Andrée Andrée komentáře u knih

V zahradě zášti V zahradě zášti Camilla Bruce

Skvěle napsaný román o vražedkyni Belle Gunnessové. Doporučuji přečíst i doslov autorky, protože hodně věcí je na závěr objasněno, vysvětleno.

Pro tuhle kreaci ženy nemám žádné slitování, ani trochu empatie. Mrzí mne, že za svoje činy nebyla nikdy potrestána. Doufejme, že se smaží v pekle.

Poměrně obsáhlá kniha, ale velmi čtivá. Možná by mohla být o pár kapitol chudší, ale rozhodně čtení, které nenudí.

09.07.2022 3 z 5

Dům na kopci Dům na kopci Shirley Jackson

Obecně mám slabost pro strašidelné domy, které si žijí svým životem. Bohužel, Dům na kopci mne příliš nepohltil. I když atmosféra byla místy mrazivá, těšila jsem se, až knihu dočtu. Co rozhodně stojí za zmínku je velmi zajímavý psychologický vývoj, zejména Eleanor. Kniha je řazena do sekce horor, za mě tedy velmi slabý horůrek.

30.05.2022 3 z 5

Vévoda a já Vévoda a já Julia Quinn

Líbilo se mi to, je to takové oddechové čtení. Některé části jsou však až příliš naivní.
Ovšem, už teď se těším na další díl a články Lady Whistledown.

23.05.2022 3 z 5

Malibu v plamenech Malibu v plamenech Taylor Jenkins Reid

Nina Riva pořádá mejdan, budete tam?

Začátek knihy slušný rozjezd, ale asi od druhé poloviny to začínala být trošku nudička… A potom konečně začal večírek. Docela vostrej mejdan, dosti emocí, chlast, drogy, sex… Tak trochu nečekaný konec. I když, ten konec nakonec mohl být trochu více drama..

15.04.2022 3 z 5

Zvoník od Matky Boží Zvoník od Matky Boží Walt Disney

Krásná pohádka.

18.02.2022 5 z 5

Nymfomanka Nymfomanka Sonia Rosa

Knihu jsem si kupovala s očekáváním erotického románu plytkého děje. Ovšem tady se kniha zabývá mnohem hlubším problémem, o kterém se tolik nemluví.

Hlavní hrdinka trpící hypersexualitou je ochotna dojít až na samé dno, aby ukojila svoji nenasytnou touhu po sexu. Nedívá se napravo, nalevo, zda je ten chlap ženatý nebo oproti hlavní hrdince Anitě úplný rybízek. Na jednu stranu zde vidíme, že člověk trpící závislostí prostě neřeší dopady. Potřebuje ukojit svoji závislost a udělá pro to vše. Na druhou stranu, kdy se mi Anita nevýslovně zhnusila a cítila jsem k ní odpor a pohrdání bylo ve chvíli, kdy vědomě nakazila pohlavní chorobou ženatého muže a měla z toho radost. To už s hypersexualitou snad ani nesouvisí. To už je snad něco psychopatického... Pochopitelně, zadaní pánové, kteří si vrznou, protože jim někdo nastaví, o tom se ani rozepisovat nechci a nebudu.
Hlavní hrdinka v knize projde opravdu zajímavým psychologickým vývojem a její věčná sebelítost je místy opravdu iritující.

V knize nejsou žádné výrazné oplzlosti ve smyslu příliš detailně popsaných intimních scén. Co ovšem zaručeně dokáže pohoršit je charakter hlavní hrdinky. Její chorobná touhou po sexu je jedna věc, ale její smýšlení a radost nad tím, že ublíží druhým je naprosto bezpáteřní...

13.02.2022 5 z 5

Sto veselých kreseb Sto veselých kreseb Josef Lada

Rychlá jízda se trestá pokutou 20 Kč. A safra!

Paní: "Dnes ráno jsem si náhodou všimla, jak vás ten mladý listonoš líbal! Od zítřka budu přijímat poštu sama!"
Služebná: "Ale to vám, milostpaní, nic nepomůže. On má rád jen černovlásky."

A 36 Kč za kg másla... Jakooo??!!!

16.01.2022 5 z 5

S rozumem v koncích jsem z toho já. Slabší díl. Přátelé Bridget, to je fakt síla. Banda zoufalých třicátníků. Knižní Bridget je prostě totální blběna. Ale i tak jsem docela zvědavá na další díl.

26.12.2021 3 z 5

Devadesátky! Devadesátky! Johana Fundová

Čágo belo šílenci!

Dáme pogy? Taky Vám chcíplo tamagoči?
Zavzpomínala jsem si, pobavila jsem se. Pure devadesátky, to byly časy. Ty cool hadry, seriály to bylo dětství. Neměnila bych.

Mám chuť na kuře s broskví!

