Andynka Andynka komentáře u knih

Jsme nevyhnutelní Jsme nevyhnutelní Nofreeusernames (p)

Konečně jsem se dočkala i této knihy. Celá tahle "série " knih je pro mě taková potěšující záležitost. Mám tyhle romány pro mládež hrozně ráda. Zvlášt když se to točí kolem filmů a písniček, které jsou mi blízké.
Je strašně fajn vidět, jak postavy z knih postupně dospívají. A i touhle knihou se mé pubertální já nechalo unést. A opravdu jsem ocenila, že kniha měla nejvíce stran ze všech knih.
Takže mou dušička tahle romantika naprosto uspokojila. Zase jsem preslazena láskou, až to zdravé není. Ale i tak se těším, že autorka ještě vydá spoustu dalších knih! Její smysl pro humor, který do knih dává mě fakt moc baví. A nejvíc bavi mého muže, kterému to pak cpu.

16.05.2023 4 z 5

Violka: Román o hledání domova Violka: Román o hledání domova Mirka Skočílková

Kniha, která mě velmi překvapila. Podle obálky jsem čekala nějake dětské čtení. Ale dostala jsem nakonec příběh o celkem náročném životě. A o hlavní hrdice, která je opravdu hrdinka. Příběh je tak dobře napsaný, že mě chytnul za srdce a všechny ty nepříjemnosti, ale i ty milé zážitky... jsem opravdu prožívala. A tyhle knihy, kdy mě hned na začátku osloví a táhne se do až do konce mám vážně ráda!

16.05.2023 5 z 5

Losí hovno Losí hovno Lars Simon

Příjemná oddechovka. Nenadchne, ale ani neurazí. Sem tam se zasmějete... kniha vám při čtení utíká. Takže za mě čtivo, když hledáte něco odpočinkového, kde nemusíte přemýšlet nad ničím.

16.05.2023 2 z 5

Ve jménu zítřka Ve jménu zítřka Thomas Blanc

Kniha, kterou mi doporučila švagrová. A jsem fakt vděčná, že mi tahle kniha neutekla.
To je tak strašně moc děsivé čtení! Přijde mi , jako by autor naprosto vystihnul dnešní dobu, kdy je svet uspechany. Lidé si ničí přírodu. A vývojem jsme tsk dopředu, že to planeta nezvládá. A přesně o tomhle i kniha je. Ne jen, že je kniha velmi poutavě napsaná, ale po celou dobu čtení mi běhal mráz po zádech. A víte co? Nakonec se mi líbil i ten konec, i když byl trošku přitažený za vlasy. Ale co my víme, co se kde ještě skrývá...

16.05.2023 5 z 5

Doručovatelky Doručovatelky Alex Smith (p)

Jsem mile překvapena, že me příběh bavil. Většinou jsem už skeptická k detektivkám. Přijdou mi na jedno brdo.
Ale i když tahle nebyla úplně originální, tak byla velmi čtivě a poutavě napsaná. Velké sympatie si u mě získala i hlavní postava. A vlastně celkově celé prostředí, i ostatní postavy mi vážně sedli. Moc se těším na pokračování. Ještě navíc mám ráda knihy, kde se řeší víc problémů, které se tahnou do dalších dílů. Aby vas to nalakalo na další díl. A tady se to povedlo.

03.05.2023 4 z 5

Dokonalá Dokonalá Cecelia Ahern

Ze začátku čtení, jsem si říkala, že už mě tahle kniha nemůže dostat tolik jako první díl Vadná.
Po dočtení uznávám, že jsem se mýlila. Tahle kniha je potřeba, aby se celý ten příběh uzavřel. A mě tedy rozhodně bavila. Fandila jsem hlavní hrdince. A vlastně nakonec úplně všem. Tahle série se opravdu povedla. Čtivá a velmi originální

18.04.2023 5 z 5

Chladnokrevně Chladnokrevně Truman Capote

Nuda, to je jediné, co k této knize mám.
Vůbec nechápu, proč měl někdo potřebu napsat skutečný příběh, který se stal. Ale tak, že vlastně od začátku víte o co jde. A naprosto vás nemá, co ohromit.
Neříkám, že není zajímavé přečíst si, co se honí vrahům a lidem okolo v hlavě. Ale tohle je naprosto zbytečná kniha, která je jen protahovaná nezáživným vyprávění lidí.

