Andrys Andrys komentáře u knih

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Při čtení této knihy se před vámi odvijí pozvolna příběh, který je tak klidný a příjemný, že když zavřete knihu s úžasem zjistíte, že jste vlastně na konci. Obdivovala jsem jejich sílu a lásku, která se nejvíc projevila (nebo spíše byla zvýrazněna) v podzimním období jejich životů.

Stopy v písku Stopy v písku James Patterson

Tak jsem si zlepšila chuť po Domu na pláži. V této knize se opět objevuje postava Maclina (jen okrajově). I když jsem neodolala a koukla se na konec, tak mi ani nepřišlo, že by mi to zkazilo závěr knihy, který byl i tak plný zvratů.

Dům na pláži Dům na pláži James Patterson

Tato kniha se mi nějak nelíbila. Bylo to zřejmě obsahem, který mi připomínal romány z lékařského prostředí (Cook, Palmer), kdy jsou všichni proti jednotlivci (okolí včetně nějakého státního aparátu) a nakonec to vše dobře dopadne a je tu šťastný konec, ve kterém všichni spolu žili šťastně až do smrti.

Dávné proroctví Dávné proroctví Paul Stewart

Hezká kniha pro děti kolem 10let, ale ani starším neuškodí. Občas se sice chovají jako rozmazlené děti, ale to se dá překousnout.

Žena cestovatele časem Žena cestovatele časem Audrey Niffenegger

A ještě bych ráda dodala, že popis knihy Žena cestovatele časem je popsaná spíš z filmu než dle knihy, protože v knize za to Clare nemůže, není to tak, že by obešla Henryho a poradila si jinak.

Film byl hezký, ale ve srovnání s knihou mě hodně zklamal.

30.11.-0001

Zakletý v čase Zakletý v čase Audrey Niffenegger

Kniha je moc pěkná a hezky se čte. Zaujme vás hned na začátku a poté už nepustí až do úplného konce. I když je pravda, že jeden úsek ke konci by se podle mě mohl klidně vymazat.

Zajímalo by mě, jak někdo mohl tuto knihu ohodnotit jen jednou hvězdičkou. Myslím, že taková nízká hodnocení by měla mít i doprovodný komentář.

Kosti na popel Kosti na popel Kathy Reichs

Vztah nevztah mezi Ryanem a Tempe mě už nebaví. Hezkým oživením děje byl příjezd Harry (ze začátku jsem si z toho moc nadčená nebyla, ale po chvilce jsem si říkala, že by se mohla objevovat častěji).
Hippo se objevil už v minulém díle?

Zlodějka knih Zlodějka knih Markus Zusak

Zrovna tuto knihu čtu, proto zatím nebudu hodnotit knihu jako takovou. Ale co mi vadí jsou chyby v knihách, zde jich moc není, ale na dvě jsem přeci narazila. První se ukázala ke konci první třetiny, kdy došlo k záměně Erika s Maxem (což bylo trochu rušivé) a další zásek pro mě byl, když bylo použito spojení "nepřišlo nevyhnutelné" (raději jsem si to ještě jednou přečetla i s navazujícím textem). Snad mi nic neuniklo ve vztahu k tomuto prapodivnému spojení a jedná se pouze o chybu a nebyl to autorův záměr.

Klient Klient John Grisham

pro Asam: :D no jasně, že tomu nevěřím, jen mi to trochu kazilo čtení.

Označená Označená Kristin Cast

Musím se přiznat, že jsem od této knihy moc nečekala, jen další sága pro náctileté holky. Proto mě překvapilo, že jsem se místy i zasmála a ani nevím jak a během jednoho dne přečetla celou knihu a teď se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Jednoznačné plus knihy (od řady Stmívání) je to, že hlavní postava se furt nevrtá ve svém citovém rozpoložení a nejsou tu tak stupidní rozhovory :) a kniha má spád i děj.

Runový meč Runový meč Pavel Renčín

U této knihy nelze začít druhým dílem, protože pak se plně nedocení první knha, díky které si Prahu velmi oblíbíte (teda aspoň já). O to drtivější je dopad této knihy a úplně vyrazí dech.
Takže teď nezbývá nic jiného, než přečkat dobu do vydání posledního dílu.

Příště Příště Marc Levy

Nádherná kniha, konec mi úplně vyrazil dech a musela jsem se vrátit znovu k prvním stránkám. Konec zde není pouhým "vyšuměním" předchozího děje, ale krásnou tečkou.

S elegancí ježka S elegancí ježka Muriel Barbery

Tato kniha se mi velmi líbila a přidala jsem si ji do seznamu knih, které musím mít ve své knihovničce :). I kdyby krásný pocit při čtení, byl způsoben pouze velkým množstvím kladných ohlasu a časem, po který jsem se na knihu těšila, vůbec by mi to nevadilo.

Smutné pondělí Smutné pondělí Kathy Reichs

Hm, hm...tak tady si neurony Brennanové udělaly dovolenou. Dalo se celkem brzo pochopit, jak je to s kostmi a obětmi a také odhalit, kdo je komplic. Takže mě tak trochu otravovalo, že ona to nevidí. Řekla bych, že je to zatím nejhorší kniha série.

Líbánky Líbánky James Patterson

Děj má spád a rozhodně nenudí. Doporučuji.

30.11.-0001 4 z 5

Harry Potter a Fénixův řád Harry Potter a Fénixův řád J. K. Rowling (p)

pro Jíťa: ikdyž přečteš nejprve knihu a pak teprve koukneš na film, tak to působí úplně stejně... Je to podobné, jako když si přeště HP a vězeň z Azkabanu podruhé (teda aspoň pro mě).

30.11.-0001 4 z 5

Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Intimní dobrodružství jedné londýnské prostitutky Belle De Jour (p)

Je to záchodová literatura (=literatura, která je rozdělena do krátkých kapitol a nemusí se o ní nějak moc přemýšlet). Kniha má i světlé chvilky, proto jsem ji nehodnotila jako Odpad, ale ke konci jich je míň a míň. Díky této knížce si myslím, že Angličani jsou divní nebo já moc usedlá. Každopádně s Bellou bych rozhodně nekamarádila, není to tím, že by byla prostitutka, to je na ní asi to "nejnormálnější".

30.11.-0001 1 z 5

Harry Potter a Dary smrti Harry Potter a Dary smrti J. K. Rowling (p)

Díky tomuto dílu, se pro mě stal Snape nejsilnější osobností série.

30.11.-0001

Cizí tvář v mém zrcadle Cizí tvář v mém zrcadle Ilona Borská

Kniha se četla skoro sama. Sice jsem hned po začátku tušila, jak to dopadne a co se stalo, ale i tak to byl krásně napsaný příběh.

Menuet v hangáru Menuet v hangáru Ilona Borská

Kniha se mi moc líbila, jen je škoda, že na konci se nepsalo víc o Helence. Na téma této knihy by se nemělo nikdy zapomenout.