Střípky štěstí

Střípky štěstí

Dětství je obvykle považováno za nejkrásnější dobu v lidském životě. Že to neplatí vždycky, o tom by mohla vyprávět Vendulka Záveská, hrdinka tohoto příběhu. Co je tak radostného na tom, když tatínek pije a maminka, ta vlastně ani oslovení maminka nezaslouží. Vendulka se tedy musí starat nejenom sama o sebe, ale ještě navíc i o malou sestru. Není divu, že umístění v dětském domově považuje za vysvobození. Přesto ale neztrácí chuť do života a s nepřízní osudu se dovede poprat. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/30_/30674/stripky-stesti-30674.jpg 416

Vendulka (1.)

Pro děti a mládež, Dívčí romány
Vydáno:, Petra (ČR)

Martinaa24

Tohle byla moje první knížka od této spisovatelky a opravdu mě nadchl příběh ze života. Těšila jsem se na pokračování dalšího příběhu o Vendulce a jejím těžkým osudu, který se s ní rozhodně nemazlil. Doporučuji nejen tuto knihu, ale i další povídky od této paní spisovatelky.

Ann98
29.11.2017

Zajímavý příběh. I když je dětství obvykle považováno za nejkrásnější a nejbezstarostnější dobu v lidském životě, pro Vendulku to neplatí. Bylo mi jí líto, na všechno byla sama, rodiče "neměla", musela se s nepřízní osudu poprat sama. Umístění v dětském domově pro ni bylo určitě vysvobozením.

knížky-64
29.08.2017

Krásný příběh, který jsem našla v knihovně! Příběh o tom jaký život prožívají dvě holčičky,které si musí poradit samy. Rozplakal mě ten konec, to mohla vyřešit jinak,ale alespoň je to dojemné. :-) Doporučuji

dark.ma93
06.08.2012

Zajímavý a pěkný životní příběh!