Amneris Amneris komentáře u knih

Zlatí úhoři Zlatí úhoři Ota Pavel

Knihy od Oty Pavla mám moc ráda, dokáže velmi poutavě popsat přírodu i příběhy lidí. V knize se vrací do svého dětství, které trávil převážně u řeky Berounky společně s rodiči a dvěma bratry. Všichni mužští členové milovaní rybaření, o čemž píše i v této knize. Úžasný je i stejnojmenný film v hlavní roli s Vladimírem Menšíkem v režii geniálního Karla Kachyni :-)

28.04.2022 5 z 5

Vitka Vitka Kateřina Tučková

O Vítězslavě Kaprálové jsem četla v jedné knize a osud této nadané hudebnice mě velmi zaujal. Tato kniha mě mile překvapila, jako divadelní hra se četla sama a člověk zjistil další zajímavé informace. Ocenila jsem i fotografie zmiňovaných lidí, hned měl člověk pocit, jako by je znal. Škoda, že Vitka zemřela tak mladá, jistě by složila další krásná hudební díla a určitě by byla uznávanou dirigentkou jak u nás, tak i ve světě.

21.03.2022 5 z 5

Jak vytrhnout velrybě stoličku Jak vytrhnout velrybě stoličku Marie Poledňáková

Tuto stejnojmennou rodinou komedii miluji od dětství, ale ke knize jsem se dostala až v dospělosti. Vybavil se mi celý film, zejména úžasný Tomáš Holý a jeho přebrepty :-D

24.05.2021 5 z 5

Smrt krásných srnců Smrt krásných srnců Ota Pavel

Ota Pavel dokáže svým poetickým psaním potěšit i pohladit po duši. Také stejnojmenný film díky režii pana Kachyni je moc povedený.

27.03.2021 5 z 5

Cirkus Humberto Cirkus Humberto Eduard Bass (p)

Byla jsem překvapená, jak dobře se kniha četla. Dlouho jsem knihu opomíjela, ačkoli televizní seriál mám moc ráda, a až teď díky čtenářské výzvě se na ní dostala řada. Stojí za přečtení :-)

28.02.2021 5 z 5

Kopretiny pro zámeckou paní Kopretiny pro zámeckou paní Stanislav Rudolf

Kniha mě přesunula do letních dnů pohody. Hrozně jsem Katce bydlení na zámku záviděla. Musím přiznat, že film se mi líbil o něco víc než kniha, ale i tak jsem se ke čtení o holkách krásně praštěných po letech ráda vrátila.

01.04.2019 5 z 5

Aristokratka ve varu Aristokratka ve varu Evžen Boček

Stejně jako první díl ani druhý mě nezklamal. Přečteno za jeden večer, příjemná oddychovka.

29.12.2017 5 z 5

Toulky po stopách císařovny Sisi Toulky po stopách císařovny Sisi Dagmar Beňaková

Kniha o místech, které navštívila císařovna Sissi nebo jsou spojené s jejím pobytem. Najdeme i místa v České republice, která císařovna navštívila. Každá kapitola obsahuje velké množství fotek i dobových obrazů. Sissi byla nadšená cestovatelka, takže se těším i na druhé pokračování :-)

27.12.2023 4 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Knížka se četla dobře, jen jsem ze začátku měla problém s velkým množstvím postav, ale to se po pár stránkách srovnalo. První polovina knihy mi přišla taková utahaná, druhá polovina už byla mnohem napínavější. Celkově jde o příjemné čtení :-)

17.11.2023 4 z 5

Vstupenka do ráje Vstupenka do ráje Lenka Lanczová

Oproti příběhům náctiletých hlavních hodinek se v této knize setkáváme s dospělou ženou. Laura je manželka a matka dvou dcer, v životě jí dost věcí štve a tak se rozhodne jednat. Jestli to bylo dobré rozhodnutí, se čtenář dozví, když si knihu přečte. Za mě je to průměrná kniha, někdy jsem Lauřino chování a jednání fakt nechápala. Mám pocit, že Lence Lanczové jde psaní příběhů spíše mladších hrdinek :-)

02.10.2023 3 z 5

Dávej, ber! Dávej, ber! Zuzana Francková

Pěkný příběh o Dominice a Ondřejovi a jejich snaze spolu bydlet, ačkoliv je okolí proti. Nakonec se jim to podaří. Velmi pěkný roman na jedno odpoledne.

13.12.2022 4 z 5

Lakomec Lakomec Molière (p)

Opravdu nadčasové dílo, četlo se velmi dobře. Poslouchala jsem i audioknihu a viděla také televizní inscenaci s panem Filipovským v hlavní roli Harpagona. Opravdu skvělé :-)

23.03.2021 5 z 5

Anna a tři králové Anna a tři králové Radka Zadinová

Příběh byl velmi hezký, jen škoda toho ošklivého konce. Kniha na jedno odpoledne.

13.12.2022 5 z 5

Tváří ke slunci Tváří ke slunci Milena Cajthamlová

Knížka na jedno odpoledne, příběh byl hezký.

13.12.2022 4 z 5

O malíři Lukášovi O malíři Lukášovi Michaela Černá

Knížku jsem před lety koupila v malém knihkupectví. Teď jsem si na ní vzpomněla a četla ji synovi na dobrou noc. Příběhy jsou i zfilmované, nejvíce se líbila pohádka O Cvalíkovi a Hejkalka :-)

12.12.2022 5 z 5

Učila jsem se létat Učila jsem se létat Nava Semel

Knížku jsem dostala ve třetí třídě za vysvědčení. Příběh o Hadaře se mi moc líbil, hlavně její přátelství s panem Mauriciem. Konec byl hezký :-)

11.12.2022 5 z 5

Posvátná místa zemí Koruny české Posvátná místa zemí Koruny české Petr Dvořáček

Knížka je skvělým průvodcem po zajímavých místech, která souvisí s historií a mytologií našich předků.

07.12.2022 5 z 5

Nespoutaná Nespoutaná Kathryn Taylor

Viděla jsem film Padesát odstínů šedi a myslela jsem si, že kniha bude naprosto totožná. Ale musím říct, že to bylo lepší. Bylo to velmi čtivé, určitě si přečtu i další díly série :-)

11.10.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila názvem a hlavně tím, že se děj odehrává ve Francii. Oceňuji nápad, kdy je každá kapitola věnována jednomu zákazníkovi a jeho příběhu. Akorát mě mrzí, že příběhy byly dost natažené, styl psaní autora mi moc nesedl. Na konci bylo fajn shrnutí doporučených knih, které se během čtení příběhů objevují.

15.03.2022 3 z 5

Svedená Svedená Kathryn Taylor

Tak poslední díl ze série se mi líbil nejvíce, nemohla jsem se od čtení odtrhnout. Sophii i Mattea jsem si velice oblíbila už v minulém díle a byla jsem ráda, jak to s nimi dopadlo :-)

11.12.2022 5 z 5