Andynka Andynka komentáře u knih

Konec hlídky Konec hlídky Stephen King

Jak moc jsem se na tenhle třetí díl těšila. A nakonec se mi četl nejhůř a nedokázal si udržet moji plnou pozornost.
Telekineze, ovládání mysli... všechno to znělo fakt fajn. Ale pak se v knize stalo něco, co mě prostě přišlo zbytečne a už moc. A narušilo mi to celý příběh. A postupně jsem ztrácela pozornost a chuť číst.
Takže za mě bohužel lehké zklamání.
Ale mám obrovskou radost, že bude vycházet kniha o Holly !

16.04.2024 3 z 5

Carrie Soto se vrací Carrie Soto se vrací Taylor Jenkins Reid

Neměla jsem od knihy moc velká očekávání, protože tenisu není zrovna sport, kterých bych měla radost. Ale moje mamka ho zboznuje ( alespon ten v TV :D) a díky ní, alespoň vím něco málo o tenusi a tenistech.
Každopádně jsem nečekala, že by mě příběh nějak moc bavil. A ze začátku tomu tak i bylo, ale najednou jsem skoro u konce. Rychlostí blesku .... a já se nemohu od příběhu zase odtrhnout. Tohle prostě T. J. Reid umí. Ať píše o čemkoliv, tak vás vždy dokáže vtáhnout do příběhu.

16.04.2024 4 z 5

Kolo osudu Kolo osudu Barbara Cantini

Ilustrace od Cantini jsem si vážně oblíbila. A ani zde tomu není jinak. Příběh o čarodějnici, která hledá svoje životní zvíře.
Je to prostě roztimilost, která mi nemohla chybět v knihovně.

16.04.2024 4 z 5

Přidávám se k většině, kdy autorku knihy neznám.
Ale ohlasy na knihu jsou skvělé. A nadpis knihy o to lákavější.
A ač autorku neznám, její příběh se mi dostal pod kůži.
Manipulace děti a ovládání jich je šílená.
Jako rodič sama vim, jak jsou ty hranice tenké. Kdy necháte dítě, tvořit si svoji osobnost. A jakoi zároveň nad ní můžete mit moc.
Tade se autorky maminka příklonila k druhé straně.
A bylo zajímavé a zároveň šílené, jak se autorka zpovídá z toho příběhu o vztahu k mamince... a jak dlouho jí trvalo přijít na to, že to nebyl zdravej vztah.
Opravdu zajímavé čtení.

07.03.2024 5 z 5

Strach Strach C. L. Taylor

Slabej příběh, při tom s tak silným námětem. Pedofilie, o tom s rozhodně nečte lehko.
Za mě tomu chyběla ta uvěřitelnost příběhu. Protože tohle se opravdu děje. Ale při čtení jsem to tak nevnímala. Bylo tam za mě moc rušivých odchylek od příběhu.
Ale oceňuji ten konec. To jsem opravdu nečekala.

07.03.2024 3 z 5

Právo nálezce Právo nálezce Stephen King

Jsem velmi mile překvapena, kde a jak příběh začíná. Čekala jsem klasiku vyprávění hlavně z pohledu detektiva, jak tomu bylo v prvním díle. Ale autor to pojal jinak. A máme zde vypráví příběhu, který se začíná odehrávat stejně, jako ten první. Ale tady se věnujeme jiným postavám.
Každopádně vše do sebe skvěle zapadá. Za mě je to perfektně promyšlený příběh.
A nemůžu se dočkat 3. Dilu, protože tahle kniha naznačuje, že v ní King konečně pustí uzdu své bujné fantazii.
A co si budem, za to obdivujeme Kinga asi všichni.

07.03.2024 4 z 5

Nevěsty bez ženichů Nevěsty bez ženichů Adele Parks

Milé čtení. Trochu mě překvapilo, do jakého roku nás děj zatahnul. Čekala jsem příběh blíže přítomnosti. Ale nakonec za to dávám plusové body.
Milé, oddechové čtení. Které se místy celkem táhne. Ale i tak mě kniha dokázala zaujmout.

07.03.2024 3 z 5

Pan Mercedes Pan Mercedes Stephen King

Tuhle knihu hodnotím až po dočtení druhého dílu. Který vyzdvihnul hodnocení rozhodně víc. Protože jsem měla už možnost nakouknout, jak je pojato pokračování série.
Když ale vezmu samotnou knihu. Tak i ta byla dobrá, ale trošku jsem se u ní nudila. Na Kinga mi to přijde tak neuvěřitelně normální, že jsem pořád hledala, kde přijde nějaká ujetost. Alespon trošku.
Nepřišla. A o to víc jsem příběh ocenila. Příběh o šílenství, které zabilo velké množství lidí.
Já jsem se bavila, ale přišlo mi to místy trochu hluché a nudné. Až po přečtení druhého dílu, jsem docenila ten první díl. A série mě dostala.

