo to fajn čtení, kniha byla poměrně čtivá. Je to přesně ten typ knížky, kterou si přečtu jednou. Nebylo v ní nic, co by mě natolik zaujalo, abych po ní sáhla znovu. Ale jinak hodnotím knihu kladně.

Bibi, milovnice zvířat Bibi, milovnice zvířat Zuzana Francková

Hodně slabý průměr. Pro mladé dívky, které mají rády zvířata je to asi fajn čtení. Ale znám spoustu lepších knih na podobné téma.

15.11.2017 3 z 5

Dvě na jednoho Dvě na jednoho Zuzana Francková

Nic zvláštního, takový průměr dá se říct. I téma je takové "nic moc". Dvě holky (v tomto případě dokonce nevlastní sestry) se spolu "přetahují" o jednoho kluka. Stává se to dnes a denně, že si kamarádky navzájem přeberou kluka. Ale bylo fajn si to přečíst.

Hraběnka Hraběnka Zuzana Francková

Velmi dobře popsaný život té doby. Hlavní hrdinka Anna byla opravdu silná osobnost, která i přes svůj zlý osud dokázala být milá a spravedlivá. Historie se bohužel neustále opakuje, proto je dobré ji znát. Jedna z těch povedenějších knih od autorky.

Monika Monika Zuzana Francková

Tento román patří k mým oblíbeným. Do hlavní hrdinky Moniky se mi povedlo vžít (ani nevím proč, s takovou situací jako ona jsem se nikdy nesetkala), cítila jsem se, jako bych příběh prožívala zároveň s ní. Dan byl nenapravitelný, žádný feťák (navíc drogový dealer) se nikdy nevzdá své dávky drog. Monika musela sama pochopit, že to s ním nemá cenu, i když kdo ví, zda by pochopila, kdyby to za ni nevyřešil sám Dan ..

Sen o lásce Sen o lásce Zuzana Francková

Příběh se mi líbil. Jolana byla uvnitř silná holka. Postavit se doslova ze dne na den na vlastní nohy by nikdo nedokázal. Ostatně nic jiného jí stejně nezbývalo. Dodělat si maturitu s dítětem na krku asi taky není úplná hračka. Lidi jako Richard by vůbec neměli existovat! Olin sice ze začátku taky nebyl žádná výhra, ale rozhodně byl tisíckrát lepší než Richard!