18.04.2023 1 z 5

Počátek Počátek Jessica Khoury

Moc zajímavý příběh o uzavřeném světě v kleci, kde vědci zkoumají unikátní projekt, který se nesmí dostat do opravdového světa.
Zároveň o světě venku, který se prostě nedá jen tak vymazat a utajit.
A je to velké pokušení, když znáte jen ten uměle vytvořený svět .
Originální příběh, který mě vážně bavil. Škoda, že u nas nevyšlo pokračování. I když ho svým způsobem nepotřebujete. Dalo by se říct, že konec je uzavřený.
Ale bylo to tak zajímavé a hezky napsané, že bych si klidně další knihu přečetla.

18.04.2023 4 z 5

Střela Střela Laurell K. Hamilton

Šílený! Taková skvělá série to byla! A co se z toho stalo? Jenom příběh plný sexu. Žádná pořádná zápletka. Zvlášt v této knize jsem se nedočetla nic jiného než, že měla Anita pořád jen sex se všemi. Opravdu to byla kniha plná orgii... Velké zklamání, které mě přimělo k tomu, tuhle sérii prodat. Opravdu jsem smutná, co se z toho stalo.

18.04.2023 odpad!

Vadná Vadná Cecelia Ahern

Tohle mě ale velmi mile překvapilo a o to víc bavilo. Originální příběh o rozdělení společnosti, kteří jsou za své provinění spáchána vůči společnosti označení za vadný. Ale je to správné? Má takhle společnost opravdu fungovat?
Jako za mě jedno velké wow! Můžu říct, že jsem si z knihy sedla na zadek. Dostalo mě to. Velmi originální a vemli poutavě napsané.

13.03.2023 5 z 5

Utrpení jiných Utrpení jiných Val McDermid

Tohle je tak divná série, které pomalu přicházím na chuť. A ač mě čtení baví, po dočtení si vlastně pomalu ani nepamatuji o čem kniha byla. Myslim si, že je to stylem psaní... není to tak poutavě psané, při tom příběh jako takový má vesměs všechno, co by jste si mohli přát.
Tím pádem sérii hodnotím, jako průměr.

13.03.2023 3 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

Uf, tohle bylo pro mě celkem náročné čtení. Ale když jsem zdolala 100 stran, tak jsem se do příběhu ponořila. A byla jsem naprostou nadšená. Jediné za co sražím hvězdičku je ten konec. Ten mi přišel zase takový zkrácený. A bylo mi to líto. Na to jak se celou dobu seznamujete s postavami, když se vám dostanou konečně pod kůži, tak vám je někdo rychle sebere. A je konec.
Každopádně naprosto chapu, proč každý tvrdí, že by si to měl přečíst každý. Je to fakt totiž dobrý! Velmi osobitý!

09.03.2023 4 z 5

Dvůr temnoty Dvůr temnoty Victor Dixen

Jednodušší příběh o lidech a upírech.
Velmi zajímavé pojetí upírů, fungování říše a lidu.
A i když jsem si z příběhu na zadek nesedla. Tak mě čtení bavilo a těším se na další díl, kdy se snad podíváme lépe seznámíme s mystickým světem.

09.03.2023 3 z 5

Pláč zavržených předků Pláč zavržených předků Angela Slatter

Z knihy jsem po dočtení docela rozpolcená. Je tak jiná, než na jaké knihy jsem zvyklá. Příběh celkem drsný, ale drží se pohádek.
Originalitu to rozhodně má. Ale nevím, jestli je to spíš takovy hrrr příběh s divným koncem. A nebo mě ten příběh vlastně oslovil tak, jako žádný jiný. Ale spíše se nakláním k tomu, že byl příběh tak divný, že knihu neodložíte... ale zase si z toho ani moc neodnesete.
Myslim, že z mých myšlenek jde cítit, jak jsem z knihy rozpolcena. ale to je vše, co o knize dokáži napsat.

09.03.2023 3 z 5

Moc milé překvapení. Od knihy jsem nečekala mnoho. A dostala jsem o kus víc, než jsem čekala. Nikdy mi nedocvaklo z kolika filmů tohoto herce znám.
Ale asi nejvíc mě oslovil styl psaní. Bylo to psáno tak skromně. Působilo to na mě velmi upřímně. A u konce jsem byla i dojata.
Za mě tedy velmi vydařené čtení.

