anisek989 anisek989 komentáře u knih

Ostré předměty Ostré předměty Gillian Flynn

Četla se dobře a rychle, ale je to dost předvídatelnej příběh. Už tak od poloviny knihy jsem měla podezření, kdo to bude a od 3/4 jistotu, která se naplnila.

30.12.2021 2 z 5

Do vody Do vody Paula Hawkins

Knihu jsem si koupila v podstatě na zakladě hezkýho přebalu a obři slevy v Knižní klubu, takže za 90 Kč dobrý. Ale tim většina pozitiv taky končí.

07.11.2020 2 z 5

Nůž Nůž Jo Nesbø

Fajnový jako každá kniha ze serie. Ale první, kde jsem už od cca poloviny knihy měla tip na vraha, a (bohužel) úspěšnej. Takže tam to bylo trochu slabší narozdíl od ostatních, kde jsem většinou až do konce neměla ani tušení.

21.02.2020 4 z 5

Jedna želva za druhou Jedna želva za druhou John Green

Asi průměrná kniha autora, nic valnýho jsem nečekala, nic valnýho jsem taky nedostala. Fajn oddechovka, ale asi je cílová skupina cca o 10 let níž než já :D
Třeba Papírová města se mi líbily o něco víc.

29.09.2019 3 z 5

Opět super vhled do misí MSF, ale Mise Afghánistán mě bavila o chlup víc. Tak zase příště.

10.03.2019 4 z 5

Na Murakamiho divný konce knih už jsem si zvykla.. ale tohle bylo takový nijaký (ne)rozuzlení. Jinak fajn čtení jako vždy.

10.02.2019 4 z 5

Příliš mnoho Kateřin Příliš mnoho Kateřin John Green

Nic úplně zajímavýho, ale to jsem ani nečekala u tohoto autora. Na oddych dobrá jednoduchá kniha bez většího poslání jako většina jeho ostatních.

04.11.2018 3 z 5

Macbeth Macbeth Jo Nesbø

Rozhodně to neni Harry Hole, takže kdo čeká něco jako herryho bude zklamán. Jinak se mi tahle kniha a celkově nápad Shakespear 400 líbí. Jedině konec mi přišel trochu přitaženej za vlasy až moc.

22.09.2018 4 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Moc nechápu tak dobrý hodnocení. Za mě je tohle jedna z nejnadhodnocenějších knih, co jsem četla.
Leonard mi byl už od začátku strašně nesympatickej a působil celou dobu hrozně otravně a ufňukaně. Čekala jsem vážně nějakej příběh s hlubším smyslem a ne-happyendem.

03.02.2018 1 z 5

Osvícení Osvícení Stephen King

Za mě je to mnohem lepší než film. I ten je samozřejmě skvělá klasika, ale jsou to podle mě už 2 rozdílný díla. V knize je na rozdíl od filmu mnohem líp vidět jak Jack spadá do šílenství, důvody zakořeněné v minulosti.. A ne jen bum prásk, jsme v hotelu a zblázní se nám taťka.

11.09.2017 5 z 5

Prokletí Prokletí Chuck Palahniuk

Asi nejsem člověk, kterýho znechutí popis oceánu spermatu nebo hory nehtů a bažiny potratů.. ale jinak jo, dobrý. Pobavila jsem se a vlastně nic dalšího jsem od týhle knihy nečekala. Takže splnila očekávání. Jen tomu lehce chybí děj.

24.08.2017 4 z 5

Žízeň Žízeň Jo Nesbø

Líbila, pravda ten konec byl trošku přitaženej za vlasy.. ale jinak super. Konečně jsem uhodla, kdo je vrah :D
Jen nechápu připomínky tady některých, že se tam občas mluví o hudebním vkusu, výběru hudby atd.. kristova noho lidi! Zkuste si zjistit, co autor dělá kromě psaní serie HH, je to hudebník. Tak nevim co je tak udivující, že se i tahle stránka jeho života promítá alespon minimálně do jeho psaní.

18.08.2017 5 z 5

Doktor Spánek Doktor Spánek Stephen King

King jako vždy..prostě skvělý. Ikdyž je asi trochu pošahaný, že jsem si nejdřív přečetla tohle a teprve ted se chystám na Osvícení, ale což.

04.08.2017 5 z 5

Hon na ovci Hon na ovci Haruki Murakami

Jako jo.. co k tomu říct, asi klasickej Murakami.. Ale tady jsem asi trochu víc nepochopila o co šlo.

18.07.2017 4 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Ikdyž ten konec nebyl to co jsem čekala, tak mám prostě tyhle "divný" vyprávění od Murakamiho ráda.

05.07.2017 5 z 5

Stručná historie času Stručná historie času Stephen W. Hawking (p)

Osobně jsem se nic tak novýho ani převratnýho zase nedozvěděla. Je to dost filozofičtější a popisující minulost vědy než by kniha o vesmíru a jeho poznatcích podle mě měla být. Za přečtení určitě stojí, ale pokud jste viděli nějakou serii dokumentů o vesmíru tak pak obsah knihy moc novýho nepřináší.

07.05.2017 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Za přečtení určitě stojí, ale asi mám radši toho "šílenějšího" Kinga, kde je něco až nesmyslnýho a děsivýho(dejme tomu nadpřirozenýho), kde se vlastně neví co to bylo. A i tak mám radši knížky s ne tak šťastným koncem.

11.04.2017 3 z 5

Sova Sova Samuel Bjørk (p)

Celá knížka super, dobře se čte, dobrá myšlenka.
Ale dvě věci mi na tom děsně vadí: 1) neustálá nechápavost jak Mii tak i dalších postav a konverzace typu "Co?" "jako co?" "kdo?co?" "jak to myslíš?".. to mi děsně leze na nervy jako kdyby ty lidi byli celou dobu uplně sjetý a vůbec neměli páru o čem je řeč.
2) ten konec?.. vůbec nechápu smysl scény pohřbu nějakýho starýho vyšetřovatele, o kterým neni v knize snad jinak jediná zmínka. Jako proč? Aby sme si museli myslet, že je to pohřeb Miriam?.. Ale no tak, na to snad nikdo neskočí. A celkově mi ten konec přišel takovej šup šup vlastně se nic nestalo, žádný extremní rozuzlení. To je podle mě škoda takhle zazdít jinak pro mě super čtivou knihu.

12.03.2017 4 z 5

Snídaně u Tiffanyho Snídaně u Tiffanyho Truman Capote

Tak jsem tuhle knížku asi totálně nepochopila nebo nevim.. Co je tam tak světovýho, ikonickýho, hlubšího ? Já to prostě nevidim.
Vidim jen ne uplně záživnou povídku o nesnesitelný holce, která se na konci zdejchne když je problém. Co je tedy ten slavný autorům záměr, že je to ikonická kniha světový literatury?!

10.03.2017 2 z 5

Drž se Drž se Harlan Coben

Jako na oddech když jsem neměla zrovna doma co na čtení OK.. Ale je to moc přeplácaný, když už tak bych radši bud jen vyšetřování vražd a něco víc o Nashovi nebo jen linii Adam - pohřešování. Takhle oboje zamotaný do sebe nakonec neni ani tak záživný ani nějak extra překvapivý co se "zvratů" děje týče.

19.02.2017 3 z 5