21.02.2024 4 z 5

Žena průkopníka: Příběh lobotomie Žena průkopníka: Příběh lobotomie Samantha Greene Woodruff

Byla jsem moc nadšená na příběh, kde se řeší lobotomie.
A bylo to skvělé! O to víc, když jsem se na konci dozvěděla, že autorka se inspirovala skutečnou událostí.
Bylo to opravdu zajímavé čtení, šílené a mě už ke konci běhal mráz na zádech, kam až to celé došlo.
A musím říct , že mi zde nevadila ani ta "romantická " linka... spíš si myslím, že celý to drama podtrhla.
Napsala bych k tomu víc, protože o té knize se dá dlouho povídat. Ale vyzradila bych vám děj. A to nechci, ten si musí každý užít sám.

15.02.2024 4 z 5

Zloději tváří Zloději tváří A. M. Shine

Velmi zajímavá kniha.
Skoro do konce bych řekla, že jsem z ní nebyla vůbec nadšená. Děj se tahnul... pořádně nebylo vysvětleno, proč se všechno to peklo děje.
Autor se vás snaží udržet v napětí opravdu do konce. Me ta zvědavost v půlce knihy přešla.
Ale protože nejsem ten typ člověka, co knihu odloží, tak jsem ji dočetla.
A ještě, že tak! Po dočtení mi dávala celkem smysl celá kniha. A bylo to opravdu zajímavé pojmutí příšer a pověr. Něco tedy nedávalo smysl až do konce.
Nakonec to tedy hodnotím, jako velmi lehký horor, který neurazí. A i přesto, že je to určitě originální příběh, tak knihu bych dál nedoporucila. Rozhodně ne lidem, kteří nemají výdrž dočíst knihu, která nezaujme hned od prvních stránek. :)

15.02.2024 3 z 5

S Gretou si nic nezačínej S Gretou si nic nezačínej Susanne Abel

Kniha po které bych sama nesáhla. Ale dostala jsem ji od švagrové. A jsem jí opravdu vděčná, že měla odvahu mi vybrat knihu. Na tož takovou knihu!
Po hodně dlouhé době se mi stalo, že jsem knihu nedokázala odložit. Dokonce jsem kvůli ní zmeskala i pár hovorů, které jsem potřebovala vyřídit. Ale vždy mě tak vtahla do děje, že jsem prostě nevnímala čas.
Vyprávění o tom, jak to probíhalo v Německu za druhé světové války. Upřímně... nikdy jsem nad tím, tak moc nepřemýšlela. Jak moc to poznamenalo Německé občany... o to víc jsem ráda, že se ke mě tahle kniha dostala.
Příběh je vypraven v přítomnosti a prolíná se do něj vyprávění v minulosti. Obě dvě linky jsou tak dobře napsané. Poutavě, zajímavě.
I když by se o téhle knize mohlo říct, že je hodně natahovaná. Mě to vůbec nevadilo. Alespoň jsem měla čas nějaké události vstřebat.
Jedině, z čeho jsem trochu rozpolcená.... je ten konec, ktery naznačuje pokračování. A ja si myslím, že je to škoda. Tenhle příběh je dostacujici sam o sobě. A bojim se , aby to pokračování trochu nezastinilo. Protože očekávání budou veliká. A nějak si neumím představit, že se dá z toho vytáhnout ještě víc, aby to nebylo prestrelene. No... nechme se překvapit.
Každopádně je tohle kniha, kterou budu doporučovat všude!

26.01.2024 5 z 5

Harry Potter: Kouzelnický almanach Harry Potter: Kouzelnický almanach J. K. Rowling (p)

Tohle je nádhera!
Říkala jsem si, že už nic k Harrymu domů nechci. Už toho mam plnou knihovnu a tohle mi přišlo spíše pro děti. No a pak jsem viděla na sítích listovačku a kniha už byla na cestě. :D
Je to opravdu nádherně spracované dílo! Provede Vás celym kouzelnickym světem, ukáže vám kde co leží. Co kdo v dějinách udělal. A podobně.
Jsem ráda, že tuhle knihu mám ve své sbírce.

