Andvejka Andvejka komentáře u knih

Volání krve Volání krve Nancy Gideon

Jestli jsou v plánu další díly, pak konec tohoto chápu... Pokud v plánu nejsou, tak zůstala spousta nezodpovězených otázek a to mě docela štve. Jinak za mě zatím nejnudnější díl, moc mě bohužel neoslovil... A Charlotte mi pomalu, ale jistě začíná lézt na nervy...

05.11.2016 3 z 5

Ač jsem četla mnoho nechvalných názorů na tuto knihu - mě se líbila. Jasně, je znatelné, že ji nenapsala Rowlingová, ale to mi tak nějak nevadilo. Četla se mi moc hezky a tím, že se jedná o divadelní hru jsem se vrátila do dob střední školy, kdy jsem do povinné četba divadelní hry četla a moc mě to bavilo.

Příběh sám o sobě se mi také moc líbil a jsem přesvědčená, že kdyby vyšel v klasické knižní podobě, tak by to byla pecka!

17.10.2016 4 z 5

Dluh krve Dluh krve Sue Tanya Huff

Musím říct, že tento díl mě bavil ze všech úplně nejvíc, byť mi Vicki jako upír moc pod nos nejde. Ale příběh sám o sobě se mi hodně líbil, bavil mě. Jen jsem si představovala trochu jiné zakončení celé série

10.10.2016 4 z 5

Bajky barda Beedleho Bajky barda Beedleho J. K. Rowling (p)

Knížka mě bavila. Příběhy byly zajímavé, Brumbálovy poznámky také. Skvělé doplnění celé série.

06.08.2016 5 z 5

Spojení krve Spojení krve Sue Tanya Huff

Kniha se mi líbila, měla spád a bylo zajímavé seznámit se i s citlivější stránkou Vicki. Jen si myslím, že ten konec nebyl úplně nejšťastnější volbou...

05.08.2016 4 z 5

Linie krve Linie krve Sue Tanya Huff

Dobrý díl, zatím mě asi bavil nejvíce.

19.05.2016 4 z 5

Stopy krve Stopy krve Sue Tanya Huff

Kniha se mi líbila o něco víc než první díl, taku vidíme, jak bude série pokračovat.

02.05.2016 4 z 5

Cena krve Cena krve Sue Tanya Huff

Kniha se mi líbila :)

02.05.2016 4 z 5

Annin vysněný domov Annin vysněný domov Lucy Maud Montgomery

Kniha mě bavila, po knize Anna ze Zeleného domu se mi snad líbila nejvíce. Velmi jsem si oblíbila Leslie, Owena, kapitána Jima a slečnu Kornélii, jejich příběhy byly velmi milé. Kniha se velmi příjemně četla.

17.02.2016 4 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Colleen opravdu umí. Po knihách Bez naděje a Ztracená naděje jsem přečetla další příběh, který mě i v mém věku dokázal oslovit.

19.11.2015 5 z 5

Ztracená naděje Ztracená naděje Colleen Hoover

Stejně jako Bez naděje se mi knížka velmi líbila, i když příběh vyprávený Sky mi přišel o něco více zajímavější. Na druhou stranu psaní Les také mělo něco do sebe a ten dopis pro Deana...

15.08.2015 5 z 5

Navždy mrtví Navždy mrtví Charlaine Harris

Konečně jsem zakončila celou sérii... Kniha byla fajn, ale oproti jiným dílům docela nuda (aneb ani jednou se nedostavilo nutkání přečíst ještě pár stránek abych věděla, jak to dopadne...). Navíc se stále nemůžu zbavit pocitu neúplnosti uzavření některých dějových linií.

Shrnu-li celou sérii o upírech, tak jsem byla spokojená. Některé díly byly slabší, jiné zase mnohem lepší, takže se docela hezky vyvažovaly. Určitě si knihy někdy v budoucnu ráda zase přečtu.

