anisek989 anisek989 komentáře u knih

Proměna a jiné povídky Proměna a jiné povídky Franz Kafka

Kafku nechápu a asi nikdy nebudu.. Toť vše.

26.06.2013 3 z 5

Smích ve tmě Smích ve tmě Vladimir Nabokov

Albina mi bylo na konci až nechutně líto ;)
Dobrá kniha, ale Lolita je Lolita ;)

20.06.2013 3 z 5

Z lásky k dítěti Z lásky k dítěti Betty Mahmoody

Je to zajímavá kniha, ale první díl je o moc lepší.

06.03.2013 3 z 5

Zapomnětlivý Punťa Zapomnětlivý Punťa Elke Meinardus

MOje snad jedna z prvních knížek. Dostala jsme ji ve školce.

03.03.2013 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Příběh asi lepší než v prvním díle. Čekala sem na ten "happy-end". Prostě okouzlilo mě to, po literární stránce, je pravda, že je to vcelku děs. Ale o to v týhle knížce moc nejde. Jedna z mála knížek, u který sem brečela :D Už se těšim na poslední díl :)

27.02.2013 4 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Chápu, že tohle je knížka asi spíš pro ženy..Neřekla bych , že tohle někdo z pánů ocení. Mě se ta knížka líbila..moc.
A s prominutím, když k Vám přijde přítel s kravatou a ledem, po tom, co ste mu dali kousek knížky přečíst..Nemůže se Vám nelíbit ;) :D

27.12.2012 4 z 5

1984 1984 George Orwell (p)

Hodně zajímavá knížka. Ale taky hodně tragická. Nebo mi to alespoň tak příde. Nevim co k ro j dál říct.. A dlouhý slohy , co nikdo nečte psát nebudu ;)

26.11.2012 5 z 5

Nesnesitelná lehkost bytí Nesnesitelná lehkost bytí Milan Kundera

Asi každý má někdy pochyby o svém vztahu, lásce, věrnosti. Ale když jsem si přečetla tuhle knihu, tak ( asi to bude znít hloupě) mi nějak došlo, že mám vlastně všechno co chci. Lásku, svobodu, věrnost. A nemusíme se stěhovat po světě abychom na to společně přišli, nemusíme si kupovat Karenina abychom se sblížili...

31.08.2012 5 z 5

Lovci diamantů Lovci diamantů Wilbur Smith

Zajimavy pribeh, sice nic extra ohromujiciho ale fajn. Je to takova ta knizka co si prečtete když nemate na čtení něco lepšího.

26.08.2012 3 z 5

Co k tomu říct ? ..Dokolalost ! Sinuheta mi bylo líto..Ikdyž on sebe nelitoval. A z jeho pohledu byl konec asi šťastný. Pro mě život celý z utrpení zakončený "zradou" přítele.
Cena moudrosti je někdy vysoká. A hlupáci vládnou.
Ale "o zítřku předem nikdo nic neví"..

15.08.2012 5 z 5

Malý princ Malý princ Antoine de Saint-Exupéry

nevím jestli to má pochopit každý po svém ani nevím jestli to nějak chápu. Ale tahle knížka mi něco dala, ikdyž zatím nevím, co to přesně je. A třeba na to přijdu až pochopím proč je důležité, aby beránek nespásl květinu. :) Nádherná.

14.08.2012 5 z 5

Zlatý kompas Zlatý kompas Philip Pullman

Už chápu proč má na ČSFD folm tak nízké hodnocení, Vždycky jsem si myslela, že ten film je skvělý, ale po přečtení knihy se mi zdá hrozný ! Polovina knihy ve filmu ani není a konec je taky uplně jiný. Kniha se mi moc líbila a četla se taky moc dobře.

09.07.2012 4 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Píšete tu jak se Vám kniha nelíbila, špatně se čte apod. ale došlo Vám, že to neni knížka pro děti ? Je to náročnější čtení pro náročnějšího uživatele. A kdo to pochopí tak se mu knížka libit prostě musí i přesto, že je těžká na čtení i chápání souvislosti a dalších věcí. ;)

01.07.2012 5 z 5

Lolita Lolita Vladimir Nabokov

Jednoznačně jedna z nejlepších knih, co jsem četla. Asi to je trochu těžší čtení, pro někoho, ale je to prostě úžasná knížka. Co víc říct ?

26.03.2012 5 z 5

Posel slunce Posel slunce Wilbur Smith

První kniha od W.Smitha, co jsem četla. Půjčila mi ji přítelova mamka když sem neměla co číst. A od začátku mě to zaujalo i přes to, že knihy s historickou tematkou z Afriky apod. moc nemusím. Dobrá kniha.

14.03.2012 5 z 5

T.M.A. T.M.A. Martin Němec

Film jsem sice neviděla takže to nemužu srovnat s hodnocením uživatelů na ČSFD, kde film dostal pouhých 40% a někdo ho hodnotí jako odpad! Ale knížka mě zaujala, sice ze začátku jsem se nemohla tak uporně do děje začíst, ale nakonec do dopadlo docela dobře. Začetla sem se, a pochopila. Je to dobře udělaná kniha, ale také jedna z mála, u které se obávám, že bude lepší film. je to děsivé, mystické, psychologické, tajuplné a zajímavé.
Jsou lepší knihy, ale i řada horších, průměr :)

23.08.2011 3 z 5

Mrtví se někdy vracejí Mrtví se někdy vracejí Stephen King

No já nevím, ale podle mě se tyhle povídky Kingovi zrovna 2x nevyvedly. Moc mě to neohromilo. Akorát poslední 2 se mi docela líbily ( Poslední příčka žebříku a Na dobrou noc ). Jinak nic moc.
Noční směna a Šroťák jsou moc..absurdní..prostě už moc velká fantasmagorie, a to zrovna moc nemusím.
Bojiště a Římsa jsou takové tuctové příběhy.
Mrtví se někdy vracejí ze začátku dost nudné čtení ale ke konci je to zajímavé.
No a Nekuřáci a.s. sice originální způsob jak přestat kouřit, ale nic přímo ohromojícího.
Ke knížce se už vracet příště nebudu.

16.08.2011 3 z 5

Hodina děsu Hodina děsu Stephen King

Všichni tu říkáte, že nejlepší povídka je Prám..No, neřikám, že je špatná. Docela jsem se i bála u čtení ;) Ale stejně se mi nejvíc líbila Nona. Má to něco do sebe. Ale celkově je to fajn knížka, ale jsou i lepší.

10.08.2011 3 z 5

Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Cantervillské strašidlo / Obraz Doriana Graye Oscar Wilde

Tak Obraz Doriana Graye bez pochyb nejlepší. Ostatní prózy jsou trochu nudné ae dá se to.
Však Obraz Doriana Graye mě naprosto uchvátil. Kniha změní chápání světa i pohled na něj. Úžasný rozbor osobnosti 3 různých lidí, kteří mají přece enom něco společného. A to smysl pro "krásu" však každý po svém.

05.06.2011 5 z 5

Nemocnice, aneb bolnica Nemocnice, aneb bolnica Marta Bednářová

Hodně zajímavá kniha. Přečetla sem jí ani ne za hodinu. Na ukrajině to muselo být opravdu strašné...Místy je to nechutné čtení.

14.04.2011 4 z 5