01.12.2021 3 z 5

Se špetkou skořice Se špetkou skořice Elizabeth Acevedo

Mám velký problém s oslovením "Holčičko"! To bylo něco... neosobní a uchylný. Brrr... Celkově mne kniha neoslovila, čekala jsem jiný příběh. Tedy takový, kde se mladinká matka pere s životem, protože je na spoustu věcí sama. A nene, nebylo tomu tak...

20.11.2021 2 z 5

Děti Halloweenu Děti Halloweenu Brian James Freeman

Docela zklamání. Ne a ne se začíst. A to jsem si knihu nechala schválně na tohle roční období...

27.10.2021 2 z 5

Tajemství sídla Craven Manor Tajemství sídla Craven Manor Darcy Coates

Zatím nejslabší díl, který jsem od Darcy ze série hororových domů četla. Za mě to bylo málo hororové a tak trochu mi už začínají vadit ty věčně dobré konce.

10.10.2021 4 z 5

Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách Alex Nikolavitch

Tohle komiksové zpracování mne bohužel nenadchlo.

13.09.2021 2 z 5

Růže Růže Tiffany Reisz

To teda pardon, ale Persea si do huby brát nebudete! :D

Oproti prvnímu dílu zde, ano, byl i nějaký příběh. Celkově to pro mne byla nudička, nudila jsem se tak strašně moc, že mne už ani třetí díl s názvem Perla nezajímá...

Mi amor, sodoma.

11.08.2021 1 z 5

Lovec Lovec Jack Heath

Timothy Blake, kterého FBI požádá o pomoc při pátrání po pohřešovaném profesorovi ví, zdá se, mnohem více, než je ochoten prozradit. A jak to tak bývá, pod svícnem je největší tma... Já se jen utvrdila v tom, že mi Timothy Blake absolutně nesedí, přijde mi až odporný. No, on vlastně je odporný... Na druhý díl jsem se, i přes to všechno těšila. Ale strašně mě to nebavilo.
Pápá Timothy, my si spolu opravdu nerozumíme.

11.08.2021 2 z 5

Rudá galerie Rudá galerie Tiffany Reisz

Tady se s tím někdo nepáral a po pár stranách je tam plno erotiky až do konce knihy. Dávám tři hvězdy, protože mě to po delší době začalo už trošku nudit a taky za ten konec. Ten mi přišel dost vtipný... Oceňuji nápaditost s obrazy a všechny jsem si je poctivě googlila, to bych doporučila, pokud se chystáte číst a umění Vás trochu zajímá. Jako erotický román to splnilo očekávání, ovšem, kdyby tam byla i nějaká výrazná dějová linka. Nepohoršuje mě to. Román Jane Austenové nečekejte, tady se šuká ve velkým.

Mona zdědí Rudou galerii, která se topí v dluzích. Jednoho dne se v galerii objeví záhadný muž jménem Malcolm a nabídne Moně cenné obrazy, výměnou za její tělo... Hm, hrdost jde stranou a kalhotky lítají vdzuchem. A jak Mona ke svému bohatství přišla? No přece přes číču (ne Tu-tu).

22.07.2021 3 z 5

Kousnutí Kousnutí Jordie Bellaire

To bylo slabé. Kresba oproti prvnímu dílu nic moc. Tady si Buffy nebyla skoro vůbec podobná a bylo zde pramálo akce.

21.07.2021 3 z 5

Světlo a stíny Světlo a stíny Leigh Bardugo

Jakooo, na sérii Griša jsem viděla hodně, hodně moc kladných hodnocení. A přestože možná už nejsem cílovka. No panečku. Jako jo, přiznávám, že mě brutálně naladil na čtení Darkling ze seriálu, protože (OMG!!!) jako pardon...

Ovšem celý svět mě tak vtáhl, kniha se četla jedna báseň a konec byl možná trochu předvídatelný, ale moc jsem si tento svět oblíbila. Alina mi byla sympatická, Mal mi trochu nesedí, ale to asi bude tou rivalitou... Temnyj je dokonale tajemný, na můj vkus ho tam bylo docela málo. Doufám, že se jeho postava bude více rozvíjet.

Přiznávám, chci černou keftu. :D

07.07.2021 5 z 5

Můra noční, předvánoční Můra noční, předvánoční Tim Burton

Je to skvost. Škoda jen, že je to tak krátké. Ale krásné.

30.06.2021 5 z 5

Sbírka motýlů Sbírka motýlů Viktorie Besó

Tak jakooo, nebylo to špatné. Až na ty drogy... Jako proč musí být každej zhulenej nebo na lajně nebo ožralej? Dovolená v Itálii, hehe. Ciao bella! Hlavní hrdinka je krapet mrcha. Ať si holka klidně užívá, ale ona nemá zábrany ani před ženatým a to mě teda pohoršuje a zo ti dávám 3 * ty pipko.

13.06.2021 3 z 5