Anitram22 Anitram22 komentáře u knih

Nevítaný host Nevítaný host Shari Lapena

Od autorky mám přečteny Manželé odvedle. Musím říct, že tato kniha mne bavila víc. Napínavé čtení, kdy do poslední chvíle čtenář tápe, kdo je ten "nevítaný host". Kniha se mi četla velmi dobře, nikde během příběhu "nezadrhávala".

03.04.2020 5 z 5

Někdo z nás Někdo z nás Kristýna Trpková

Jestli čekáte další detektivku ve stylu Stvůry, Vesnice nebo Vetřelce, tak se nedočkáte. Paní autorka tentokrát vyprávění pojala úplně v jiném stylu psaní. Příběh poukazuje především na domácí násilí a jeho následky na dětech v jejich dospělosti a i na celé rodině. A to si myslím, že je především cílem odkazu této knihy. Nikdo by před tímto problémem neměl zavírat oči. Jinak děj plynul, musíte prostě číst. Doporučuji.

07.05.2024 5 z 5

Myši patří do nebe Myši patří do nebe Iva Procházková

Knížku si vybral syn včera v knihkupectví. Řekla jsem si, že do ní jen nakouknu a do hodinky jsem ji měla přečtenou. Krásný naučný příběh, nejen o kamarádství dvou odlišných zvířátek. Uvidím, co na ni řekne po přečtení syn. Ale za mne určitě pro děti i dospěláky doporučuji.

O tom, že byl natočený i film, jsem se dozvěděla až včera večer z televize.

06.03.2022 5 z 5

Nikdy o tom nemluv Nikdy o tom nemluv Kathy O’Beirne

Ke knize jsem se dostala, jak jinak, než díky hodnocení uživatelů zde na DK. Jelikož je kniha všude vyprodaná, trvalo mi celkem dlouho ji sehnat. Ale zadařilo se. Dnes jsem knihu dočetla a musím říct, že jsem z ní celkem rozladěná. Ani ne z obsahu, který by mě nějak ve velké míře děsil, i když je strašlivý, krutý a nepochopitelný, jak se někdo dokáže chovat k dospělým natož k dětem, ale nějak celkově ze stylu, jakým je kniha napsána. Ze začátku se autorka tak nějak drží plynulosti děje, ale pak je vše nějaké moc povrchně napsané a styl "hop sem, hop tam" v ději se mi už nějak nelíbil.
Nemyslím si, jak je psáno v některých komentářích, že dle knihy Kathy potkávala jen samé násilníky a psychicky vyšinuté lidi. Spíš instituce, kterými si prošla jsou pro tyto typy lidí jak dělané a ostatní prostě semelou, nebo jim jejich samotný strach nedovolí vyčnívat. A nevěřím ani tomu, že je vše vymyšlené, protože tyto hrůzné věci se opravdu děly a nejspíš v nějaké míře dějí pořád. Jen je vše hezky ututlané.
Za mě knihu určitě ANO, dávám pouze 4* jelikož děj v druhé polovině knihy, tak nějak pozvolna upadá.

15.06.2021 4 z 5

Šifra mistra Leonarda Šifra mistra Leonarda Dan Brown

Šifra byla moji první knihou, kterou jsem od Browna přečetla. Je to už hodně let zpátky, co jsem ji četla, ale je naprosto strhující a napínavá. Teď už je to velmi známý příběh, ale v době kdy jsem ji četla, to bylo něco naprosto nového a strhujícího. Knihu určitě doporučuji přečíst. Moje srdcovka.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Pro mne to byo moc hezke cteni. Krasny, ikdyz smutny pribeh. Knihu urcite doporucuji.

31.03.2020 5 z 5

Jackie a Maria Jackie a Maria Gill Paul

Krásně a opravdu poutavě napsaný příběh. Ke knize jsem se dostala náhodou a opravdu nelituji. Dozvěděla jsem se spoustu nových informací. Příběh je psán velmi poutavě. Kdyby člověk nevěděl, jak vše skončí už dopředu, tak by snad věřil i na dobré konce. Knihu vřele doporučuji.

07.05.2024 4 z 5

Útočiště Útočiště Jérôme Loubry

I přesto, že jsem si před čtením této knihy přečetla zde napsané komentáře, musím říci, že mne kniha velmi překvapila. Krom závěru knihy, je kniha strhující. Jen ten konec ji v mém hodnocení ubral hvězdičku. Ale i tak, jako celek je dosti k zamyšlení. Každý máme svoje útočiště, ovšem zde v této knize je to místy až překombinované náhlými zvraty. Pokud si knihu ještě někdy přečtu po druhé, budu určitě dávat pozor hned od prvního slova. Knihu doporučuji, ale konec mě dost zklamal. První co mne napadlo, že jsem knihu četla vlastně zbytečně. Ale potom když se člověk zamyslí nad "útočištěm" v daných životních situacích, nemůže se na autora zas tak moc zlobit.

