Zvoník od Matky Boží

Zvoník od Matky Boží https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/145446/bmid_zvonik-od-matky-bozi-xTx-145446.jpg 4 48 11

Zvony z chrámu Matky Boží znějí nad střechami ranní Paříže. Kdo by neznal příběh nejslavnějšího zvoníka tohoto chrámu Quasimoda a překrásné cikánky Esmeraldy? Na nejvyšší z pařížských střech, uzavřen mezi zvony, osaměle žije mladý muž se znetvořeným obličejem. Není však ve věži úplně sám. Život s ním sdílejí Viktor, Hugo a Laverna, chrliče, které by možná ostatní lidé považovali za pouhé sochy, ale Quasimodo v nich měl své jediné přátelé. Onoho dne se už těšil, že spolu s nimi bude sledovat každoroční rej bláznů. Quasimodo se velmi chtěl podívat dolů, mezi lid, ale jeho pán, Frollo, mu to zakázal. Pokušení však bylo tak lákavé........ celý text

Kontryhelka
09.06.2023 5 z 5

Velmi známý příběh ze staré Paříže. Klasika, která je prakticky nesmrtelná.

Bája89
23.02.2022 3 z 5

Krásné ilustrace a silný příběh. Přesto i v pokročilém věku se Zvoník od Matky Boží neřadí mezi mé nejmilovanější Disneyovky. Ale i tak jsem se k němu velmi ráda vrátila.

Andrée
18.02.2022 5 z 5

Krásná pohádka.

Eeve
19.03.2021 4 z 5

Originálnu rozprávku od Disneyho som samozrejme videla, tuším aj v kine. Tu je to pekne prerozprávané, namiesto ilustrácií obrazy z filmu. Mám veľmi rada túto knižku.

MissiPippi
22.04.2020 3 z 5

Knihu jsem malé zakoupila z důvodu nostalgie, kdy jsem si vzpomínala na vlastní v měkké vazbě od Egmontu. Vydání od Hachette je ale opravdu hodně zkrácená verze, nicméně na krátké večerní předčítání ideál. Jen jsem při čtení občas bojovala s ne moc navazujícími odstavci. Hlavní děj ale podchycen, krásné ilustrace v menším množství zůstávají. Jen mě mrzí nižší kvalita papíru a barvy,ale za tu cenu čekat zázraky se nemůže.

p.pavlina
25.03.2018 5 z 5

Tuto knihu jsem četla jako dítě a milovala jsem na ní ty ilustrace a provedení.

jaja1989
20.04.2015 4 z 5

Quasimodo v kratší verzi pro děti.

petka-2007
20.01.2013 5 z 5

Krásné, téměř dojemné..

TessDragon
18.09.2012 5 z 5

Zvoník u Matky boží. Nádherný až dojemný příběh. Bylo mi líto Quasimoda.

oolinkaa
18.06.2012 5 z 5

příběh chrám matky boží převeden do dětského vydání..super

sabanka
13.10.2011 5 z 5

nejraději z této pohádky mám esmeraldu.

pohádky zfilmováno animovaný film

Walt Disney