27.07.2015 4 z 5

Bez naděje Bez naděje Colleen Hoover

Když jsem knihu začala číst říkala jsem si, že to bude další romanťárna s tím, že se hlavní dvojice bude stále rozcházet a vracet se k sobě. Takový klasický, lehce předvídatelný scénář. Nicméně to, v co se kniha "zvrtla" mě natolik vtáhlo, že jsem nebyla schopná přestat číst a téměř jsem knihu přečetla najednou. Oblíbila jsem si Sky i Holdera natolik, až mi chvílemi bylo líto toho, co všechno se v jejich tak krátkém životě odehrálo.

Jak už tu někdo v komentářích zmínil, kniha byla napsaná lidsky. Určitě patří mezi knihy, které doporučuji přečíst.

20.05.2015 5 z 5

Padesát odstínů svobody Padesát odstínů svobody E. L. James (p)

Přečetla jsem celou sérii a ne, na chuť jsem jí prostě nepřišla. Takže jsem tam, kde jsem byla na začátku. Pokládám si stále otázku, co na tom všichni vlastně vidí? I když tento díl mi přišel ve finále nejlepší z toho mála, co nabízel, rozhodně se nejedná o knihu (vlastně o celou sérii), kterou bych si v budoucnu chtěla přečíst znova.

26.04.2015 2 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

Porovnám-li temnotu se šedí, jednoznačně temnota vede, i když se stále nejedná o literární zázrak. Tak, jak se mi zdálo, že šedi chybí jakýkoli náznak děje a zajímavosti, tak v temnotě mi naopak přišlo, že se dělo pořád něco a chvílemi se mi zdálo, že se autorka snaží nahnat to, co v šedi zanedbala. Což taky není moc dobře.

27.03.2015 2 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Do šedi jsem se začetla jen z toho důvodu, abych zjistila, co na tom všichni (nebo spíše všechny) vidí. A ne, pořád ten humbuk okolo nechápu a zřejmě ani nepochopím. Knížka ve mě nevyvolala žádné emoce, neponechala ve mě žádný dojem, který by stál za zmínku. Rozhodně další z titulů, který znova číst rozhodně nebudu.

02.03.2015 2 z 5

Jméno hvězdy Jméno hvězdy Maureen Johnson

Kniha se mi líbila, i když musím uznat, že být mladší, byla bych z ní nadšenější. Rozhodně alespoň v době, kdy mě podobně duchařsky laděné knihy bavily a já ujížděla na sérii Mediátor (čímž jsem si připomněla, že bych si jí mohla znovu po 10 letech přečíst...).

Ačkoli jsem od knihy nic moc neočekávala, ve finále jsem zklamaná nebyla.

25.01.2015 5 z 5

Upálená zaživa Upálená zaživa Souad

Je až neskutečné, jakým způsobem žijí ženy v některých částech světa! Až si říkám, že můj život je v porovnání s jejich procházka růžovým sadem.

17.08.2014 5 z 5

Poslední píseň Poslední píseň Nicholas Sparks

I když jsem jako první viděla film a nebyla si schopná utvořit vlastní podobu Ronnie, kniha se mi líbila více, než film. Ze začátku jsem Ronnie neměla vůbec v lásce, stejně jako ve filmu, ve finále jsem si ji i trochu oblíbila. I když v žebříčku oblíbených knižních hrdinů by byla spíš v té spodnější části. Poslední, emotivní třetina knížky mě několikrát přivedla k otázkám, jak bych se asi v její situaci chovala já, co by, kdyby,... Matně si pamatuji filmový konec a po přečtení toho knižního si říkám, že je škoda, že konec nebyl podle knihy, rozhodně by se mi film líbil více.

10.07.2014 5 z 5

Vzkaz v láhvi Vzkaz v láhvi Nicholas Sparks

Přečetla jsem knihu, viděla jsem film... Kniha je napsaná krásně, dává možnost zaapojit fantazii (oba hlavní hrdiny jsem si představovala úplně jinak, než jak byli ve filmu). Jen škoda, že jsem dvakrát po sobě četla knihu od Sparkse, která nekončí pro hlavní hrdiny happy endem...

23.06.2014 5 z 5