Andrea81 Andrea81 komentáře u knih

Andělíčkářka Andělíčkářka Camilla Läckberg

Mělo to své mouchy, ale četlo se mi to jedním dechem. Za mě dobrý.

04.09.2020 4 z 5

Chata v Jezerní kotlině Chata v Jezerní kotlině Jaroslav Foglar

Klasický pan Foglar, ten nikdy nezklame. Četl syn a moc se mu to líbilo, tak jsem neodolala a jsem moc ráda, že jsem tak učinila. Příběh o krásném přátelství, taková už se jen tak nevidí. Děkuji pane Foglare.

14.03.2020 4 z 5

Tracyho tygr Tracyho tygr William Saroyan

Pro mě je to něco, jako Malý princ. Budu si to muset přečíst vícekrát a pokaždé v tom najdu něco nového, co mi předtím třeba uniklo.

11.11.2019 4 z 5

Pentagram Pentagram Jo Nesbø

Harry Hole a jeho životní peripetie...ráda se nechám autorem vtáhnout do dalších případů.

24.02.2019 4 z 5

Velký Gatsby Velký Gatsby Francis Scott Fitzgerald

Moje očekávání to splnilo. Taková oddechovka i když k zamyšlení. O lásce, ke které se upínáme a opět nás zraní. O lásce k penězům, která je větší než láska k milovanému člověku. Obraz tehdejší doby, která nebyla tak dokonalá, jak se nám někdy snaží vnutit. Prostě peníze kazí charakter.

30.12.2018 4 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Moc jsem od toho nečekala, četla jsem kvůli výzvě. Ale mile překvapilo. Kvůli penězům je myšlení některých lidí tupé a omezené. Prostě peníze kazí charakter.

01.12.2018 4 z 5

Ve službách zla Ve službách zla Robert Galbraith (p)

I když v této knize bylo mnohem víc krve a násilí, vždycky se mi čtou tak nějak samy a na konci mě mrzí, že příběh dál nepokračuje... Strike a Robin mě prostě baví.

01.07.2018 4 z 5

Němý křik Němý křik Angela Marsons

Hezky vymyšlená zápletka, mě se to líbilo.

31.12.2016 4 z 5

Fotograf z Osvětimi Fotograf z Osvětimi Maurizio Onnis

Takový příběh, taková spousta tragických osudů, nejhorší je to, že se to opravdu stalo. Nemám co dodat, slova nemohou vylíčit to, co cítím. Pro moje děti určitě jedna z mnoha (bohužel) knih doporučených ode mne.

29.09.2016 5 z 5

Nonstop Nonstop Brian Wilson Aldiss

Tohle je opravdu úplně bezchybně napsaná parádní knížka. A to sci-fi moc nemusím.

13.06.2016 5 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Oddechovka.

30.03.2024 3 z 5

Spánek Spánek Haruki Murakami

Murakami.
Musím uvažovat. V klidu. Pomalu. Uvažovat. Něco je špatně.
Něco je špatně...
Prostě Murakami :-)

03.01.2024 4 z 5

Diabol v zrkadle Diabol v zrkadle Juraj Červenák

Tato série je prostě povedená.

29.10.2023 4 z 5

Ohnivé znamení Ohnivé znamení Juraj Červenák

Tuto sérii mám ráda, nezklamalo, jako vždy.

26.08.2023 4 z 5

Hodiny Hodiny Michael Cunningham

Vyjádřit nejniternější pocity není vůbec lehké, klobouk dolů. A opět děkuji ČV.

07.05.2022 4 z 5

Rose pod palbou Rose pod palbou Elizabeth Wein

Jako všechny knihy s touto tematikou je to děs. Ale je potřeba si tyto zvěrstva připomínat a nezapomenout. A lidstvo se nepoučí a nepoučí....bohužel jak aktuální.

25.04.2022 5 z 5

Přízrak Přízrak Jo Nesbø

Můj oblíbený HH ;-)
a v prostředí feťáků bych se opravdu nechtěla ocitnout.

03.01.2021 4 z 5

Stín větru Stín větru Carlos Ruiz Zafón

Kniha hezká, ale nejvíc se mi líbily Fermínova moudra. To nemělo chybu.

23.08.2020 4 z 5

Volání rodu Volání rodu Eduard Štorch

Krásně popsaný drsný život v době bronzové. Úplně jsem se přenesla v čase. A ty ilustrace! Mám ráda pana Buriana a děkuji také panu Štorchovi.

22.03.2020 4 z 5

Spasitel Spasitel Jo Nesbø

Po kratší pauze jsem se opět vrhla na příběhy o Harrym a nezklamal. Těším se na další díl.

22.12.2019 4 z 5