Právo na lásku přehled

Právo na lásku https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41352/mid_pravo-na-lasku-fo7-41352.jpg 4 26 26

Marcela série

Dívčí román, v němž se hrdinka potýká s problémy nejen v rodině a ve škole, ale také se svojí postavou. Patnáctiletá Martina chce být prodavačkou. To se však příliš nezamlouvá jejímu otci, který si přeje, aby mu pomáhala s hospodářstvím. Martina se na učiliště přece jen dostane, její starosti tím však nekončí. Martinina postava totiž není ani zdaleka dokonalá. Dívka si připadá ošklivá, tlustá a hloupá. Přesto má pocit, že i ona by si zasloužila, aby ji měl někdo rád. A pak se náhle objeví kluk, který ji přemluví, aby se začala věnovat kulturistice.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Právo na lásku. Přihlašte se a napište ho.

Emik87
18.02.2024 4 z 5

Opravdu zajímavý příběh. Poněkud netypická hlavní hrdinka prožívá svůj život. Nejdřív nemá nic, pak všechno a nakonec zase nic.

ZNellyZ
01.08.2023 1 z 5

(SPOILER) Ze začátku jsem si říkala, že budu číst o dívce, která se z ošklivého káčátka promění v sebevědomou labuť, která si uvědomí, že vzhled není vše. S tématem přijetí vlastního těla se v knize vůbec nepracovalo a v podstatě se vše točilo okolo rychlolinky Marcely a Vaška.

Přemýšlela jsem tedy, co má kniha čtenářům přinést. A pak ke konci přišla slavná nevěra a nechtěné těhotenství, kdy všichni okolo Vaška svatořečili a pouze 1 její kamarádka opravdu řekla, co jsme si všichni mysleli. Co tedy chce autorka předat dívkám? Že nevěra pod vlivem alkoholu je v pořádku? Že pokud mě kluk podvede, udělá si dítě a pak se chce o svůj úlet postarat, tak je to vlastně hrdina a měla bych nad tím mávnout rukou?

Rozhodnutí Marcely tleskám, aspoň v něčem byla kniha fajn.

Autorka si za mě vybrala dvě témata a ani jedno nedotáhla do konce. Samotný konec byl splácaný horkou jehlou a posledních několik stran jsem měla chuť mlátit hlavou do zdi.

Celá kniha byla buď černá nebo bílá (růžová) a nic mezi tím. Byl by fajn trochu realistický pohled na svět.

Amneris
23.12.2022 5 z 5

Knihy od paní Francové mě moc baví, vždycky dokáže najít zajímavé téma, které čtenáře vtáhne do děje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Právo na lásku v seznamech

Zuzana Francková
česká, 1951