Právo na lásku

Právo na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41352/mid_pravo-na-lasku-fo7-41352.jpg 4 26 9

Marcela série

Dívčí román, v němž se hrdinka potýká s problémy nejen v rodině a ve škole, ale také se svojí postavou. Patnáctiletá Martina chce být prodavačkou. To se však příliš nezamlouvá jejímu otci, který si přeje, aby mu pomáhala s hospodářstvím. Martina se na učiliště přece jen dostane, její starosti tím však nekončí. Martinina postava totiž není ani zdaleka dokonalá. Dívka si připadá ošklivá, tlustá a hloupá. Přesto má pocit, že i ona by si zasloužila, aby ji měl někdo rád. A pak se náhle objeví kluk, který ji přemluví, aby se začala věnovat kulturistice.... celý text

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Opravdu zajímavý příběh. Poněkud netypická hlavní hrdinka prožívá svůj život. Nejdřív nemá nic, pak všechno a nakonec zase nic.

ZNellyZ
01.08.2023 1 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem si říkala, že budu číst o dívce, která se z ošklivého káčátka promění v sebevědomou labuť, která si uvědomí, že vzhled není vše. S tématem přijetí vlastního těla se v knize vůbec nepracovalo a v podstatě se vše točilo okolo rychlolinky Marcely a Vaška.

Přemýšlela jsem tedy, co má kniha čtenářům přinést. A pak ke konci přišla slavná nevěra a nechtěné těhotenství, kdy všichni okolo Vaška svatořečili a pouze 1 její kamarádka opravdu řekla, co jsme si všichni mysleli. Co tedy chce autorka předat dívkám? Že nevěra pod vlivem alkoholu je v pořádku? Že pokud mě kluk podvede, udělá si dítě a pak se chce o svůj úlet postarat, tak je to vlastně hrdina a měla bych nad tím mávnout rukou?

Rozhodnutí Marcely tleskám, aspoň v něčem byla kniha fajn.

Autorka si za mě vybrala dvě témata a ani jedno nedotáhla do konce. Samotný konec byl splácaný horkou jehlou a posledních několik stran jsem měla chuť mlátit hlavou do zdi.

Celá kniha byla buď černá nebo bílá (růžová) a nic mezi tím. Byl by fajn trochu realistický pohled na svět.

Amneris
23.12.2022 5 z 5

Knihy od paní Francové mě moc baví, vždycky dokáže najít zajímavé téma, které čtenáře vtáhne do děje.

Zlatinka.Emilly
26.07.2022 5 z 5

(SPOILER) Příběh se mi moc líbil, jen ten konec, ten tedy ne. Jak se dá několikaletá láska, v čase před svatbou, v okamžiku zaměnit za vztah, který vlastně ani neexistoval? Rada: nepijte do němoty, může vám to zcela obrátit život naruby.

Ann98
16.11.2017 5 z 5

Je to takový slabší nadprůměr. Výběr tématu nic moc. Hlavní hrdinka Marcela možná nebyla dokonalá, ale vše ji vycházelo (prosadila si školu, potkala fajn kluka, začla pracovat na své postavě, ..). V životě to takto nefunguje. Nějak jsem se nedokázala do její role vžít. To zauzlení na konci mě celkem překvapilo, nečekala jsem, že by byl Vašek něčeho takového schopen a rozhodně to od něj byl podraz. Nemyslím si, že zrovna tato knížka měla mít pokračování, jsou tu jiní adepti, kteří by to potřebovali víc.

MíšaK.
27.04.2015 3 z 5

Kniha se mi docela líbila a příběh Marceliny kamarádky byl stejný jako v knize "Příští láska bude šťastnější". Děj mě na konci docela překvapil.

klmas
23.02.2014

tato knížka má ještě moc hezké pokračování a to je knížka právo na štěstí, pokud si je přečtete spolu určitě se vám to bude zdát krásné.

sabanka
08.09.2012 4 z 5

kniha v moc hezkém podání až jsem se vžila do její role SPOILER ale konec špatný .

KatChiss
04.04.2012 2 z 5

Tato kniha se mi moc nelíbila. Byla velmi pěkně napsaná i obsah knihy byl hezký, ale nelíbil se mi děj. Kniha skončila špatně.

Zuzana Francková
česká, 1951
2009  81%Osudová láska
2006  79%Zlatá klec
2007  78%Příliš brzy dospělá
2001  77%Vrať se, Cilko!
2003  86%Hraběnka

Kniha Právo na lásku je v