anavi2009 anavi2009 komentáře u knih

To nejlepší z nás To nejlepší z nás Nicholas Sparks

Hmmmmm,tak tohle byla jedna z mála knih,kde jsem přeskakovala celé stránky a o nic nepřišla.. Tak neuvěřitelně předvídatelná kniha,ze se to číst nedalo. Ocenila bych to, kdyby mi bylo 17. Byl to můj druhý Sparks a ještě me čeká jeho Notebook,tak snad me nezklame,protože film miluju.

26.03.2016 1 z 5

Skvělá fantasy, moc mě bavila - i to, že je příběh zasazen do přítomnosti, hrdina je současný kluk a přitom se mu dějí podivné věci. Kniha je proložená bizarními skutečnými fotografiemi, kolem kterých autor vytvořil neuvěřitelný příběh. Těším se na další díly!

23.02.2016 5 z 5

Skryté zlo Skryté zlo Sandra Brown

(SPOILER) Myslela jsem, že to bude víc napínavé. Byla to moje první kniha od autorky a asi i poslední. Jednání hlavní hrdinky mi přišlo absolutně nelogické-probudím se ve srubu s velkým chlapem, najdu šutr, na kterém je moje krev, ale pritahuje me, tak se s ním vyspím. Navíc byla Emory snad bez jediné chybičky, postavy byly strašně černobílé a ploché, Alice mě nepřekvapila.
Prostě kniha nesplnila očekávání.

04.05.2024 2 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

(SPOILER) Musím říct, že pozitivně hodnotím i fakt, že to autorka nenatahovala na "oblíbené" 3 díly, ale napsala svižné 2. A to říkám i přesto, že miluju její svět a celou partu hlavních hrdinů.

SPOILER
Byl to velmi promyšlený zločin plný intrik, z nichž některé vypadaly na povrch až na konci. Pekkovi jsem strašně přála jeho bezesne noci a konec jaký dostal, byla jsem šťastná, že Kaz má svoji pomstu.
Jenom teda.. Jak řekl myslím Jesper -"přežít měli vsichni".

27.04.2024 5 z 5

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Třetí kniha od autorky a tím končím. Nesedí mi její styl psaní, kdy je to shit-shit-přetvářka-shit-pompézní happy end happilly ever after.
Tato knížka se dotykala závažného tématu neplodnosti, ale hrdinka to dokázala překonat lusknutím prstu, jen co si uvědomila, že ji její manžel miluje.

17.03.2024 2 z 5

Řád Kraje Světa - svazek 2. Řád Kraje Světa - svazek 2. Maja Lidia Kossakowska

Já jsem fakt nadšená. Líbilo se mi to strašně moc, propracovaný svět se vším všudy, Lars je úžasná postava. Není to jen kladný hrdina, je lidský. Chvilkama se podceňuje a nevěří si, ale pak vysekne nějaký krutopřísny kousek.
Za mě bych teda řekla, že by to nešlo ještě 3 díl, ale toho už se bohužel nedočkáme.
Tato série je pro mě objev roku, fakt pecka.

09.11.2023 5 z 5

Nesnáším tě Nesnáším tě Vi Keeland

(SPOILER) Rovnou řeknu, že červenou knihovnu moc nečtu. Nicméně vzhledem k vysokému hodnocení, jsem měla asi i vysoké očekávání. Které kniha vůbec nesplnila. Neuvěřitelný příběh, nereálné postavy, strasny.
Ona je nádherná blondýna s božskou postavou, on tmavý osvaleny Ken s hromadou peněz. On má roztroušenou sklerózu, kvůli které si k tělu nechce připustit žádnou ženu. Ona je trochu střelena, ale on ji miluje. A nejvíc směšné mi přišlo něco ve stylu "Našel jsem tvou biologickou matku. Zbývá ji týden života".
Nevím, at si kdo čte co chce, pro mě to byla vražda mozkových literárních buněk.

04.07.2023 1 z 5

Mít pro co žít Mít pro co žít Richard Roper

(SPOILER) Tak toto byla totální depka.. Je to srovnávání s knihou Eleanor se má vážně skvěle, bohužel jedinou podobnost vidím v tom, že Andrew má nějaké trauma, které se nám postupně odkrývá a žije osamělý život. Jinak jsem tam nic moc pozitivniho nenašla, postavy nesympaticke, nereálné.. Nevim no..

21.12.2022 2 z 5

Archiv Archiv Victoria Schwab

Uf, tak tohle fakt nedám.. Jsem v půlce, ale uz nemůžu.. Jak píše Lenka7679, nechápu smysl Archivu, Historií, nebaví mě čekat, co se stane a proč hrdince všichni pomáhají.. Autorku mám ráda, ale tohle se teda nepovedlo..

03.09.2022 odpad!

Zaklínání světla Zaklínání světla Victoria Schwab

Tak na to, jak mě první díl nebavil, se to vyvinulo fakt dobře. Série mě moc bavila, postavy byly úžasné, hlavně Lila byla perfektní, s úsměvem ostrým jako břitva. Jsem ráda, že jsem se pustila do pokračování, vážně by mě mrzelo, kdybych o tento bohatý a barevný svět přišla.
Rozhodně velké plus autorce, že děj nehýří sexem a milostnými linkami, i když tam jsou, není to hlavní lákadlo příběhu.
Autorka má talent, popsat věci tak, že je vidíte před sebou, dýcháte vůni vzduchu a zažíváte s postavami jejich příběhy. Moc bych si přála ještě nějaký příběh z tohoto světa, nechce se mi úplně loučit s Kellem a Alucardem..