03.01.2024 5 z 5

Zima bez tebe Zima bez tebe Beth Good

Milá zimní oddechovka.
Občas trochu přitažená za vlasy, taky možná zbytečně překombinovaný příběh. Ale to se u odpočinkové knihy dá opomenout. :)

03.01.2024 3 z 5

Námi to začíná Námi to začíná Colleen Hoover

Tak moc jsem se těšila na pokračování knížky Námi to končí.
Námi to končí je za mě nejlepší knižní od Colleen. O to větší byla má očekávání na Námi to začíná.
Bohužel jsem od knihy nedostala, to co jsem očekávala.
Nami to končí byla plná emocí, které vás strhly s sebou a vy jste kolikrát nemohli ani dýchat, jak jste to prožívali.
Tenhle pocit mi u Námi to začíná chyběl. Celé se to motalo pořád dokola. Některé vážně problémy, zde byly zjednodušeny.
Celkově mi tohle přišla jako spíš odpočinková romantika. Bohužel.

03.01.2024 3 z 5

Vánoční přání Vánoční přání Karen Schaler

Každý rok si říkám, že už ty knihy od autorky budou stát za starou belu. Naprosto nechápu, kde bere pořád isnpiraci na Vánoční příběhy.
A tenhle byl opět kouzelný. Vánoce na vás dýchají z každé stránky.
Je to kýčovité, ale ja to prostě miluju.

17.12.2023 4 z 5

Na Vánoce o den více Na Vánoce o den více Christina Lauren

Překvapilo mě, že má kniha celkem nízké hodnocení. Při tom, mě se moc líbila. A hlavně byla originální.
Na Vánoce prostě příběhy o lásce být musí. A i když je pravda, že až tolik z této knihy Vánoce nedychaji. I tak má kniha svoje kouzlo.
Děj se sice převážně odehrává kolem Vánoc, ale více se věnuje štěstí a lásce. A to mě vážně bavilo. Je zde od všeho trochu. A dohromady to tvoří milý příběh o přátelství a pevném poutu.

10.12.2023 4 z 5

Vánoční kdože, cože?! Vánoční kdože, cože?! Nofreeusernames (p)

Vánoční kdože, cože bylo bohužel zklamání.
Všechny knihy z téhle série zbožňuji.
Ale tohle bylo zbytečné. Mnohem víc se mi líbilo, to jak vznikal materiál ke knize, než samotný příběh.
To totiž byla jedna velká nuda.
A bohužel ani to Vánoční kouzlo na mě nedejchlo.
Každá postava zde sice dostala trochu prostoru. Ale mě to do sebe nesedelo. Bylo to všechno rychlé. A celkem opakující se.
Škoda... ale zůstanu věrná knížkám. :)

10.12.2023 2 z 5

Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Prázdnice: Hon na Morrigan Crowovou Jessica Townsend

Tahle serie mě učarovala. A tenhle díl jakbysmet.
Je plný kouzel, napětí a překvapení.
Začíná to být drsnější, dostává se sem i politikareni. Ale zároveň si to pořád zachovává to skvělé kouzlo.
Ale trochu se bojím o další díl, jestli vůbec bude vydán. Byla by to velká škoda. Každým dalším dílem v příběhu prituhuje. A já bych opravdu chtěla vědět, jak to celé dopadne.

10.12.2023 4 z 5

Temná hmota Temná hmota Blake Crouch

Panečku. Zase jedna kniha, která se mi doma válí dlouho a přitom je fakt skvělá.
Skvělé sci-fi, které mě opravdu bavilo od začátku do konce.
Občas se u knih, ktere se věnují vědě bojím, že se tomu bude autor hodně věnovat a ja se budu nudit. A co víc ani tomu nebudu rozumět. Ale tady všechno bylo hezky vysvětlené. A hlavně se na tom nestavěl příběh.
Ten je především o lidskosti.
Zároveň je zde velmi zajímavý pohled na možnost dalších světů.
Já se u čtení vážně bavila a knihu můžu jenom doporučit.

10.12.2023 5 z 5

Poslední přání Poslední přání Andrzej Sapkowski

Dlouho jsem nad touhle sérií váhala. V mém okolí byla vždy populární a nakonec přišel i seriál.
Já jsem si ji nakonec půjčila z knihovny, zda se mi bude líbit.
A je to tam... další série, která mě baví.
I když jsem byla při čtení zmatená a nějakou dobu mi trvalo, kdy je děj v přítomnosti a kdy v minulosti. Ale nakonec jsem se chytla a sedlo si to.
Místy je příběh inspirovaný pohadkami, které si autor poupravil. A i to se mi na příběhu moc líbilo.
Navíc oceňuji i těch pár ilustrací. Protože, co vám budu psát.... seriál jsem sice neviděla, ale samozřejmě jsem zahlédla, jak v něm vypadá zaklínač a tak už má jasnou podobu při čtení. Takže ilustrace mě dostávají tak nějak víc do příběhu. :)
Těším se na další díly, až budu mír možnost poznat zaklínače blíž. Tohle bylo zatím jen seznámením s tím, co znamená být zaklínačem.

27.11.2023 4 z 5