Od babictví k porodnictví

Od babictví k porodnictví https://www.databazeknih.cz/img/books/68_/68634/od-babictvi-k-porodnictvi-68634.jpg 4 6 2

Přední český lékař napsal čtivou publikaci o vývoji babictví (porodnictví) od pravěku po současnost. Popisuje otřesné poměry a metody, které převládaly v medicíně středověku a raného novověku a podrobně líčí nástup prvních vědeckých postupů v porodnictví. Publikace je doplněna rozsáhlým přehledem české i zahraniční literatury.... celý text

Amneris
25.11.2019 4 z 5

Knihu jsem si půjčila z důvodu, že moje 4x prateta byla porodní bába a za svoji "kariéru" přivedla na svět přes 200 dětí. Takže mě zajímalo, jak se k tomuto řemeslu žena mohla dostat a jaké měla postavení ve společnosti. Kniha velmi zajímavě mapuje historii porodnictví i vývoj od domácích porodů až po první porody v nemocnicích. Chvílemi se text čte dost těžce, neboť autor používá hodně cizích názvů, kterým laik úplně nerozumí. Ale rozhodně hodnotím velmi dobře a jako zajímavou knihu :-)

K4t13
08.02.2019 4 z 5

Cizí názvy jsou mnohdy matoucí a je vhodné mít alternativu s překladem, ale celkově knihu hodnotím jako přínosnou.