22.08.2022 5 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

Líbilo se mi to. Musím říct, že na to, že jsem četla celou trilogii na jeden zátah, tak si autorka pořád držela moji pozornost, což se tak často nestává. Vlastně i přesto, že je příběh zakončený, zbývá fantasie na dokončení příběhů jednotlivých postav a je to na čtenáři, jak si chce myslet, že to dopadne. Nebylo tam žádné sladkobolné zakončení, spíš bych řekla, že všechno tak nějak přirozeně vyplynulo.
Ačkoliv tato série byla moje první od autorky, jdu na další :)

20.11.2020 5 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Tak to už bylo jiné počteníčko než první díl.
*** BACHA, ASI BUDE SPOILER***
Trochu mi to místy teda připomínalo Stmívání, které moc nemusím, všechny ty přeměny, druhové a družky.. No.. Dejme tomu. Nemusím ani ženské postavy, které si neustále zatínají nehty do dlaní, zatínají ruce v pěst, tváří se se naštvaně a všichni je milují. Proč jako..? Tak jsem byla ráda, když se Feyre konečně probrala. A Tamlin..? Boží postava. Miluju ho. Z chudáka Tamlina teda udělali trochu idiota, ten už se z toho asi nevyhrabe a předpokládám, že v dalším díle ho čeká smrt. Tak uvidíme :)
******KONEC SPOILERU****

Těším se na další díl, ještě že ho mám doma :) No pokud bude stejně dobrý, jako tento, tak se můžu těšit na několik pročtených nocí :)

30.10.2020 5 z 5

Jantarové kukátko Jantarové kukátko Philip Pullman

Četla jsem znovu asi po osmi letech a bylo to jako vrátit se mezi staré přátele. Lyra, Iorek, Serafina Pekalla. . A krásné světy,které Pullman vytvořil. Ano,je z toho cítit jeho neláska k církvi, ale to bych asi uplne neřešila, v každém příběhu musí byt nějaký zloun. Mě příběh vtáhl a bavilo mě poznávat nove postavy a to jak vypadají a jak se chovají. A kdo ví,třeba jsou takových světů opravdu tisíce, navrstvene na sobe na jedno říznutí nože.. :)

21.01.2018 5 z 5

Doctor Who: Město smrti Doctor Who: Město smrti Douglas Adams

Nebylo to tak vtipné jako Shada, ale pořád je Douglas Adams a bláznivý Doktor, takže o zábavu bylo postaráno :)

11.08.2017 4 z 5

Tetovaný Tetovaný Peter V. Brett

Četla jsem v rámci čtenářské výzvy jako oblíbena kniha rodiče a nezklamala jsem se (díky tati :) ). Bavily mě postavy, které se jen tak lehko nevzdaly a i přesto, že děj byl předvídatelný a nepřekvapil, jsem si to užila a přečtu si i další díl :)

02.08.2017 4 z 5

Sestry hurikánu Sestry hurikánu Dorothea Benton Frank

Strašná blbost.. Ženský byly jedna naivnejší a hloupější než druhá,všechno absolutně předvídatelný.. Ztráta času. Přeskakovala jsem stránky a stejně jsem neměla pocit, že jsem o něco přišla.

04.07.2017 2 z 5

Pomsta Pomsta Oscar Balderrama

Seriál jsem neviděla a kniha mě moc nebavila. Děj mi přišel neuspořádaný,neustálé skoky v čase tříštíly děj.. U postav nebyly pořádně popsané emoce ani vnitřní pohnutky,takže mi opravdu připadalo,že koukám na plátno. Knihu jsem nedočetla, ale 3 hvězdy dávám za to,že mě přece jen zajímalo,jak to dopadne. Jen mě to stálé přeskakování tu do minulosti,tu o dva měsíce vpřed rozčiluje. Ale věřím, že fanoušek seriálu si počte.

14.06.2017 3 z 5

Sonea: Nejvyšší lord Sonea: Nejvyšší lord Trudi Canavan

Výborné zakončení čtivé trilogie. Ano,bylo to předvídatelné,ale zároveň tak dobře napsané,že jsem přečetla všechny 3 knihy zaráz a vůbec se nenudila. A když jsem teď zjistila,ze existují další díly (po 20ti letech a 1 kniha o sachakanske válce),nezbývá mi než se vydat do knihovny,protože jsem si postavy oblíbila a nechce se mi s nimi loučit..

14.01.2017 5 z 5

Dům na Baker Street Dům na Baker Street Michelle Birkby

Příjemná detektivka, ale nic extra napínavého. Spíš se mi líbilo, že pátrání vedla Mrs. Hudson a občas se tam mihnul Shelrock s Watsonem a jiné známé postavy :) Fajn odpočinkové čtení.

05.12.2016 4 z 5

To je Život! To je Život! Dan Rhodes

Moje první kniha od autora. Musím říct, že mi chvilku trvalo se prokousat začátkem, ale pak už mě to chytlo a byla jsem hrozně zvědavá, jak se absurdní osudy hrdinů budou vyvíjet dál :) Skvělá a zábavná kniha :)

28.11.2016 5 z 5