AndreaP. AndreaP. komentáře u knih

Odsouzený Odsouzený Eva Bacigalová

Náročná kniha (myšleno obsahově) s velmi silným příběhem. Zoufalství matky musí zasáhnout každého.

13.12.2020 5 z 5

Slzy od smíchu Slzy od smíchu Alena Blanářová

Taková pohodová oddechovka, která mi na stole přistála v době covidové, kdy veškeré fungování knihoven probíhá jen přes výdejní okýnko a tuto knihu mi namátkou vybrala má paní knihovnice. Byla to trefa, kniha se mi líbila.

01.12.2020 4 z 5

Ostrov s vůní čerstvého chleba Ostrov s vůní čerstvého chleba Jenny Colgan

Kniha se četla sama. Krásný příběh z romantického a přesto drsného prostředí, sympatická hlavní hrdinka a všudypřítomná vůně čerstvého chleba. Ano, tadle kniha se vážně povedla!

03.11.2020 5 z 5

Dívka s cizí tváří Dívka s cizí tváří Věra Řeháčková

Velice zajímavé téma, kniha se sice dobře četla, ale osobně si myslím, že autorka tomu mohla dát více hloubku, že je to téma, které šlo propracovat více.

18.10.2020 3 z 5

Naděje Naděje Henry Denker

Velice silný příběh o naději a neskutečně obrovské síle a vůli mladého dospívajícího chlapce a jeho terapeutky. Člověk nesmí přestat věřit v zázrak, i když je na samém dni a nevidí světlo.

20.09.2020 5 z 5

Šance Šance Henry Denker

Tato kniha byla mé první setkání s autorem, kdy jsem po něm zcela náhodně sáhla v knihovně. Velmi těžký námět sexuálně zneužívaného dítěte byl velmi čtivě popsán, i když pro mě jednání lékařky bylo v jistých směrech značně nepochopitelné. Přečtení knihy určitě doporučuji a hned jdu na další knihu autora.

22.08.2020 4 z 5

Šťastní a veselé Šťastní a veselé Petra Zhřívalová

Kniha o tom, jak se během jednoho jediného dne dokáže život úplně sesypat. Je to moc hezký a naprosto oddechový příběh ze života, který se četl tak nějak sám. V komentářích se hodně píše, že je to super kniha na čtení v době adventu. Zřejmě ano, nicméně já ji četla v červenci a i v horkých dnech je stejně skvělá :-)

11.07.2020 5 z 5

Jsme všichni sněhové vločky? Jsme všichni sněhové vločky? Holly Bourne

"Nejdřív buď laskavá k sobě" - to je věta, která je hlavním poselstvím této velmi zvláštní knihy. Šestnáctiletá Olive trpí biopolární poruchou, kdy sama ale nechce svou diagnózu znát, odmítá ji a my jsme v této knize svědky všech jejich myšlenkových pochodů přecházející z fáze mánie do fáze deprese. Je tam dost dobře nastíněn ten přechod z jednoho pásma do druhého. Kniha je to určitě poučná pro každého.

08.07.2020 3 z 5

Desatero přikázání pro Veverku Desatero přikázání pro Veverku Ana M.

Nerada takto píšu, vlastně takové hodnocení dávám teprve podruhé v životě, ale nic blbějšího jsem už dlouho nečetla. Respektive snažila se číst, definitivně jsem to vzdala na 60 straně. Jsem zase nadlouho z takové "literatury" vyléčená.

05.07.2020 odpad!

Tauranga, můj osud Tauranga, můj osud Anne Laureen

Příběh mladé lékařky, která se rozhodne vzepřít se zažitým tradicím konce 19.století, a jako žena je odhodlaná jít za svým snem přes všechny překážky. Kniha se mi moc líbila, a navíc je příběh zasazen do nádherné oblasti Nového Zélandu.

02.07.2020 5 z 5

Čistá láska Čistá láska Jana Benková

Taková oddechovka pro jedno deštivé odpoledne. Neurazí, ani nenadchne, hlavní hrdinka mi lezla na nervy, chovala se jak puberťák. Velké plus ale za prostředí cukrárny a recepty na závěr.

17.05.2020 2 z 5

Hořkosladký život Hořkosladký život Colleen McCullough

Námět na knihu, příběh jako takový i zasazení děje do dané doby byl vynikající počin, ovšem styl psaní byl pro mě leckdy nezáživný, některé pasáže jsem pak už přeskakovala. Leckdy na mě kniha působila až moc nepravděpodobně.

