Ankavi Ankavi komentáře u knih

Biomanžel Biomanžel Michal Viewegh

Ač jsem se snažila a knihu dočetla až do konce, nemohu hodnotit jinak. Plytké, rádoby vtipné, opakující se situace, většinu z nich zřejmě autor prožil. Rozumím tomu, že je zřejmě v obtížné situaci zdravotní, osobní a možná i ekonomické, ale knihy tohoto ražení by podle mě vznikat neměly - a to ani ve formě jakési podivné psychohygieny. Pro mě bohužel propadák.

28.11.2015 1 z 5

Manželská smlouva Manželská smlouva Jennifer Probst

Ale tak jako oddechovka - proč ne? Námět jednoduchý, příběh nekomplikovaný, děj romantický a závěr...? Smála jsem se :-) A jako romantická jednohubka na volný večer tato kniha nezklame. Je to taková pohádka, bude se vám po ní dobře usínat.

04.06.2014 4 z 5

Levhart Levhart Jo Nesbø

Perfektní - HH opět nezklamal. I když jde tentokrát o opravdu tlustou bichli, čtenář je od prvních stránek snadno zatáhnout do děje, který ho jentak nepustí. Levharta vnímám jako ještě lepší kus než byl Sněhulák a předchozí díly této série. Napětí do poslední strany, opět překvapivý závěr. Už se těším na Přízrak :-) a doufám, že série bude gradovat, takže bude ještě lepší a ještě napínavější!

25.02.2014 5 z 5

Lži, dokud můžeš Lži, dokud můžeš Mary Kubica

Nebylo to špatné, ale šokující rozuzlení se tedy nekonalo. V podstatě k němu celý příběh směřoval, takže žádné velké překvapení. Kdyby kniha byla o polovinu tenčí, možná by jí to prospělo, gradace nulová a jako celek - stěží průměr...

12.07.2019 3 z 5

Dokonalá Dokonalá Gilly Macmillan

Moje první kniha od této autorky - a rozhodně mě nezklamala. Příběh se zprvu zdá jednoduchý, ale postupně se v rámci rodiny zvané "druhá šance" rozvíjí neskutečné "psycho". od kterého člověku dělá problém se odtrhnout... A pak začnete tušit. Na rozdíl od jiných čtenářů hodnotím velmi pozitivně skutečnost, že každou kapitolu vypráví jiná postava příběhu, to dělá knihu zajímavou. Jednu hvězdičku ubírám za to, že nepřišlo žádné extra překvapení, které jsem tak trochu čekala a které by psychotrhriller tohoto kalibru mělo podle mého názoru korunovat. To se nestalo, nicméně i tak hodnotím knihu jako napínavou až strhující, určitě stojí za přečtení.

08.01.2018 4 z 5

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Tak ať vezmu knihu z kteréhokoli konce, jedno mohu konstatovat zodpovědně: nelíbila se mi. Snůška negativních emocí, které jsou uspořádány do zdánlivě normálních (?) osudů hlavních protagonistů - to má být reflexe současné společnosti? Naprosto povrchní zpracování slibného námětu, soucit nevzbudí ani tragédie prolínající se příběhem. Nevím, kde kniha bere takový úspěch, ale u mě téměř propadák.

26.10.2017 2 z 5

Miluj svůj život Miluj svůj život Louise L. Hay

Až po velmi pomalém a důkladném pročtení jsem pochopila, proč je tato kniha bestsellerem. Nejde jen o motivační podtext, ale i o řadu dalších zajímavých souvislostí, které si člověk v rychloběhu životem moc neuvědomuje. Co vysíláš, to se ti vrací - jak jednoduché, ale přitom pravdivé a hluboké. Někdo to jistě nazve nevědeckým pojednáním, ale moudrý se jen usmívá.

07.11.2015 5 z 5

Poprvé Poprvé Joy Fielding

Tak tato kniha mé oblíbené autorky mě doslova vzala za srdce. Velice citlivě podaný příběh jedné ženy, které život přinesl velmi těžké chvíle... Naprosto strhujícím způsobem popsané pocity všech zúčastněných postav, chvílemi mi tekly slzy. Ač je kniha hodně smutná, přesto v ní zaznívá naděje - aspoň pro některé... Bravo, tato kniha se povedla.

