ankaras ankaras komentáře u knih

Kořist Kořist Darcy Coates

U Darcy nikdy nevíte, co vezmete do ruky. Zda to bude dobré nebo špatné, ale vždycky to má něco, co vás dostane. Nemá to úplně "hloubku", ale dokáže vždy v člověku probudit strach a napětí. I když se tentokrát nejednalo o nadpřirozeno, zase "to" tam bylo. A dokonce zvládla (pro mě) prvně i zakončení.

11.03.2021 5 z 5

Farma zvířat Farma zvířat George Orwell (p)

Podle mě je toto téma stále aktuální a od vydání se nic nezměnilo, lidé stále "nevidí".

09.03.2021 5 z 5

Ze života knihomolky Ze života knihomolky Debbie Tung (p)

Sáhla jsem po této ilustrované knize kvůli čtenářské výzvě a za 15 minut bylo přečteno. Je super, je vtipná a je pravdivá.

03.03.2021 5 z 5

Zbytečná oběť Zbytečná oběť D. M. Pulley

Od roku 2017 (první knížky autorky) jsem se těšila, až vyde něco dalšího. Dočkala jsem se a bylo to tak dobré, jak jsem doufala.

28.02.2021 5 z 5

Jak přežít svého muže Jak přežít svého muže Jana Bernášková

Kniha mě hrozně pobavila a také přesvědčila v tom, že je to "všude stejné". :)

20.01.2021 5 z 5

Napsáno krví Napsáno krví Chris Carter

Kniha super, ale jako čtenáře Cartera mi tam už něco chybělo. Navíc se námět i schéma vraždění docela opakuje.

30.12.2020 5 z 5

Jeden z nás Jeden z nás Shari Lapena

Tomu se říká, ze má kniha spád.

30.09.2020 5 z 5

Pozvaní Pozvaní Jennifer McMahon

Neurazí, ale pokud se chcete u čtení duchařiny bát, tak tady se bát nebudete.

08.09.2020 4 z 5

Osudný slib Osudný slib Angela Marsons

Tentokrát jsem více vnímala osudy a vztahy kolegů než zápletku, ta to tam jen doplňovala.

14.07.2020 5 z 5

Úzkosti a jejich lidé Úzkosti a jejich lidé Fredrik Backman

Konečně pořádný literární chaos.

23.06.2020 5 z 5

Nikdo není doma Nikdo není doma Tim Weaver

Parádní kniha, super rozjezd, díky kterému se vám nechce knihu vůbec odložit. I přesto si myslím, že na to, jaký měla na začátku potenciál se z toho dalo udělat něco "víc".

23.05.2020 5 z 5

Inspekce Inspekce Josh Malerman

Hodnotím z pozice čtenáře jiného žánru. Knihu jsem neodložila, dokonce mě zaujala, do děje jsem se vžila a konec byl i napínavý. Ovšem za závěrečnou scénou si opravdu dvanáctileté představit nedokážu. Na to, že nevěděli a neuměli nic, co by se jim neukázalo, byli nějak moc vykutálení a akční.

27.04.2020 4 z 5

Přízraky domu Carrowů Přízraky domu Carrowů Darcy Coates

Přála jsem si, aby byla tato 3. kniha strašidelná alespoň jako 1. a povedlo se! Konečně zase jednou pořádná duchařina, od které se neodtrhnete dokud jí nedočtete. Akorát ten konec bych tedy nechala opepřený, na těch by měla autorka zapracovat.

16.04.2020 5 z 5

Ženy bez slitování Ženy bez slitování Camilla Läckberg

Perfektní mini dílko. Doporučuji k přečtení mužům :)

08.03.2020 5 z 5

Na okraji propasti Na okraji propasti Bernard Minier

Kdo bude čekat "klasiku", nedočká se a může být zklamaný. Autor se pokusil o odklonění k závažnému tématu dnešní doby a pro mě to byl povedený kousek.

04.03.2020 5 z 5

Životní terno Životní terno Fredrik Backman

Čekala jsem od této slabé knížečky zklamání, které proběhlo u vícero čtenářů, ale nedostavilo se. Sice je to krátké, není to tak výborné jako předchozí knihy, ale je to "Backman".

07.12.2019 5 z 5

Sousedky Sousedky Cass Green (p)

Knihu jsem dočetla jen proto, že jsem ji vyhrála, jinak nuda a šeď.

05.12.2019 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Škoda, ač byla první kniha "bláznivá", člověk se u ní opravdu trochu bál. V tomto díle se o ničem takovém už mluvit nedá.

30.08.2019 3 z 5

Moudrost starých psů Moudrost starých psů Elli H. Radinger

Krásná a naprosto pravdivá knížka. Během čtení jsem pořád odbíhala mazlit tu moji 11-letou seniorku, životní parťačku...

29.07.2019 5 z 5

Co se ví, to zde najdete. Zjistíte, že se toho moc vlastně neví. Ale, co si budeme povídat.... někdo ví moc dobře, co se tam stalo a proč.

29.07.2019 5 z 5