08.03.2020 3 z 5

Sestřičky na příjmu Sestřičky na příjmu Donna Douglas

Tato série mi už od prvního dílu přirostla k srdci. Mám strašně ráda knihy z tohoto prostředí a pokud je to navíc z období tak dávno minulého, tak je to dokonalé spojení. První, druhý, třetí a teď i čtvrtý díl je prostě úžasný a každý jsem doslova zhltla jedním dechem.Doufám, že se brzy dočkáme pokračování, protože vždy, když dočtu knihu, tak jsem zklamaná z toho, že musím opustit Nightingale a její hrdiny. Pět hvězd a obrovské díky autorce.

24.02.2020 5 z 5

Sestřičky ve víru osudu Sestřičky ve víru osudu Donna Douglas

Nádherná série a stejně jako ostatní zde se už nemůžu dočkat dalších dílů. První i druhý díl byl úchvatný, hltala jsem je, zamilovala si tři hlavní hrdinky i další postavy, ovšem tento třetí díl trhl u mne rekord, nejen že jsem u něj brečela jak želva nad příběhem Helen, tak v okamžiku, kdy mi blikla v knihovně rezervačka a já si jí vyzvedla, tak jsem se začetla a knihu neodložila až na poslední stránce.

09.11.2019 5 z 5

Světlo je i za oponou: skutečný příběh nevidomé sochařky Marianny Machalové-Jánošíkové Světlo je i za oponou: skutečný příběh nevidomé sochařky Marianny Machalové-Jánošíkové Katarína Kopcsányi

Mám ráda knihy podle skutečné události popisující životní příběh daných lidí. Todle tato kniha splnila, je to osobní pohled do života nevidomé ženy, která o zrak přišla v mládí a její boj s každodenními maličkostmi, které nám, co vidíme, ani nenapadne, že by mohl být problém.

06.10.2019 4 z 5

Pochopíš, až budeš velká Pochopíš, až budeš velká Virginie Grimaldi

Tajemství štěstí :"Život, to je přítomnost. To je tady a teď. Z minulosti se má uchovávat jen to pozitivní. Od zítřka se nemá nic očekávat. Minulost se změnit nedá a budoucnost nemůžeme znát předem."

Moudrá kniha plná hlubokých myšlenek, poselství. Krásné čtení.

30.03.2019 4 z 5

Když Dinosaurům někdo umře Když Dinosaurům někdo umře Marc Brown

Knihu mi poradila psycholožka v hospici, když jsme během dvou let přišli nejprve o manželovu maminku a posléze o mou maminku a mého tatínka. Všichni tři zemřeli relativně mladí na zákeřnou nemoc a já netušila, jak to vše mám "podat dětem", když mě samotné i jako dospělé to mozek a srdce absolutně nepobíralo. Kniha je úžasná, doporučuji všem, kdo jsou v těžké situaci umírání.

25.03.2019 5 z 5

Jak vyléčit zlomené srdce Jak vyléčit zlomené srdce Anna Bell

Měla jsem celou dobu problém s hlavní hrdinkou, které ač bylo 30, rozumově se chovala tak na 15, což knize trošku ubíralo. Jinak je to ale příjemný oddechový příběh, po pár stránkách sice víte, jak to dopadne, ale přesto jej čtete dál.

13.03.2019 3 z 5

Dárek na rozloučenou Dárek na rozloučenou Teresa Driscoll

Emočně silná kniha, pro mě o to více, že má maminka i tatínek nedávno na rakovinu také zemřeli. Přišla jsem o oba během jednoho roku a tato kniha je pro mě jakýsi symbol toho, co jsem prožila. Recepty v knize jsou bonus navíc.

10.03.2019 4 z 5

Muslimská pomsta Muslimská pomsta Iva Karlíková

Pokračování příběhu Muslimské peklo - knihu jsem doslova zhltla za hodinu a nechápu to, fakt nechápu, jak může být někdo tak blbý (když člověk udělá chybu, dá se to pochopit, ale udělat jí opakovaně?) Nic proti autorce, spíše knihu opravdu důrazně doporučuji všem dívkám, aby se na ten svět a odlišnost kultur dívaly s objektivním názorem a ne s růžovými brýlemi.

06.03.2019 4 z 5