Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Howard Phillips Lovecraft, tvůrce mýtu Cthulhu, Arkhama a zlověstného Necronomiconu, je jedním z nejvlivnějších hororových spisovatelů. Komiks francouzského spisovatele Alexe Nikolavitche a týmu argentinských výtvarníků Gervasio-Aon-Lee přináší čtyři kapitoly z Lovecraftova života z let 1925 až 1937, kdy se Lovecraft snažil stát spisovatelem, jak ho známe dnes. Znalci jeho díla v nich najdou motivy známé z jeho povídek a románů. Nakolik jsou tyto povídky autobiografické? Prožil je jejich autor? Nebo se vše odehrálo jen v jeho temné fantazii? Lovecraft v tomto komiksu překračuje hranice prostoru a času a před očima se nám objevuje s jeho finančními problémy, sklony, zálibou ve zmrzlině, kočkách a mládí....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424207/big_howard-p-lovecraft-ten-kdo-psal-v-t-QfW-424207.jpg 3.639
Žánr:
Komiksy, Biografie a memoáry

Vydáno: , Volvox Globator
Originální název:

Howard P. Lovecraft, Celui qui écrivait dans les ténebres, 2018


více info...
Nahrávám...

Komentáře (18)

Kniha Howard P. Lovecraft: Ten, kdo psal v temnotách

Pítrs85
28. dubna

Mně to zas tak tragický nepřišlo, jasně, Lovecraftovou biografií se to nazývat nedá, kresba není úplně topková (mně osobně se líbila, jediné, co mi trochu vadilo, bylo, že každá stránka byla podivně fialovo-modro-zelená, ale možná to byl záměr), ale jako komiks pro lidi, co od H.P. Lovecrafta (zatím) četli sotva nějakou povídku, to není vůbec špatné. A kdybych poznal všechny ty odkazy na jeho dílo, asi by se mi to líbilo ještě víc.

BrooksWasHere
19. března

S komiksom o Lovecraftovi som bol nadmieru spokojný, prečítal som ho v priebehu sobotňajšieho rána :)
Odporúčam úplne každému, kto sa chce o živote tohto tajomného spisovateľa dozvedieť o trochu viac.
Za mňa 90 %


Tomas@S
08. ledna

Bylo docela zajímavé se dozvědět něco z životních epizod Howarda Lovecrafta. Přes jeho podivně vypadající vyzáblou postavu a poněkud divné názory měl mnoho zajímavých přátel a ani jeho poměrně krátký život nebyl nudný. Vyprávění o jeho životě je doplněno několika ukázkami z jeho díla v komiksove podobě a několika citacemi. Tento komiks určitě neurazí a Lovercraftovy příběhy zasadí do kontextu jeho života.

TomTomis
22.12.2021

Nemohu si pomoci, ale zdálo se mi to poněkud zjednodušující. Asi nebylo v možnostech komiksu tomu dát něco navíc. Oceňuji, že jsem se přece jen něco málo o autorovi dozvěděl.

Morbidus
26.09.2021

Velmi stručný a zkrácený souhrn osudů HPL a některých lidí kolem jeho osoby. Nečekejte žádné archetypální lovecraftovské příšery ani hlubokou sondu do spisovatelova života. Ano, dozvíte se o ústřední osobě nějaké ty zajímavosti - o náklonnosti k zmrzlině, zdrojích inspirace či názorech - ovšem ne do hloubky. Vše je víceméně jen nastíněno, jak by se dalo u tak útlé knihy čekat.
Mám-li to shrnout, neznalého čtenáře to zcela neosloví a znalého pouze navnadí. Na druhou stranu se tato jednohubka čte jedna báseň. Dost tomu pomáhá kresba, která se k výše popsané formě „hloubky“ příběhu perfektně hodí. A když se stane něco pozitivního či zlého, opravdu to cítíte... tak jak to má být.
Zkrátka a dobře, chutnalo, ale bylo toho málo.

Andrée
13.09.2021

Tohle komiksové zpracování mne bohužel nenadchlo.

Arkagas
19.06.2021

Komiks, který přibližuje život tohoto hororového spisovatele je hezký, ale rozhodně nečekejte nějakou bombu. Velmi příjemně přiblíží úplně neznalým čtenářům, kdo vlastně tento člověk byl a jaký byl jeho život, ale rozhodně zde nehledejte nějakou spojitost s jeho díly nebo nějakou obsáhlou historii. Kresba je pěkná, i když spíše taková dětská, ale samotný Lovecraft je zde vyveden skvěle. Jako záležitost na hodinku čtení to rozhodně není špatné, pro úplné neznalce bych řekla dokonce velmi dobře zpracované bez zbytečné omáčky. Jen škoda pravopisných chyb a překlepů...

666Jitka
02.02.2021

Komiks se mi líbil, a to jak kresba, tak pěkně zpracovaný stručný příběh Lovecraftova života. Jako velké obdivovatelce mistra H.P.Lovecrafta mi nesměl tento kousek ve sbírce knih chybět...

„Ne, nezemřelo to, co věčně odpočívá, a dlouhý věků běh i smrtí smrti bývá.“ H.P.L.

„Nejstarším a nejsilnějším lidským citem je strach, a nejstarším a nejsilnějším druhem strachu je strach z neznáma.“ H.P.L.

1