Monika

Monika https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41353/monika-41353.jpg 3 23 5

Příběh sedmnáctileté Moniky, která se musí vyrovnávat se svou složitou první láskou. Monika žije pouze se svým otcem, protože maminka jí umřela, když jí bylo třináct let. Tatínek je lékařem v nemocnici a i ona se chce stát lékařkou, a proto pilně studuje. Do jejich celkem spokojeného života však vstoupí nová žena a Monika se s tímto faktem nemůže smířit. Odchází proto z domova bydlet k babičce. Na jedné diskotéce se na první pohled zamiluje do příjemně a trochu tajemně vypadajícího mladíka. Monika však netuší, že jí tato první láska poznamená na celý život. Její vyvolený Dan je narkoman a drogový dealer zároveň.... celý text

Emik87
19.02.2024 3 z 5

Tenhle příběh s drogami je od Franckové nejslabší. Přišel mi hodně krkolomný a málo uvěřitelný.

Ann98
15.11.2017 5 z 5

Tento román patří k mým oblíbeným. Do hlavní hrdinky Moniky se mi povedlo vžít (ani nevím proč, s takovou situací jako ona jsem se nikdy nesetkala), cítila jsem se, jako bych příběh prožívala zároveň s ní. Dan byl nenapravitelný, žádný feťák (navíc drogový dealer) se nikdy nevzdá své dávky drog. Monika musela sama pochopit, že to s ním nemá cenu, i když kdo ví, zda by pochopila, kdyby to za ni nevyřešil sám Dan ..

1v8na
10.09.2014 5 z 5

Příběh byl velmi poučný, ovšem zároveň odstrašující. Láska je sice silná, ale droga je silnější a to vždy. Pro drogu je člověk schopen i krást a okrást i svou rodinu i svou lásku. A Monika právě s feťákem chodila.

Vendulik
25.09.2013 2 z 5

Dobré čtení. Přečetla jsem ji jedním dechem. Chtěla jsem vědět jak dopadne.

herotabe53
30.06.2013 4 z 5

Mně ten Dan neseděl od začátku. V té knížce je vidět, jak tvrdý je život s narkomanem. Knížku jsem docela zhltala. A po přečtení jsem si uvědomila, že..musím být ráda za to, co mám:)

Zuzana Francková
česká, 1951