09.01.2021 3 z 5

Nejhezčí mezi krávami Nejhezčí mezi krávami Zuzana Hubeňáková

Pěkné, veselé oddechové čtení. První kniha od paní autorky, kterou jsem četla. Lehké pojetí každodenních starostí. Pro zlepšení nálady knihu určitě doporučuji.

30.04.2021 4 z 5

Já, Poutník Já, Poutník Terry Hayes

Krásně propracovaný děj knihy. Opravdu naprosto úžasné čtení, kdy na konci knihy nemůžete uvěřit tomu, jak to vše bylo propracované, propojené, promyšlené. Knihu rozhodně doporučuji přečíst. I když je kniha objemnější, čte se sama a lehce.

Okamžiky štěstí Okamžiky štěstí Patrik Hartl

Knižka mi byla doporučena kamarádkou, když jsem prožívala ne moc "veselé" období a musím říct, že mi pomohla. Každý máme svoje okamžiky štěstí a to i v těch smutnějších obdobích života.

04.04.2020 5 z 5

Pro mne byla kniha velkým oddechovým čtením. V některých pasážích jsem se hodně nasmála. Knihu určitě doporučuji přečíst na zlepšení nálady.

01.04.2020 5 z 5

Svatojánské ořechy Svatojánské ořechy Lenka Chalupová

Svatojánské ořechy jsou první knihou, kterou jsem od paní autorky četla. Kniha mne velmi překvapila. Zajímavý a velmi poutavý příběh. S napětím čtete až do konce. Knihu určitě doporučuji.

07.05.2024 5 z 5

Bez dcerky neodejdu Bez dcerky neodejdu Betty Mahmoody

Knihu rozhodně doporučuji. Pro mne je to dosti varující kniha o tom, jak odlišné jsou jednotlivé kultury a jak snadno se žena ocitne na nejnižším stupínku společnosti.

21.06.2020 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Čtvrtá opice se mi četla velmi lehce a dobře. Autor dokáže velmi dobře vtáhnout do děje a "oživení" pomocí zápisníku Opičího vraha je pro samotný děj o to lepší. Jen asi v první polovině knihy, mi začalo být jasné, kdo opičí vrah je. Ke konci mi bohužel přišel děj krapet překombinovaný a nudný. Ale jen maličko. Proto dávám "jen" 4*. Pro ty, kdo mají rádi thrillery, knihu určitě doporučuji. Některé pasáže jsou trošičku víc ostřejší, hlavně pokud si je čtenář barvitě představí. Ale to už tak u knih tohoto typu bývá.

07.06.2020 4 z 5

Tři kamarádi Tři kamarádi Erich Maria Remarque (p)

Tato kniha je moje srdcová záležitost. Poprvé jsem ji četla na střední škole a pak o 10 let později, ve věku hlavních protagonistů. Pokaždé mi "dala" něco nového. A teď po dalších 10 letech se na ni chystám zase. Krásný příběh o lásce, kamarádství a osudu lidí po 1. světové válce.

Doktoři Doktoři Erich Segal

Kniha mi byla doporučena mojí paní sousedkou, které je v současné době něco málo přes 80 let. Pokaždé, když se potkáme a bavíme o knížkách, které čte, ji moc děkuji za doporučení této knihy. Kniha je krásná, je v ní popsán vyvíjející se život a osudy mladých doktorů. Knihu určitě doporučuji.

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Kniha mě bohužel zklamala. Moc jsem se na ni těšila, ale některé pasáže mi přišly až příliš zdlouhavé a neustálá deliria hlavní hrdinky, mi přišla někdy až protivná.

01.04.2020 2 z 5

Balada pro Emily Balada pro Emily Jarmila Stráníková

Napínavé, místy a mrazivé čtení. Příběh je opravdu dobře napsaný a zápletka úžasná. Myslela jsem si, že se nebudu bát, ale místy tomu bylo naopak. Kdo má rád napětí, knihu určitě doporučuji. Za mne milé překvapení.

07.05.2024 4 z 5

Marie a Magdalény Marie a Magdalény Lenka Horňáková-Civade

Jak už je napsáno v předchozích komentářích, příběh knihy popisuje osudy žen po tři generace. Kniha se mi četla velmi dobře, byla to taková odpolední "jednohubka". Osudy jednotlivých žen byly zajímavé, každá nesla ten "svůj" úděl/osud a dokázala se s ním poprat. Bohužel na knize mě zamrzelo, že autorka místo, aby se více rozepsala o osudech hlavních hrdinek do hloubky, spíše popisovala historické události v té dané době. Ale i tak, knihu určitě doporučuji.

16.04.2021 4 z 5