20.07.2014 5 z 5

PS: Miluju tě PS: Miluju tě Cecelia Ahern

Jeden z těch krásných, smutně romantických příběhů, které se vám vryjí do srdce. Mile mě potěšilo, že průběh a vrchol příběhu není takový, jaký se od poloviny knihy doslova nabízí, čtenář má možnost s hlavní hrdinkou doslova prožít její tápání, citové zmatky a postupné pomalé vyrovnávání se se situací, do které byla vržena. Při čtení knihy jsem se doslova těšila na každý další dopis a doufala jsem, že Gerry své milované dovolí začít žít - a stalo se. Kniha mě moc potěšila a opět mi připomněla, že člověk má žít přítomností - a ne se hrabat v minulosti, nebo řešit budoucnost. Ráda dávám vysoké hodnocení.

07.06.2014 5 z 5

Projekt manželka Projekt manželka Graeme Simsion

Naprosto úžasná kniha, kterou jsem zhltla jedním dechem. Výstřední profesor genetiky, který rozjede svuj projekt, naváže na něj projekt další (více vyzrazovat nebudu) a přitom v sobě odhalí netušené city, emoce a schopnost hluboké empatie. Don si vás zkrátka získá. Kniha je nabita inteligentním humorem, má spád a nechybí ani romantika. Nádherný svěží příběh, ke kterému se jistě někdy vrátím. Ráda knihu doporučuji!

20.04.2014 5 z 5

Poslední dopis od tvé lásky Poslední dopis od tvé lásky Jojo Moyes

Mimořádně silný příběh, plný emocí. Zpočátku mě rušily různé dějové linie, nicméně relativně brzo jsem se zorientovala a prolínající se příběhy mně již nevadily. Velmi snadno jsem se dokázala vcítit do hlavních postav, chápala jejich myšlenkové i emoční pohnutky, prožívala s nimi jejich chvíle štětí i smutku, očekávání i zoufalství. V příběhu jsou ale skryty i další motivy k zamyšlení, například otázky etiky novinářského povolání, morální odpovědnosti za zaměstnance, u nichž došlo k poškození zdraví nebo o generačních rozdílech. A to se mně také moc líbilo, nejedná se pouze o milostný příběh (i když kniha je především o lásce) - takže proto ráda knihu hodnotím pěti hvězdičkami.

17.03.2014 5 z 5

Bestiář Bestiář Barbara Nesvadbová

Velmi doufám, že Karla není prototypem ženy dnešní doby. Bohužel - kniha není ani vtipná, ani ze života (doufejme), ani poučná, ani povznášející či zábavná. Tato kniha je prostě "Nic" - kdo ji dokázal přečíst, tento dvojsmysl pochopí, kdo ne - ať si s tím nedělá hlavu. Film je prý lepší, což se stává opravdu málokdy - a já jen dodávám: měl by...

05.02.2019 odpad!

Jestli mi uvěříš Jestli mi uvěříš Katarína Gillerová

Moc hezká kniha pro ženy, řekla bych průměrná, taková další Keleová - Vasilková, mohu li přirovnat... Vadily mně jen určité skoky v ději, se kterými se setká čtenář v druhé části knihy - jakoby si autorka uvědomila, že kniha nesmí mít moc stran. Chvíli děj setrvává "na místě" a pak je najednou v jednom odstavci popsán zásadní zvrat. Tak to mně nesedělo. Jinak trochu naivní, ale čtivé.

01.09.2018 4 z 5

Tvrdohlavá Marie Tvrdohlavá Marie Antonín Zhoř

Knihu jsem přečetla jako dítě a nyní se k ní ráda vrátila. Příběh, který si zaslouží pozornost - ta vytrvalost, píle a příkladná cílevědomost - přitom však lidskost a skromnost.