09.03.2023 4 z 5

Nestoudná zvědavost Nestoudná zvědavost Lynn Messina

Co tohle mělo být? Vůbec nechápu ta vysoká hodnocení.
Kniha je nezajímavá slátanina....
Jako opravdu. Kniha si hraje na detektivku. Ale opravdu jen hraje.
Máme zde hlavní hrdinku, které umřeli rodiče, tak se ji ujal strýček s rodinnou. Vzali ji skoro , jako za vlastni, ale vlastně nikdy nepřestali poukazovat, že je chudá.
A tahle šedá myška se rozhodne řešit záhadu. Samozřejmě se zde snaží autorka připravit nás na budoucí romantiku. Ale to se bohužel nezadaří.... asi si máme počkat do dalších dílů.
A ten konec? Naprostý nesmysl. Jako by autorce došli nápady, jak nás víc napínat. A tak ho celkem rychle ukončila. Na to ,ze se v knize věnujeme docela dopodrobna všem podezřelým. Tak konec příběhu se sám vycucal z prstu bez pořádného vysvětlení, jak se k závěru došlo.
No... prislo mi, ze se autorka snazila o lehkost psaní , jako jsou treba Bridgertonovi... ale bohužel neúspěšně. Nebylo to vtipné a nečetlo se to dobře.
A ten děj? To asi nebudu raději ani komentovat. Za mě jentohle jeden velký průšvih. A myslím, ze se povedl jen název knihy a obálka.

23.01.2023 1 z 5

Třpytný dvůr Třpytný dvůr Richelle Mead

Taaak dlouho jsem tuhle sérii odkladala. A byla to škoda.
Moc mě bavil příběh o chudých dívkách, kterým je nabídnuto vzdělání a možnost provdat se do nových kolonií. A získat diky tomu vysoké postavení ve společnosti.
Moc zajímavý nápad. Příběh je opravdu originální. A mě moc bavil! No, nebudu lhát hned jsem si objednala další díl.

23.01.2023 4 z 5

Vrány Vrány Petra Dvořáková

Takové velké ohlasy má ta kniha. Ale za mě tedy nesplnila má očekávání.
Kniha o zneužívání dítěte. Psaná převážně z naivní ho pohledu dítěte, který si tu realitu zkresluje.
Už jsem četla mnohem lepší knihy o této tématice. Tohle mi přišlo velmi jednoduché... a upřímně asi i mi to vůbec nic nedalo. I když jsem čekala, že jako rodič me to opravdu chytne. Tak vůbec. Tahle kniha me neoslovila.... bohužel.

23.01.2023 2 z 5

Kosti v srdci Kosti v srdci Colleen Hoover

Kniha o životě mezi drogama, chudobou a špatnými lidmi.
Opravdz zajímavý námět. Chvílemi jsem byla opravdu smutná z toho, že takhle někdo vyrůstá.
Po drsném začátku , se mi zdál zbytek příběhu takový hodně růžový. Už se autorce úplně nepodařilo vrátit se na vážnou úroveň.
Knihu hodnotím, jako milé čtení. Příběh se čte sám. Ale už jsem od ní četla mnohem lepší knihy. :)

23.01.2023 3 z 5

Nespavost Nespavost Stephen King

U starších vydání knih od Kinga. Mam velký problém s papírem, na kterém je text. Strašně těžko se mi to čte. A ani zde tomu nebylo jinak.
Každopádně, když jsem tenhle problém konečně překonala, tak jsem se mohla nechat strhnout příběhem. A Nespavost je pecka.
Příběh , kde jsou hlavními hrdiny důchodci trpící nespavostí. Ale co vsechno jim nespavost přinese? U Kinga má vždycky nějaký důvod, proč tomu tak je. A to mám ráda. Všechno vysvětlené, všechno do sebe zapadá... A já prostě miluju Kinguv smysl pro detail. A jeho originalitu příběhu. Každá jeho kniha vám zaručí, že tohle jste ještě nikdy nečetli.
Já jsem si nakonec čtení opravdu užila. A do příběhu se ponořila a už mě nepustil ze svých spárů. Myslím, že na ten děj ani tak lehce nezapomenu. Skvělé čtení!

18.01.2023 4 z 5