Amneris Amneris komentáře u knih

Panna nebo Blíženec Panna nebo Blíženec Lenka Lanczová

Skvělá oddechová knížka a druhé pokračování série o Blížencích. Eva je oproti první knížce mnohem vyspělejší a zažívá nová dobrodružství s Dickem...

19.06.2020 5 z 5

Oranžové blues Oranžové blues Lenka Lanczová

Marcela mi byla ze začátku dost nesympatická, ale postupem času jsem změnila názor. Čas strávený u tety a strýce jí sice nebyl příjemný, ale nakonec zjistila, že její příbuzní jsou vlastně fajn lidi. Bylo mi líto jejího rozchodu s Kryštofem, ale třeba se v budoucnu znovu sejdou...

07.01.2020 4 z 5

Pár minut lásky Pár minut lásky Lenka Lanczová

Vybrat si školu jen kvůli klukovi, do kterého je Viky zamilovaná, mi přišlo jako zajímavá zápletka. Ačkoliv kvůli němu zažívala průšvihy, jako pozdní příchod na internát, nevzdala se a neutekla po prvním problému a to mi bylo velmi sympatické. Kniha se četla velmi svižně a otevřený konec mi trochu vadil, ale u paní Lanczové jsem si na ně už zvykla.

07.12.2019 5 z 5

Poutnice – Tři cesty do Santiaga Poutnice – Tři cesty do Santiaga Alena Ježková

Autorka popisuje tři různé cesty, které vedou do Santiaga de Compostela. Každá je jiná, ale přesto by se dalo říct, že si jsou v něčem podobné - v touze a odhodlání vzdát se na nějaký čas svého pohodlí, vzít batoh na záda a zažít neopakovatelné dobrodružství a nezapomenutelné zážitky z poznání.

07.12.2019 4 z 5

Od babictví k porodnictví Od babictví k porodnictví Antonín Doležal

Knihu jsem si půjčila z důvodu, že moje 4x prateta byla porodní bába a za svoji "kariéru" přivedla na svět přes 200 dětí. Takže mě zajímalo, jak se k tomuto řemeslu žena mohla dostat a jaké měla postavení ve společnosti. Kniha velmi zajímavě mapuje historii porodnictví i vývoj od domácích porodů až po první porody v nemocnicích. Chvílemi se text čte dost těžce, neboť autor používá hodně cizích názvů, kterým laik úplně nerozumí. Ale rozhodně hodnotím velmi dobře a jako zajímavou knihu :-)

25.11.2019 4 z 5

Malý kompas víry Malý kompas víry Max Kašparů (p)

Kniha je zajímavým zamyšlením pro lidi, kteří svou víru hledají i pro ty, kteří ji už našli. Autor nepíše o žádném vnucování víry, jen sepsal základy velmi čtivou a vtipnou formou.

19.11.2019 5 z 5

Čekání na Godota Čekání na Godota Samuel Beckett

Čekala, co se z toho vyvine a ono nic. Jen čekání... Čekala jsem trochu něco jiného, absurdní drama není můj šálek čaje.

27.03.2021 3 z 5

Království za botu Království za botu Lenka Lanczová

Příběh je tentokrát o Báře, jejíž otec se znovu ožení a ona tak získá nevlastní matku a sestru. Její chování se dalo chápat, člověk neví, jak by reagoval na jejím místě. Příběh byl i tak pěkný.

23.03.2021 5 z 5

Táňa z naší oktávy Táňa z naší oktávy Jaromíra Hüttlová

Milý příběh Táni, která tráví prázdniny na venkově a nakonec se zamiluje do pohledného lékaře. Prostě krásný romantický příběh.

23.03.2021 5 z 5

Jak Anděla viděla anděla Jak Anděla viděla anděla Marie Poledňáková

Pokračování knih Jak vytrhnout velrybě stoličku a Jak dostat tatínka do polepšovny bylo hezké, ale hodně jsem v tom viděla film Jak se krotí krokodýli. Byly tam stejné scény, jen některé věci se nepatrně lišily. Ale bylo to milé čtení.

31.12.2019 3 z 5

Podej mi ruku, Radko! Podej mi ruku, Radko! Lenka Lanczová

Celá trilogie o Rádce je skvěle napsaná, četla jsem ji už dříve a ráda se k ní po letech vracím. Radce a Pavlovi jsem fandila, aby zůstali spolu, i přes to, co se stalo s Erikem. Konec byl skvěle zakončený. Lenka prostě romantické duši rozumí :-)

31.12.2019 5 z 5

Rudá jako rubín Rudá jako rubín Kerstin Gier

Celá trilogie se mi líbila, občas se kniha lišila od filmu, ale to mi během čtení nevadilo. Líbil se mi systém přenášení do minulosti i nevědomost Gwendolyn o Společenství. Doporučuji k přečtení.

31.12.2019 5 z 5

Léto, jako když vyšije Léto, jako když vyšije Eliška Horelová

Kniha se četla moc hezky, dýchá z ní prázdninová pohoda. Líbila se mi věta: Já se tam vrátím; ta mluví asi za vše.

25.12.2019 3 z 5

Lucky Luk 1. + 2. díl Lucky Luk 1. + 2. díl Lenka Lanczová

Pro mě je tato mini série Luckyho Lucka srdeční záležitostí. Ráda se k ní opakovaně vracím.

11.12.2019 5 z 5

Š jako Šarlota Š jako Šarlota Lenka Lanczová

Kniha se mi celkem líbila, ale hlavní hrdinka byla místy na zabití. Ale měla i světlé chvilky a nakonec si uvědomila, co je v životě důležité.

11.12.2019 4 z 5

Zelená jako smaragd Zelená jako smaragd Kerstin Gier

07.12.2019 5 z 5

Cesta k rodinným kořenům Cesta k rodinným kořenům Josef Peterka

Knihu jsem využila při sestavování rodokmenu svých předků a musím říct, že některé ukázky z matriční praxe mě opravdu pobavili. Rozhodně doporučuji.

03.12.2019 5 z 5

Tajemství smrti manželek Karla IV. a Jeho Milosti císaře Tajemství smrti manželek Karla IV. a Jeho Milosti císaře Luboš Y. Koláček

Styl psaní pana Koláčka mám moc ráda, i když o si o jeho teoriích o skonech manželek Karla IV. myslím své, i přesto mě v knize opět dokázal pobavit.

02.12.2019 5 z 5

Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Pověsti hradů a zámků - po stopách Bílé paní Eva Martínková

Knihy o pověstech mám moc ráda a tato mě zaujala jak svým pojetím, tak také méně známými příběhy.

02.12.2019 5 z 5

Italské dvojhubky Italské dvojhubky Marta Kučíková

První knihu jsem od autorky přečetla jedním dechem, ale u tohoto pokračování už mi to tak nešlo. Najdou se zde opět vtipné momenty, ale tentokrát se v knize vyskytují slova, která se úplně nehodí do kontextu. Kolikrát jsem si daný úsek textu musela přečíst znovu, abych pochopila, co tím autorka myslela.

19.11.2019 3 z 5