31.05.2018 5 z 5

Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Lykke - Tajemství nejšťastnějších lidí na světě Meik Wiking

Pro mě jedna z knih, které donutí zamyslet se. Co je štěstí? Nad tím se zamýšlel už nejeden klasik. Nesouhlasím s názory, že v našich českých podmínkách leccos "nejde" uskutečnit, obsah knihy se rychle "vypaří z hlavy", nebo že Dánové jsou prostě jiní - a to vše jsem už opravdu o této knize slyšela. Nemyslím si to. Autor chtěl podle mě donutit čtenáře zamyslet se nad tím, že v konzumu a materiálních statcích se to opravdové štěstí najde stěží. Připouští, že peníze jsou důležité, ale nejsou rozhodně zárukou. Doporučuje řadu aktivit, které vesměs nestojí nic - procházky, drobné laskavosti, pokud investice - pak spíše do zážitků, než do věcí, jednoduché triky, jak navazovat a utužovat vztahy v rodině, komunitě, nebo i s cizími lidmi. A co mě potěšilo úplně nejvíc, na několika místech doporučuje čtení knih. Proto dávám ne čtyři, ale rovnou pět hvězdiček.

13.05.2018 5 z 5

Lži Lži T. M. Logan

Tak tohle byla jízda! Tolik lží na tak malém prostoru? Ještě nyní po přečtení se zdráhám uvěřit, že se všechno takto vyvrbilo. Jestli mě někdy nějaký příběh dokonale překvapil, až zaskočil - pak to byl tento. Opravdu doporučuji, super na odreagování, zapomenete na všechny své starosti. A co se týče vašich pocitů ze sociálních sítí, už navždy se na ně budete dívat trochu jinak, než před přečtením této knihy, to vám garantuji!

19.01.2018 5 z 5

Zkouška Zkouška Joelle Charbonneau

Já jsem tedy zklamaná určitě nebyla. Ano, obdobné téma se možná objevuje i v jiných knihách, ale Univerzita výjimečných má svá specifika a pro cílovou skupinu je čtivá a napínavá. Koneckonců ani mně - a to už jsem o dost starší než náctiletí - se mnohdy nechtělo od knihy odejít. Inteligentní testování, ze kterého jde hrůza, několik překvapení a možná trochu předvídatelný závěr, který ovšem otevírá děj pro příští díly série.

06.04.2017 4 z 5

Dcera Dcera Kiera Cass

Eadlyn je svá a proto je kniha nabita o něco jinou energií, než ty předchozí. A to je jedině dobře, příběhu to jen prospělo. Svérázný průběh selekce proto čtenář sleduje se zájmem, protože mnoho podobností s předchozími díly vskutku nenajdeme. I když nejsem cílovou skupinou, kniha mě potěšila, umožnila mi se zasnít a vrátit do časů princezen. Otevřený závěr zvýšil napětí - těšíme se na další pokračování.

09.03.2017 4 z 5

Bylo to ... neopakovatelné. Kdo zhltnul 1. - 7. díl a trochu se bál, jaká bude forma divadelního scénáře, tak nebude zklamán. Byla jsem překvapena promyšleným prolínáním časových linií, osobně mě velmi potěšily vsuvky z minulých dílů - bylo to jako vracet se do starých známých časů a míst. Ač by se mohlo zdát, že četba divadelního scénáře může být lehce nezáživná, opak je pravdou. Povedlo se děj vygradovat nejen pomocí dialogů, ale nechybí ani pohnutky, pocity, emoce. Taktéž lehká nadsázka, humor a vlastnosti nám starých známých hlavních protagonistů neztratily na lesku, jen se časem možná malinko obrousily hrany. Čtenáře doprovázejí i nijak nerušící scénické poznámky. Zkrátka toto speciální vydání se povedlo.

31.10.2016 5 z 5

Dobře mi tak Dobře mi tak Radka Třeštíková

Domnívám se, že autorka musí žít na jiné planetě nebo aspoň odtud čerpat inspiraci. Pokud je přirovnávána k Vieweghovi, jehož počáteční tvorbu mám vcelku ráda, pak tomu nerozumím. Když dva dělají totéž, zkrátka to není totéž. Viewegh je aspoň místy vtipný. Toto je podivný příběh naplněný cynismem, absolutním nedostatkem citu pro cokoli krásné, kulturní či kutivované (podotýkám, že protagonisté mají být umělci, u nichž bych to aspoň náznakem tedy předpokládala) a co se týče mezilidských vztahů - raději nebudu zabředávat. Vlastně jsem ráda, že žiju v jiném světě, než jaký je zde popisován. Knihu jsem dočetla jen s přemáháním. Její závěr byl sice překvapivý, ale můj dojem nenapravil.

05.09.2016 2 z 5